Staliniątko bredzi

  

W cieniu ataków tygodnika Tomasza Lisa na teściową i psa Piotra Dudy niezauważony przeszedł wywiad z Agnieszką Holland na jego łamach. O niechęci Polaków do sprowadzania muzułmanów powiedziała ona: „Nasuwają mi się skojarzenia z II wojną światową i stosunkiem znacznej części polskiego społeczeństwa do Holokaustu. Nie myślę o tych, którzy wydawali Żydów, ale o obojętnych, którzy zamykali drzwi”.

Tytuł: „Mentalność Kalego mamy we krwi”. Holland nie oskarżyła więc jakiegoś konkretnego niedobrego Polaka, tylko naród, który ma się wyróżniać wśród innych mentalnością Kalego. Nie słyszałem głupszej bredni o polskiej historii. Składa się na nią będąca odwrotnością mentalności Kalego walka „za wolność naszą i waszą”. Na czyim tle mielibyśmy się nią wyróżniać? Niemców i Rosjan? OK, przykłady ekstremalne. To może Francuzów albo Anglików? Albo sąsiadów: Czechów, Ukraińców? Nad Londynem, pod Monte Cassino, Falaise czy Bredą wyróżniliśmy się szczególnym egoizmem? A może największa liczba polskich drzewek w Yad Vashem tego dowodzi? Niech córka publicysty „Myśli stalinowskiej” i redaktora serii wydawniczej dzieł Lenina i Stalina wytłumaczy nam to dokładniej!
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts