Poznaj sejmowe "jedynki" Prawa i Sprawiedliwości. PEŁNA LISTA

  

Wszyscy liderzy list wyborczych PiS do Sejmu tylko w portalu niezalezna.pl. Prawo i Sprawiedliwość zatwierdziło listy wyborcze. Trwają jeszcze rozmowy na temat dalszych miejsc na listach. Według naszych nieoficjalnych informacji tak będą wyglądać wszystkie „jedynki” z sejmowej listy PiS.

W zeszłym tygodniu odbyło się posiedzenie Komitetu Politycznego PiS. Zatwierdzono skład ekipy, która będzie walczyła o parlamentarne mandaty, partia jednak nie przedstawiła ich mediom.

Jedynką w Warszawie będzie Jarosław Kaczyński, dwójką Mariusz Kamiński, trójką zaś – Małgorzata Gosiewska, okręg podwarszawski otworzy przewodniczy KP PiS Mariusz Błaszczak. Za nim na liście ma być Jacek Sasin, a trójką Anita Czerwińska – szefowa warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej”.

W Płocku pierwsza trójka na liście to: posłowie Wojciech Jasiński i Marek Opioła oraz były wiceszef CBA Maciej Wąsik. Jedynką w Piotrkowie Trybunalskim będzie Antoni Macierewicz, a w Kaliszu dziennikarka Joanna Lichocka. Sensacją jest nieobecność na listach byłego rzecznika PiS Marcina Mastalerka.

Prof. Krystyna Pawłowicz, która w poprzednich wyborach otwierała listę w okręgu siedleckim, teraz otrzymała tam dopiero piąte miejsce. Jedynką w tym okręgu będzie natomiast Marek Zagórski z Polski Razem Jarosława Gowina. Adam Bielan zawalczy o miejsce w Senacie z Radomia.

Sejmowe jedynki PiS:

Legnica – Adam Lipiński
Wałbrzych -  Michał Dworczyk        
Wrocław - Mirosława Stachowiak-Różecka              
Bydgoszcz -  Tomasz Latos 
Toruń - Krzysztof Czabański              
Lublin - Elżbieta Kruk
Chełm - Beata Mazurek
Zielona Góra -  Marek Ast  
Łódź – prof. Piotr Gliński  
Piotrków Trybunalski – Antoni Macierewicz
Sieradz – Witold Waszczykowski
Chrzanów – Beata Szydło   
Kraków - Małgorzata Wasserman
Nowy Sącz - Piotr Naimski 
Tarnów - prof. Włodzimierz Bernacki          
Płock – Wojciech Jasiński  
Radom – Marek Suski
Siedlce - Marek Zagórski
Warszawa – Jarosław Kaczyński
Podwarszawski - Mariusz Błaszczak
Opole - prof. Jerzy Żyżyński
Krosno – Marek Kuchciński
Rzeszów – Władysław Ortyl
Białystok – Krzysztof Jurgiel             
Gdańsk - Jarosław Sellin
Gdynia - Jolanta Szczypińska     
Bielsko-Biała - Stanisław Szwed
Częstochowa - Szymon Giżyński    
Gliwice - Wojciech Szarama             
Rybnik - Izabela Kloc            
Katowice - Grzegorz Tobiszowski  
Sosnowiec - Ewa Malik       
Kielce - Anna Krupka
Elbląg - Leonard Krasulski
Olsztyn - Iwona Arent  
Kalisz - Joanna Lichocka      
Konin - Witold Czarnecki   
Piła - Maks Kraczkowski
Poznań - Tadeusz Dziuba   
Koszalin - Czesław Hoc       
Szczecin – Joachim Brudziński 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Poruszający wpis premiera po wczorajszej gali. "Nieśmy żagiew polskości, lepszego świata"

/ fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki odebrał podczas Gali Człowiek Roku "Gazety Polskiej" nagrodę im. Św. Grzegorza I Wielkiego, przyznaną pośmiertnie jego ojcu, Kornelowi. - Dziękuję wszystkim, którzy pamiętają o wkładzie mojego ojca, Kornela Morawieckiego w obaleniu systemu komunistycznego i walce o prawdę, gdy w III RP tej prawdy w życiu publicznym zaczynało brakować - oświadczył dzisiaj na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Wczoraj podczas Gali Człowiek Roku 2019 "Gazety Polskiej", śp. Kornel Morawiecki został uhonorowany nagrodą im. Św. Grzegorza I Wielkiego przyznawaną przez miesięcznik "Nowe Państwo". Nagrodę odebrał w imieniu ojca szef rządu, Mateusz Morawiecki.

Dzisiaj premier Morawiecki nawiązał do tej uroczystości we wpisie na Facebooku.

"Dziękuję wszystkim, którzy pamiętają o Jego wkładzie w obaleniu systemu komunistycznego i walce o prawdę, gdy w III RP tej prawdy w życiu publicznym zaczynało brakować. Mój Ojciec walczył o lepszą Polskę, miał ją głęboko w sercu, żył dla Polski"

- napisał szef rządu. [polecam:https://niezalezna.pl/311244-premier-podczas-gali-gazety-polskiej-ojciec-mial-bardzo-gleboko-w-sercu-polske]

"Pracował całe życie i do samego końca nad wielką polską syntezą. Czyli nad połączeniem silnie wpisanych w naszą świadomość ideałów wolności ze zdolnością do budowy sprawiedliwego ładu. Syntezą tradycji i nowoczesności, teorii i praktyki, kultury, zwłaszcza kultury wyższej i techniki"

- dodał.

Premier podkreślił, że Kornel Morawiecki "śni stale o takiej właśnie Polsce".

"Rozumiał, że prawda wymaga świadectwa, ideał domaga się czynu, a do realizacji pragnień i śmiałych planów – konieczne są odważna i ofiarna aktywność"

- czytamy we wpisie premiera Morawieckiego. [polecam:https://niezalezna.pl/311251-kornel-morawiecki-posmiertnie-uhonorowany-nagroda-grzegorza-i-wielkiego-czlowiek-wielkiej-odwagi]

"Wiedział, że wolność, nawet już wygrana, nigdy nie jest dana raz na zawsze. Wiedział, że wolność bez solidarności, jest tylko pustym hasłem. Nieśmy żagiew polskości, żagiew lepszego świata" - dodał szef rządu.

Podczas niedzielnej gali, w laudacji na cześć Kornela Morawieckiego, Katarzyna Gójska, redaktor naczelna miesięcznika "Nowe Państwo", powiedziała, że lider Solidarności Walczącej "za głoszenie prawdy o komunizmie zapłacił wieloma latami prześladowań, koniecznością ukrywania się, walką w konspiracji, bezpieczeństwem własnym, ale też tych, którzy byli mu najbliżsi".

- Był człowiekiem niezwykłej odwagi, wielkiej charyzmy, człowiekiem silnym, pełnym przekory w walce z wszelką niesprawiedliwością, ale również przemocą. Jednocześnie miał serce na dłoni wobec ludzi potrzebujących, skrzywdzonych, wykluczonych, takich ,którzy nie potrafili odnaleźć się w naszej rzeczywistości

- mówiła Gójska.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts