​Abp Hoser o uchodźcach: Europa będzie muzułmańska, to nie ulega wątpliwości

  

Do gorącego obecnie tematu imigrantów odniósł się arcybiskup Henryk Hoser. W rozmowie z RMF FM ocenił, że nie ulega wątpliwości, iż Europa będzie muzułmańska. Chyba że odwrócą się trendy demograficzne...

Premier Kopacz mówi o 2 tys. uchodźców, których powinniśmy przyjąć, z drugiej strony pojawiły się informacje, że ma być to ok. 10 tys. W Europie pojawiają się zaś głosy, że państwa, które nie zgodzą się przyjąć narzuconej przez Berlin i Paryż liczby imigrantów, powinny zostać finansowo ukarane przez Unię Europejską.

Biskup diecezji warszawsko-praskiej zwrócił uwagę, że ten problem był podejmowany przez ordynariuszy 25 sierpnia na Jasnej Górze. Przypomniał, jak Polacy przyjmowali uchodźców z Donbasu. Zaznaczył, że instytucją powołaną do tego, by zająć się uchodźcami, jest Caritas.

W Caritasie już przygotowuje się wielkie programy dotyczące przyjęcia i zapewnienia bytu w naszym kraju uchodźcom

- powiedział abp Hoser.

Żona Sikorskiego grozi krajom Europy Wschodniej? Jeśli nie przyjmiecie uchodźców...

Hierarcha zaznaczył, że istotnym problemem będzie aklimatyzacja tych ludzi w krajach, do których się udają. W Polsce nie ma diaspor muzułmańskich - są kraje europejskie, w których diaspory są ogromne, milionowe – i nowi muzułmanie, którzy przyjadą do naszego kraju, „będą skazani na swego rodzaju gettoizację”. Takiej sytuacji należy uniknąć – stwierdził biskup. Duchowny uważa, że tam, gdzie jest wielka diaspora uchodźców muzułmańskich, są też ich rodziny oraz znajomi, i że w takich warunkach byłoby im bez porównania łatwiej niż w Polsce, gdzie tych czynników nie ma.

Bezrobotny ma w Polsce gorzej niż uchodźca. Utrzymanie tego drugiego kosztuje dużo więcej

Według biskupa Hosera fala emigracji zmieni Europę. Mówi on, że nasz kontynent znajduje się w okresie analogicznym do wczesnego średniowiecza, kiedy napływały tu ludy wędrowne z Azji. Zmienić to może jedynie zwiększenie się dzietności Europejczyków:

Prawdopodobnie Europa będzie muzułmańska, to nie ulega wątpliwości. Jeżeli te tendencje się nie zmienią, jeżeli dzietność Europejczyków będzie taka słaba, że nie ma zastępowalności pokoleń, wówczas będzie to muzułmańska Europa, w której chrześcijanie będą mieli taką rolę, jaką mieli dotychczas na Bliskim Wschodziehwili nawet przeżyć nie są w stanie

- powiedział arcybiskup.

Ogromny napływ uchodźców spowodował dramatyczne wydarzenia np. na greckiej wyspie Lesbos. Słynąca z pięknych krajobrazów i architektury wyspa Lesbos przestaje się już niestety kojarzyć z turystycznym rajem.

Dlaczego utonął syryjski chłopiec? Oto fakty niewygodne dla proimigranckich mediów
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: rmf24.pl,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Płatek obraża wyborców PiS: „To oni zapełniają więzienia”. Nic dziwnego, że riposta była ostra

zdjęcie ilustracyjne / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Co kierowało profesor Uniwersytetu Warszawskiego kiedy tak wyraziła się o wyborcach PiS? Monika Płatek w studiu TVN24 twierdziła, że wyborcy partii rządzącej zapełniają więzienia. „Panika i frustracja niektórym odbiera rozum i pamięć. Dla przypomnienia: to Platforma w więzieniach miażdży PIS” – komentuje wypowiedź doktor habilitowana nauk prawnych europosłanka Beata Mazurek.

Dziś - w rozmowie z Konradem Piaseckim - Monika Płatek skarżyła się na zbyt szybki, w jej ocenie, tryb prac nad zmianami w Kodeksie karnym. - To oznacza, że wszyscy posłowie PiS, PSL, Kukiz’15 nie rozumiejąc, za czym głosują, godzą się, żeby odebrać Polkom i Polakom bezpieczeństwo – stwierdziła.

Po czym dodała:

Czyli tak naprawdę ci wszyscy posłowie o posłanki godzą się na to, aby wyborcy PiS, bo to oni głównie zapełniają więzienia, zostali pozbawieni ochrony i możliwości bezpiecznego stawania przed wymiarem sprawiedliwości.

Ta wypowiedź zdumiała prowadzącego.

- Dlaczego pani powiedziała, że to wyborcy PiS zapełniają głównie więzienia? - zapytał Piasecki. - Bo w więzieniach najczęściej siedzą wyborcy PiS – odpowiedziała prawnik. Na uwagę, że skazani jednak przeważnie głosują na PO, a nie na PiS, Płatek stwierdziła: Już w więzieniach być może zmieniają kierunek. (…) Natomiast ta ustawa uderzy przede wszystkim w wyborców PiS – przekonywała.

Na słowa Moniki Płatek zareagowali politycy partii rządzącej.

„Panika i frustracja niektórym odbiera rozum i pamięć. Dla przypomnienia: to Platforma w więzieniach miażdży PIS. Dramatyczne przykłady morderstw na dzieciach w ciągu ostatnich dni pokazują, że zaostrzenie kar oraz zmiany w KK są niezbędne. Są społecznie pożądane i akceptowane”

- napisała z kolei była rzeczniczka rządu, europosłanka Beata Mazurek.
 

Wcześniej Monika Płatek zasłynęła ze stwierdzenia, że w takich państwach jak Izrael czy Stany Zjednoczone, w związkach jednopłciowych rodzi się tyle samo dzieci, a "często nawet więcej, niż w związkach różnopłciowych".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl