Poznaj sejmowe "jedynki" Prawa i Sprawiedliwości. PEŁNA LISTA

  

Wszyscy liderzy list wyborczych PiS do Sejmu tylko w portalu niezalezna.pl. Prawo i Sprawiedliwość zatwierdziło listy wyborcze. Trwają jeszcze rozmowy na temat dalszych miejsc na listach. Według naszych nieoficjalnych informacji tak będą wyglądać wszystkie „jedynki” z sejmowej listy PiS.

W zeszłym tygodniu odbyło się posiedzenie Komitetu Politycznego PiS. Zatwierdzono skład ekipy, która będzie walczyła o parlamentarne mandaty, partia jednak nie przedstawiła ich mediom.

Jedynką w Warszawie będzie Jarosław Kaczyński, dwójką Mariusz Kamiński, trójką zaś – Małgorzata Gosiewska, okręg podwarszawski otworzy przewodniczy KP PiS Mariusz Błaszczak. Za nim na liście ma być Jacek Sasin, a trójką Anita Czerwińska – szefowa warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej”.

W Płocku pierwsza trójka na liście to: posłowie Wojciech Jasiński i Marek Opioła oraz były wiceszef CBA Maciej Wąsik. Jedynką w Piotrkowie Trybunalskim będzie Antoni Macierewicz, a w Kaliszu dziennikarka Joanna Lichocka. Sensacją jest nieobecność na listach byłego rzecznika PiS Marcina Mastalerka.

Prof. Krystyna Pawłowicz, która w poprzednich wyborach otwierała listę w okręgu siedleckim, teraz otrzymała tam dopiero piąte miejsce. Jedynką w tym okręgu będzie natomiast Marek Zagórski z Polski Razem Jarosława Gowina. Adam Bielan zawalczy o miejsce w Senacie z Radomia.

Sejmowe jedynki PiS:

Legnica – Adam Lipiński
Wałbrzych -  Michał Dworczyk        
Wrocław - Mirosława Stachowiak-Różecka              
Bydgoszcz -  Tomasz Latos 
Toruń - Krzysztof Czabański              
Lublin - Elżbieta Kruk
Chełm - Beata Mazurek
Zielona Góra -  Marek Ast  
Łódź – prof. Piotr Gliński  
Piotrków Trybunalski – Antoni Macierewicz
Sieradz – Witold Waszczykowski
Chrzanów – Beata Szydło   
Kraków - Małgorzata Wasserman
Nowy Sącz - Piotr Naimski 
Tarnów - prof. Włodzimierz Bernacki          
Płock – Wojciech Jasiński  
Radom – Marek Suski
Siedlce - Marek Zagórski
Warszawa – Jarosław Kaczyński
Podwarszawski - Mariusz Błaszczak
Opole - prof. Jerzy Żyżyński
Krosno – Marek Kuchciński
Rzeszów – Władysław Ortyl
Białystok – Krzysztof Jurgiel             
Gdańsk - Jarosław Sellin
Gdynia - Jolanta Szczypińska     
Bielsko-Biała - Stanisław Szwed
Częstochowa - Szymon Giżyński    
Gliwice - Wojciech Szarama             
Rybnik - Izabela Kloc            
Katowice - Grzegorz Tobiszowski  
Sosnowiec - Ewa Malik       
Kielce - Anna Krupka
Elbląg - Leonard Krasulski
Olsztyn - Iwona Arent  
Kalisz - Joanna Lichocka      
Konin - Witold Czarnecki   
Piła - Maks Kraczkowski
Poznań - Tadeusz Dziuba   
Koszalin - Czesław Hoc       
Szczecin – Joachim Brudziński 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Świeże bułeczki czy odgrzewany kotlet? Onet w tonie sensacji publikuje informacje sprzed… roku

scren / theguardian.com/onet.pl

  

Dzisiaj portal Onet.pl poinformował swoich czytelników o szpiegowskiej aferze w łonie belgijskiego kontrwywiadu. Artykuł o prawie identycznym tytule i zawierający te same informacje pojawił się… już rok temu w brytyjskim Guardianie.

Cechą charakterystyczną mediów internetowych, a w szczególności portali informacyjnych jest bieżące i szybkie przekazywanie najważniejszych wiadomości. Obowiązuje tu zasada - kto pierwszy, ten lepszy i każdy szanujący się wydawca musi się jej podporządkować, a tzw. „odgrzewane kotlety” nie przysparzają splendoru redakcji oraz zniechęcają czytelników. 

Co dziś zaserwował swoim czytelnikom portal Onet.pl? Poinformował o szpiegowskiej aferze w łonie belgijskiego kontrwywiadu. Tytuł tekstu „Szef belgijskiego kontrwywiadu podejrzany o szpiegowanie na rzecz Rosji” wybrzmiał dość sensacyjnie i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że artykuł o prawie identycznym tytule i zawierający te same informacje pojawił się… już rok temu w brytyjskim Guardianie.  

Co ciekawe, portal nie poinformował czytelników jasno o źródle swojej informacji, wskazując jedynie na źródło własne, czyli Onet.

Rok temu portal theguardian.com zamieścił tekst traktujący o szpiegowskiej aferze w Belgii, zatytułowany „Senior Belgian spy accused of sharing secrets with Russia”, czyli niemal identycznie jak materiał Onetu. 

Screen ze strony theguardian.com

Screen ze strony onet.pl

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, onet.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts