​Abp Hoser o uchodźcach: Europa będzie muzułmańska, to nie ulega wątpliwości

  

Do gorącego obecnie tematu imigrantów odniósł się arcybiskup Henryk Hoser. W rozmowie z RMF FM ocenił, że nie ulega wątpliwości, iż Europa będzie muzułmańska. Chyba że odwrócą się trendy demograficzne...

Premier Kopacz mówi o 2 tys. uchodźców, których powinniśmy przyjąć, z drugiej strony pojawiły się informacje, że ma być to ok. 10 tys. W Europie pojawiają się zaś głosy, że państwa, które nie zgodzą się przyjąć narzuconej przez Berlin i Paryż liczby imigrantów, powinny zostać finansowo ukarane przez Unię Europejską.

Biskup diecezji warszawsko-praskiej zwrócił uwagę, że ten problem był podejmowany przez ordynariuszy 25 sierpnia na Jasnej Górze. Przypomniał, jak Polacy przyjmowali uchodźców z Donbasu. Zaznaczył, że instytucją powołaną do tego, by zająć się uchodźcami, jest Caritas.

W Caritasie już przygotowuje się wielkie programy dotyczące przyjęcia i zapewnienia bytu w naszym kraju uchodźcom

- powiedział abp Hoser.

Żona Sikorskiego grozi krajom Europy Wschodniej? Jeśli nie przyjmiecie uchodźców...

Hierarcha zaznaczył, że istotnym problemem będzie aklimatyzacja tych ludzi w krajach, do których się udają. W Polsce nie ma diaspor muzułmańskich - są kraje europejskie, w których diaspory są ogromne, milionowe – i nowi muzułmanie, którzy przyjadą do naszego kraju, „będą skazani na swego rodzaju gettoizację”. Takiej sytuacji należy uniknąć – stwierdził biskup. Duchowny uważa, że tam, gdzie jest wielka diaspora uchodźców muzułmańskich, są też ich rodziny oraz znajomi, i że w takich warunkach byłoby im bez porównania łatwiej niż w Polsce, gdzie tych czynników nie ma.

Bezrobotny ma w Polsce gorzej niż uchodźca. Utrzymanie tego drugiego kosztuje dużo więcej

Według biskupa Hosera fala emigracji zmieni Europę. Mówi on, że nasz kontynent znajduje się w okresie analogicznym do wczesnego średniowiecza, kiedy napływały tu ludy wędrowne z Azji. Zmienić to może jedynie zwiększenie się dzietności Europejczyków:

Prawdopodobnie Europa będzie muzułmańska, to nie ulega wątpliwości. Jeżeli te tendencje się nie zmienią, jeżeli dzietność Europejczyków będzie taka słaba, że nie ma zastępowalności pokoleń, wówczas będzie to muzułmańska Europa, w której chrześcijanie będą mieli taką rolę, jaką mieli dotychczas na Bliskim Wschodziehwili nawet przeżyć nie są w stanie

- powiedział arcybiskup.

Ogromny napływ uchodźców spowodował dramatyczne wydarzenia np. na greckiej wyspie Lesbos. Słynąca z pięknych krajobrazów i architektury wyspa Lesbos przestaje się już niestety kojarzyć z turystycznym rajem.

Dlaczego utonął syryjski chłopiec? Oto fakty niewygodne dla proimigranckich mediów
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: rmf24.pl,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Odezwał się Komorowski... Stawia na Tuska? Chyba nie widział wyników tych sondaży!

Bronisław Komorowski i Donald Tusk / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Bronisław Komorowski gościł dziś w jednym z programów w Polsacie News. Były prezydent to wieloletni partyjny kolega Donalda Tuska, więc nic dziwnego, że liczy na jego pozytywną decyzję w sprawie kandydowania w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Zdradził, co może go skłonić do stanięcia w wyborcze szranki.

Tusk nie ogłosił jeszcze swojego kandydowania na prezydenta, ale nie da się ukryć, że na to jest spora presja ze strony opozycji i jej sympatyków. Co może go przekonać?

"Jeśli suma głosów oddanych na uzgodnionych kandydatów opozycji demokratycznej będzie wystarczająco duża, mówię o ilości głosów, niekoniecznie mandatów, to sądzę, że to będzie element ułatwiający pozytywną decyzję Donald Tuska o kandydowaniu w wyborach prezydenckich"

- powiedział były prezydent.

Tymczasem, najnowszy sondaż CBOS wskazuje, że dużym zaufaniem Polaków cieszy się urzędujący prezydent RP Andrzej Duda. Z najnowszego badania wynika, że zadowolenie z prezydentury Dudy wyraża aż 58 procent respondentów.

[polecam:https://niezalezna.pl/280121-tusk-chce-startowac-na-prezydenta-niech-spojrzy-na-ten-sondaz-polacy-uwielbiaja-andrzeja-dude]

W innym z sondaży zbadano poziom zaufania Polaków do przedstawionych polityków. I tak, Andrzej Duda znalazł się na drugim miejscu z zaufaniem na poziomie 44,9 procent - tuż za premierem Mateuszem Morawieckim. Z kolei Donald Tusk zajął dopiero czwarte miejsce, z wynikiem zaufania 35 procent. Jednocześnie, negatywnie na jego temat wypowiedziało się aż 53,2 procent badanych.

[polecam:https://niezalezna.pl/280416-jest-nowy-sondaz-liderem-morawiecki-w-rankingu-zaufania-tusk-nie-zalapal-sie-nawet-na-podium]

To nie pierwszy z byłych prezydentów, który wzmaga swoją aktywność, kiedy na horyzoncie pojawia się kampania wyborcza. Lech Wałęsa na łamach "Gazety Wyborczej" ogłosił... "pospolite ruszenie" i apelował do Polaków, by zaangażowali się w kampanię niektórych ugrupowań politycznych.

[polecam:https://niezalezna.pl/280544-zarty-sie-skonczyly-walesa-oglasza-pospolite-ruszenie-i-mowi-co-kazdy-powinien-zrobic]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Polsat News, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl