Sędzia Łączewski zapomniał, za co skazał b. szefów CBA?

W marcu sędzia Wojciech Łączewski w nieprawomocnym wyroku stwierdził, że Mariusz Kamiński, jako szef CBA, przekroczył swoje uprawnienia - skazał go za to na 3 lata pozbawienia wolności oraz za

Tomasz Hamrat
W marcu sędzia Wojciech Łączewski w nieprawomocnym wyroku stwierdził, że Mariusz Kamiński, jako szef CBA, przekroczył swoje uprawnienia - skazał go za to na 3 lata pozbawienia wolności oraz zakaz zajmowania stanowisk publicznych przez 10 lat. Za winnego uznał też Macieja Wąsika, byłego wiceszefa CBA, i także skazał go na trzy lata więzienia. Grzegorz Postek, były dyrektor Zarządu Operacyjno-Śledczego CBA, został skazany na dwa lata i sześć miesięcy więzienia i 10 lat zakazu pełnienia funkcji publicznych. Najdziwiniejsze jest to, że do dzisiejszego dnia sędzia... nie wydał uzasadnienia kuriozalnego wyroku.

- To sygnał dla wszystkich, którzy chcą wręczać i przyjmować łapówki, że mogą to robić. Natomiast dla tych, którzy ścigają przestępców - to sygnał, że poniesiecie karę, bójcie się - powiedział po ogłoszeniu wyroku poseł PiS Bartosz Kownacki. – Cały ten proces jest w mojej ocenie ogromnym nadużyciem wymiaru sprawiedliwości wobec Mariusza Kamińskiego i byłych funkcjonariuszy CBA. Sąd wyraził już swoją opinię i umorzył postępowanie bez robienia przewodu sądowego. Niestety, zdanie Sądu Okręgowego, który nakazał przeprowadzić ten proces, było inne -  komentował wówczas portalowi niezalezna.pl Maciej Wąsik.

Po pół roku wiele wskazuje, że sędzia Łączewski chyba przestraszył się wyroku, który wydał.

Głos zabrał eurodeputowany PiS:
Komentarz Kataryny:


Fot. Twitter.com

 

 

Źródło: niezalezna.pl

JW
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo