W sobotnie popołudnie organizacje lewackie wyszły na ulice w Szwajcarii. Manifestowali przeciwko zbyt małemu zaangażowaniu w przyjmowanie imigrantów. Policja rozpędziła tłum używając broni gładkolufowej.

W piątek doszło do regularnej bitwy na ulicach greckiej wyspy Lesbos. Do rozruchów doszło, gdy hordy nielegalnych imigrantów próbowały wtargnąć na prom płynący w stronę Grecji kontynentalnej. Służby porządkowe chciały uniemożliwić przejęcie promu przez uchodźców. Ci z kolei zaatakowali kamieniami. W interwencję zaangażowała się straż graniczna i policja. Użyto granatów ogłuszających.
 
Granica z Austrią: wstrząsająca relacja Polaka z autokaru napadniętego przez imigrantów

Do starć z policją doszło też w Szwajcarii. Tam jednak awanturowali się zwolennicy przyjmowania uchodźców z Bliskiego Wschodu. Policja musiała poskromić tłum używając broni gładkolufowej.
 
Uchodźcy zgotowali im piekło. „Boimy się, jesteśmy zagrożeni. Są już wszędzie”. WIDEO

Manifestacje za i przeciw zaangażowaniu się w pomoc uchodźcom odbywają się w całej Europie. W Polsce takie demonstracje mają odbyć się 12 września.

W sobotnie popołudnie w Szwajcarii taką pikietę zorganizowały środowiska lewicowe. Kilkaset osób wyszło na ulice, by wyrazić w ten sposób „swoje niezadowolenie z uwagi na – ich zdaniem – zbyt małe zaangażowanie Szwajcarii w pomoc uciekającym z Bliskiego Wschodu i Afryki uchodźców” – podaje pikio.pl.
 
Bogate arabskie kraje nie chcą u siebie islamskich uchodźców. Mamy je wyręczać?

Tłum starł się z policją. Funkcjonariusze zaczęli strzelać do manifestujących gumowymi kulami. Zajście uchwyciły kamery Ruptly TV – agencji należącej do Russia Today. Wzrost napięcia związanego z imigrantami z Bliskiego Wschodu jest na korzyść Rosji. Tamtejsze media angażują się w relacjonowanie tych wydarzeń.
 
Zobacz wideo:Prof. Krasnodębski o imigrantach: Dramatyczny kryzys. Nadchodzi najpoważniejszy test dla państw UE