​Abp Hoser o uchodźcach: Europa będzie muzułmańska, to nie ulega wątpliwości

  

Do gorącego obecnie tematu imigrantów odniósł się arcybiskup Henryk Hoser. W rozmowie z RMF FM ocenił, że nie ulega wątpliwości, iż Europa będzie muzułmańska. Chyba że odwrócą się trendy demograficzne...

Premier Kopacz mówi o 2 tys. uchodźców, których powinniśmy przyjąć, z drugiej strony pojawiły się informacje, że ma być to ok. 10 tys. W Europie pojawiają się zaś głosy, że państwa, które nie zgodzą się przyjąć narzuconej przez Berlin i Paryż liczby imigrantów, powinny zostać finansowo ukarane przez Unię Europejską.

Biskup diecezji warszawsko-praskiej zwrócił uwagę, że ten problem był podejmowany przez ordynariuszy 25 sierpnia na Jasnej Górze. Przypomniał, jak Polacy przyjmowali uchodźców z Donbasu. Zaznaczył, że instytucją powołaną do tego, by zająć się uchodźcami, jest Caritas.

W Caritasie już przygotowuje się wielkie programy dotyczące przyjęcia i zapewnienia bytu w naszym kraju uchodźcom

- powiedział abp Hoser.

Żona Sikorskiego grozi krajom Europy Wschodniej? Jeśli nie przyjmiecie uchodźców...

Hierarcha zaznaczył, że istotnym problemem będzie aklimatyzacja tych ludzi w krajach, do których się udają. W Polsce nie ma diaspor muzułmańskich - są kraje europejskie, w których diaspory są ogromne, milionowe – i nowi muzułmanie, którzy przyjadą do naszego kraju, „będą skazani na swego rodzaju gettoizację”. Takiej sytuacji należy uniknąć – stwierdził biskup. Duchowny uważa, że tam, gdzie jest wielka diaspora uchodźców muzułmańskich, są też ich rodziny oraz znajomi, i że w takich warunkach byłoby im bez porównania łatwiej niż w Polsce, gdzie tych czynników nie ma.

Bezrobotny ma w Polsce gorzej niż uchodźca. Utrzymanie tego drugiego kosztuje dużo więcej

Według biskupa Hosera fala emigracji zmieni Europę. Mówi on, że nasz kontynent znajduje się w okresie analogicznym do wczesnego średniowiecza, kiedy napływały tu ludy wędrowne z Azji. Zmienić to może jedynie zwiększenie się dzietności Europejczyków:

Prawdopodobnie Europa będzie muzułmańska, to nie ulega wątpliwości. Jeżeli te tendencje się nie zmienią, jeżeli dzietność Europejczyków będzie taka słaba, że nie ma zastępowalności pokoleń, wówczas będzie to muzułmańska Europa, w której chrześcijanie będą mieli taką rolę, jaką mieli dotychczas na Bliskim Wschodziehwili nawet przeżyć nie są w stanie

- powiedział arcybiskup.

Ogromny napływ uchodźców spowodował dramatyczne wydarzenia np. na greckiej wyspie Lesbos. Słynąca z pięknych krajobrazów i architektury wyspa Lesbos przestaje się już niestety kojarzyć z turystycznym rajem.

Dlaczego utonął syryjski chłopiec? Oto fakty niewygodne dla proimigranckich mediów
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: rmf24.pl,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Kara więzienia dla b. prezydenta Tarnobrzega. W tle łapówka

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Na rok i cztery miesiące więzienia skazał dziś Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu b. prezydenta tego miasta Grzegorza Kiełba. Sąd uznał go winnym przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 20 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny.

Decyzją sądu Kiełb ma także sześcioletni zakaz pełnienia funkcji kierowniczych w jednostkach administracji rządowej i samorządu terytorialnego oraz zapłacić 15 tys. zł grzywny i ponad 3 tys. zł kosztów sądowych.

Sąd zaliczył oskarżonemu prawie 5 miesięcy aresztu na poczet kary pozbawienia wolności.

Uzasadnienie wyroku, podobnie jak mowy końcowe stron, odbyło się za zamkniętymi drzwiami. Chodzi o występujące w procesie dowody z klauzulą tajności "poufne".

Oskarżony w dniu rozpoczęcia procesu zgodził się na podawanie jego danych osobowych i publikację wizerunku.

Prokuratura oskarżyła Kiełba o przyjęcie 20 tysięcy złotych łapówki w związku z procedowaniem zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w mieście.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl