​Czy wróci Solidarność?

  

Czy zatroszczyliśmy się o pamięć o największym sukcesie naszego pokolenia? Czy zadbaliśmy o historię Solidarności, która nie tylko powstrzymała sowietyzację Polski, ale przyczyniła się do zwycięstwa wolnego świata w trwającej pół wieku zimnej wojnie? Rozmienialiśmy na drobne powód do naszej dumy. Nie tylko pozwoliliśmy, by Europa o nim zapomniała, ale sami na okładkach szkolnych podręczników do historii umieściliśmy fotografię zburzenia muru berlińskiego. Na rocznicowe uroczystości przychodziła garstka weteranów, a my tłumaczyliśmy, że szkolne dzieci będą się nudziły, więc lepiej niech zostaną w domu. Zaniedbaliśmy pamięć, schowaliśmy sztandary. Co tegoroczny maturzysta wie o miesiącach, które zawróciły bieg wydarzeń nie tylko w Polsce, ale i na świecie? Czy zdołamy przywrócić blask minionej chwały? Solidarność, wielki ruch wspierający zmiany, znów jest potrzebna. Znów ZOMO stoi po drugiej stronie stoczniowej bramy: inne, w innych mundurach, wyposażone w medialne miotacze i propagandowe pałki. Znów wiele zależy od naszej wiary i odwagi.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts