​Abp Hoser o uchodźcach: Europa będzie muzułmańska, to nie ulega wątpliwości

  

Do gorącego obecnie tematu imigrantów odniósł się arcybiskup Henryk Hoser. W rozmowie z RMF FM ocenił, że nie ulega wątpliwości, iż Europa będzie muzułmańska. Chyba że odwrócą się trendy demograficzne...

Premier Kopacz mówi o 2 tys. uchodźców, których powinniśmy przyjąć, z drugiej strony pojawiły się informacje, że ma być to ok. 10 tys. W Europie pojawiają się zaś głosy, że państwa, które nie zgodzą się przyjąć narzuconej przez Berlin i Paryż liczby imigrantów, powinny zostać finansowo ukarane przez Unię Europejską.

Biskup diecezji warszawsko-praskiej zwrócił uwagę, że ten problem był podejmowany przez ordynariuszy 25 sierpnia na Jasnej Górze. Przypomniał, jak Polacy przyjmowali uchodźców z Donbasu. Zaznaczył, że instytucją powołaną do tego, by zająć się uchodźcami, jest Caritas.

W Caritasie już przygotowuje się wielkie programy dotyczące przyjęcia i zapewnienia bytu w naszym kraju uchodźcom

- powiedział abp Hoser.

Żona Sikorskiego grozi krajom Europy Wschodniej? Jeśli nie przyjmiecie uchodźców...

Hierarcha zaznaczył, że istotnym problemem będzie aklimatyzacja tych ludzi w krajach, do których się udają. W Polsce nie ma diaspor muzułmańskich - są kraje europejskie, w których diaspory są ogromne, milionowe – i nowi muzułmanie, którzy przyjadą do naszego kraju, „będą skazani na swego rodzaju gettoizację”. Takiej sytuacji należy uniknąć – stwierdził biskup. Duchowny uważa, że tam, gdzie jest wielka diaspora uchodźców muzułmańskich, są też ich rodziny oraz znajomi, i że w takich warunkach byłoby im bez porównania łatwiej niż w Polsce, gdzie tych czynników nie ma.

Bezrobotny ma w Polsce gorzej niż uchodźca. Utrzymanie tego drugiego kosztuje dużo więcej

Według biskupa Hosera fala emigracji zmieni Europę. Mówi on, że nasz kontynent znajduje się w okresie analogicznym do wczesnego średniowiecza, kiedy napływały tu ludy wędrowne z Azji. Zmienić to może jedynie zwiększenie się dzietności Europejczyków:

Prawdopodobnie Europa będzie muzułmańska, to nie ulega wątpliwości. Jeżeli te tendencje się nie zmienią, jeżeli dzietność Europejczyków będzie taka słaba, że nie ma zastępowalności pokoleń, wówczas będzie to muzułmańska Europa, w której chrześcijanie będą mieli taką rolę, jaką mieli dotychczas na Bliskim Wschodziehwili nawet przeżyć nie są w stanie

- powiedział arcybiskup.

Ogromny napływ uchodźców spowodował dramatyczne wydarzenia np. na greckiej wyspie Lesbos. Słynąca z pięknych krajobrazów i architektury wyspa Lesbos przestaje się już niestety kojarzyć z turystycznym rajem.

Dlaczego utonął syryjski chłopiec? Oto fakty niewygodne dla proimigranckich mediów
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: rmf24.pl,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Kukiz o wyborach mówi wprost: "Jestem realistą. Każdy mandat będzie wartością"

Paweł Kukiz / Arkadiusz Lawrywianiec/ Gazeta Polska

  

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Kukiz'15 w ubiegłym tygodniu zarejestrował listy we wszystkich 13 okręgach zbierając ponad 200 tys. podpisów. Lider ruchu - Paweł Kukiz - podkreśla, że zadowoli go nawet jeden mandat w Europarlamencie.

Paweł Kukiz zapytany, jak odnosi się do sondaży przedwyborczych, które dają jego ugrupowaniu od dwóch do czterech mandatów w przyszłym Parlamencie Europejskim, powiedział, że nawet jeden mandat by go satysfakcjonował.

"Traktuje wybory do Parlamentu Europejskiego jako możliwość szerszej współpracę między innymi z włoskim Ruchem Pięciu Gwiazd. Stawiałbym bardziej nie na ilość, ale na jakość - to jest podstawowa sprawa. Poza tym, jestem realistą i każdy mandat jest ogromną wartością, nawet jeżeli byłby to jeden mandat"

- podkreślił.

28 kwietnia przedstawiciele ugrupowań antysystemowych przyjadą do Warszawy na konferencję. Wśród nich będzie m.in. włoski Ruch Pięciu Gwiazd i jego lider, wicepremier Włoch Luigi Di Maio. Kukiz'15 w połowie lutego w Rzymie zawarł z tym ugrupowaniem oraz trzema innymi ruchami sojusz przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Kukiz na pytanie, czy sam sojusz to w jego opinii już część kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego, odpowiedział:

"Z Ruchem Pięciu Gwiazd łączy nas bardzo duża bliskość ideologiczna. To jest partia, która stawia na duży udział demokracji bezpośredniej, kontroli władzy, która stawia na antykorupcję, która chce przejrzystego, uczciwego państwa, państwa obywatelskiego"

Podkreślił, że jeżeli chodzi o politykę europejską - jest to frakcja, która podkreśla, że Unia Europejska jest bardzo potrzebna, ale Unia równych szans, równych sobie państw.

Przyznał też, że konferencje podobne do tej, jaka jest planowana na 28 kwietnia w Warszawie, odbyły się już m.in. w Rzymie i Zagrzebiu.

"Chcemy przedstawić ludziom nasze porozumienie, żeby zobaczyli, że między mną a na przykład premierem Di Maio istnieje nie tylko pragmatyzm, ale również ogromna sympatia i duża bliskość ideologiczna"

- powiedział Kukiz.

Jako przykład dobrej współpracy, lider Kukiz'15 podał projekt kompleksowej ustawy antykorupcyjnej, rozpatrywanej obecnie w Sejmie, która zakłada wykluczenie z życia publicznego osób skazanych za przestępstwa korupcyjne, i która wzorowana jest na przepisach, jakie w grudniu ubiegłego roku wprowadził we Włoszech Ruch Pięciu Gwiazd.

Podczas konferencji omówione zostaną główne założenia podpisanego przez ugrupowania tzw. Manifestu Europejskiego. Zakłada on wzmocnienie demokracji bezpośredniej poprzez m.in. wprowadzenie głosowania przez internet. W kontekście krajowym ruch Kukiz'15 chce, aby referendum ogólnokrajowe ogłaszane było obligatoryjnie po zebraniu miliona podpisów i aby próg frekwencyjny został zniesiony albo obniżony do 30 proc.

Ponadto w manifeście podkreślono potrzebę reform instytucji unijnych, tak aby Parlament Europejski miał większe znaczenie niż np. Komisja Europejska, walkę z korupcją i przestępczością zorganizowaną, zmiany w zarządzaniu ruchami migracyjnymi, ograniczenie wpływu rynków finansowych oraz koniec z podwójnymi standardami jakości produktów w państwach Unii Europejskiej.

Sama konferencja będzie prawdopodobnie połączona z konwencją wyborczą Kukiz'15.

"W przeciwieństwie do innych podmiotów startujących w tych wyborach do Parlamentu Europejskiego, łącznie z Konfederacją, nie pobieramy subwencji. Nas po prostu nie stać na robienie tego typu zdarzeń zbyt często"

- powiedział Kukiz.

Polacy będą wybierali 52 europosłów. W całej Unii wybory odbędą się w między 23-26 maja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl