Referendalna klęska byłego prezydenta i PO. „Komorowski oddawaj 100 milionów” – MEMY

  

Suchej nitki nie pozostawili internauci na Bronisławie Komorowskim i Platformie Obywatelskiej za referendum, które okazało się całkowitym frekwencyjnym niewypałem, a kosztowało nas wszystkich ogromne pieniądze. Sieć została dosłownie zalana negatywnymi komentarzami na temat byłego prezydenta oraz PO. Nawiązano m.in. do tekstu znanego utworu Kazika Staszewskiego, za czym posypały się żądania zwrotu przez Komorowskiego stu milionów.

Referendum, które odbyło się w niedzielę, 6 września, okazało się kompromitacją byłego prezydenta i popierającej pomysł Platformy Obywatelskiej. Aż tak niskiej frekwencji chyba Komorowski i Kopacz nie przewidzieli. Spływające z komisji dane nie pozostawiają złudzeń – Polacy nie chcieli brać udziału w kosztownej zabawie partii rządzącej.

Wszystko wskazuje więc na to, że cudem będzie, jeśli frekwencja przekroczy 10 proc. Jak podała np. TVP Info, niecałe 8 proc. uprawnionych zagłosowało w komisji nr 25 przy ul. Świętokrzyskiej w ścisłym centrum Warszawy. W Płońsku – jak z kolei poinformował Maciej Wąsik – swój głos oddało tylko 5,3 proc. uprawnionych. Były też komisje, w których frekwencja wyniosła... 0 proc., np. w Szpitalu Miejskim w Olsztynie, jak przekazał dziennikarz Mariusz Kowalewski.

Internauci obśmiali m.in. referendalną frekwencję:

Dostało się również platformerskiej młodzieżówce, czyli Młodym Demokratom:Przypomniano też utwór Kazika Staszewskiego ze słynną frazą "Wałęsa, oddawaj moje sto milionów" i zaproponowano, aby muzyk zmienił nieco słowa. W nawiązaniu do utworu posypały się zresztą komentarze z żądaniem zwrotu przez Komorowskiego stu milionów złotych:Obśmiano też próby PO – które pojawiły się już wczoraj – aby winą za frekwencyjną katastrofę obarczyć Prawo i Sprawiedliwość oraz prezydenta Andrzeja Dudę:I na zakończenie pełen beztroski główny pomysłodawca referendum:


 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...


Liczba zakażonych w Polsce - już ponad 3000. Resort zdrowa podał najnowsze dane

zdjęcie ilustracyjne / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 203 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarły również dwie kolejne osoby - 80-latka ze szpitala w Bytomiu i 87-latka ze szpitala w Poznaniu. Liczba osób zakażonych SARS-CoV-2 w Polsce przekroczyła dziś barierę 3000.

Potwierdzone przypadki - o których dziś rano poinformowało ministerstwo - dotyczą 125 osób z woj. śląskiego, 19 osób z woj. dolnośląskiego, 11 osób z woj. opolskiego, 10 osób z woj. wielkopolskiego, 10 osób z woj. podkarpackiego, 9 osób z woj. świętokrzyskiego, 5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego,  5 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. lubuskiego.

Jednocześnie resort podał informację o dwóch kolejnych ofiarach śmiertelnych: 80-letniej kobiecie ze szpitala w Bytomiu oraz 87-letniej kobiecie ze szpitala w Poznaniu. Obie miały choroby współistniejące.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts