Bez zgody na dyktat

  

Powtórzę za Przemysławem Żurawskim vel Grajewskim, nasza decyzja o przyjęciu lub nie uchodźców, nie jest decyzją o ratowaniu ich życia lub o ich porzuceniu na środku morza. To inny dylemat – czy mamy pomóc Niemcom lub Austriakom w utrzymaniu tych ludzi, którzy wcale do nas się nie wybierają. Ich celem są bogate kraje Europy, które de facto zaprosiły uchodźców, dając sygnał do gigantycznej migracji ludzi. Skala problemu przekroczyła wyobrażenie elit europejskich – teraz żądają więc także od państwa polskiego ponoszenia ciężaru ich polityki. Warto napisać jasno – rodziny uciekające z terenów, gdzie trwa wojna, ratujące życie powinny móc znaleźć schronienie także u nas. W tym sensie deklaracje kolejnych polskich parafii o gotowości przyjmowania takich rodzin trzeba uznać za naturalne działanie chrześcijańskie. Ale czymś zupełnie innym jest przymusowe kierowanie do nas imigrantów zarobkowych z Albanii czy Serbii albo samotnych muzułmanów z Iraku czy Syrii. Buta szefa KE Jean-Claude’a Junckera, który postanowił decydować, ilu imigrantów MUSI być na naszym terytorium, nie pomaga w rozwiązaniu problemu. Taki dyktat jest niedopuszczalny.
 
Autorka wyraziła zgodę na start z list PiS‑u w okręgu kalisko-leszczyńskim
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl