Nagroda dla Kaczyńskiego rozwścieczyła mainstream. Niesiołowski prawie eksplodował

Mainstream, politycy PO i bliscy władzy eksperci nie mogą pogodzić się z przyznaniem Jarosławowi Kaczyńskiemu nagrody Człowieka Roku XXV Forum Ekonomicznego w Krynicy. – Skandal.

Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Mainstream, politycy PO i bliscy władzy eksperci nie mogą pogodzić się z przyznaniem Jarosławowi Kaczyńskiemu nagrody Człowieka Roku XXV Forum Ekonomicznego w Krynicy. – Skandal. Podobno pani Waltzowa głosowała za tym. Ja nie wiem, nie mogę tego pojąć, nie rozumiem tego. Jak może jakąkolwiek nagrodę dostać Kaczyński? – denerwował się w Superstacji Stefan Niesiołowski. „Popisał” się również Ryszard Petru. – Jedyną aktywność, jaką kojarzę w przypadku Kaczyńskiego, to taka, że kiedyś ukradł księżyc – oznajmił.

Wczoraj Jarosław Kaczyński otrzymał nagrodę Człowieka Roku XXV Forum Ekonomicznego w Krynicy. – Zmiana na lepsze w naszym kraju dopiero się zaczyna – mówił prezes PiS. Tego mainstream nie mógł darować ani Forum, ani Kaczyńskiemu.

Skandal. Podobno pani Waltzowa (Hanna Gronkiewicz-Waltz – prezydent Warszawy, wiceszefowa PO jest członkiem Rady Programowej Forum – przyp. red.) głosowała za tym. Ja nie wiem, nie mogę tego pojąć, nie rozumiem tego. Jak może jakąkolwiek nagrodę dostać Kaczyński? Jedyna nagroda to chuligan roku, polityczny opryszek roku. To są nagrody dla Kaczyńskiego. Nie wiem za co ta nagroda, pachnie mi to skandalem

grzmiał dziś w rozmowie z Superstacją poseł Platformy Obywatelskiej Stefan Niesiołowski.

Kaczyński, który rozpętał wojnę domową, który opluwał ludzi, który twierdzi, że Platforma to mordercy, zdrajcy. Kaczyński, który organizował te fakelzugi (marsze z pochodniami - przyp. red.), skandaliczne marsze. Jeden wielki szkodnik, niszczyciel polskiej demokracji. Kaczyński dostaje nagrodę... mówię skandal

stwierdził Niesiołowski w rozmowie z Superstacją.

Także szef partii Nowoczesna Ryszard Petru nie mógł przeżyć nagrody dla Kaczyńskiego.

Jedyna aktywność, jaką kojarzę w przypadku Kaczyńskiego to taka, że kiedyś ukradł księżyc. Jest to osoba, która w ogóle nie kojarzy się z gospodarką

stwierdził Petru w rozmowie z mediami.

Jego zdaniem, prezes PiS otrzymał nagrodę gospodarczą za to, że Andrzej Duda wygra wybory prezydenckie. 

To przeczy idei Forum Ekonomicznego, bo ta nagroda dla niego nie ma nic wspólnego z ekonomią czy gospodarką, chyba że konto w banku założy, jak dostanie tę nagrodę

złościł się Petru.

Swoje trzy grosze dodał też Leszek Balcerowicz. Najpierw w kilku wpisach na Twitterze zapewniał, że nie ma nic wspólnego z nadaniem przez Forum w Krynicy tytułu Człowieka Roku. A później dodał: „Należy oczekiwać, że członkowie jury, głosujący za przyznaniem nagrody Jarosławowi Kaczyńskiemu za zmiany, które wprowadza w Polsce, z dumą ujawnią swoje nazwisko. Tego samego można oczekiwać od głównego organizatora Forum Zygmunta Berdychowskiego”.

„Wciąż jednak nie wiadomo, jak członkowie jury głosowali indywidualnie, bo nikt z organizatorów nie ujawnił tej informacji” – można z kolei przeczytać w dzisiejszej depeszy na portalu tvn24.pl.

Najdalej, w tropieniu tych, którzy głosowali na Kaczyńskiego, poszła oczywiście „Gazeta Wyborcza”. „Postanowiliśmy przyjrzeć się radzie programowej Forum Ekonomicznego. Składa się ona głównie z polityków lub osób kojarzonych z partiami politycznymi, menedżerów spółek powiązanych ze skarbem państwa, a także publicystów i zaledwie kilku przedsiębiorców” – napisała „GW”, publikując całą listę nazwisk i zajmowanych posad członków rady.
 

 

Źródło: niezalezna.pl

mn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo