Już nawet Kopacz nie wierzy w sukces PO. Na konferencji przyznała: „PiS kroczy do zwycięstwa”

  

Premier Ewa Kopacz na zorganizowanym po spotkaniu z rodziną sadowników w Warce briefingu, znacznie więcej niż o suszy i ewentualnej pomocy dla rolników mówiła o... opozycji i zbliżających się wyborach parlamentarnych. W pewnym momencie Ewa Kopacz do tego stopnia zapędziła się w swoich „tyradach”, że przyznała iż „PiS kroczy do zwycięstwa”.

Najpierw Ewa Kopacz zaczęła od narzekania na prezydenta Andrzeja Dudę.

To przykre, że nie widzi takiej potrzeby, żeby spotkać się z urzędującym rządem. Szczególnie teraz, kiedy przed tym rządem są bardzo trudne decyzje. Ale też decyzje, które będą wiele kosztować. W związku z tym niewiele zostanie miejsca na obietnice, które są teraz składane, podczas kampanii wyborczej. Szkoda, że pan prezydent nie chce spotkać się z urzędującym premierem i rządem. Ale to wybór prezydenta i nic mi do tego – mówiła Ewa Kopacz.

Później odniosła się do kwestii postulowanego przez prezydenta referendum, a zwłaszcza pytania o wiek emerytalny. Kopacz przekonywała, że rozpisywanie referendum to „przerzucanie odpowiedzialności na obywateli” i chwaliła swój rząd za rozwiązanie kwestii wieku emerytalnego w drodze ustawowej i przekonywała, że Prawo i Sprawiedliwość, również powinno iść w kierunku ustawy emerytalnej, a nie pytania w referendum.
W pewnym momencie jednak, Ewa Kopacz przyznała, że PiS dąży do zwycięstwa.

Dlaczego PiS nie chce tego zrobić, skoro dzisiaj tak bardzo mocno kroczy do zwycięstwa [...] niech weźmie odpowiedzialność za tych ludzi, których zabraknie na rynku pracy do roku 2040


Następnie Ewa Kopacz jak mantrę zaczęła powtarzać, że pieniędzy na emerytury nie da się wygospodarować, bo ich znalezienie będzie oznaczało zabranie ich komuś innemu.

Znaleźć te pieniądze to znaczy komuś zabrać [...] Jeśli będą rozdawali pieniądze, to będą je komuś zabierali – mówiła Ewa Kopacz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,TVN24,300polityka.pl


Wczytuję komentarze...

Wolontariusze przekazali dary dla kombatantów

/ Facebook/Paczka dla Bohatera

  

Wolontariusze ze szczecińskiego Stowarzyszenia Paczka dla Bohatera przekazali paczki z darami dla kombatantów m.in. z II wojny światowej. Jak podkreślali zarówno oni, jak i obdarowywani, możliwość spotkania to wielkie święto.

"Dziś się cieszymy. Cieszę się, że zaczynamy robić coś dobrego, myślę, że radość jest duża u wszystkich. Już od rana odbieram telefony od kombatantów z pytaniami, o której będziemy. Będziemy jeździć do skutku, wszyscy muszą dostać paczki"

– powiedział prezes Stowarzyszenia Paczka dla Bohatera Tomasz Sawicki.

Wśród wolontariuszy znalazły się osoby prywatne, żołnierze, ale też młodzi harcerze. Dziewięcioletnia Magda powiedziała, że pomaganie weteranom sprawia jej "mnóstwo przyjemności". "Jestem tu już od kilku lat. Najlepszy jest uśmiech weteranów, kiedy cieszą się, gdy do nich przychodzimy" – podkreśliła. Jej brat, 13-letni Maciej, wskazał, że ważny jest szacunek dla kombatantów. "Opowiadają wspaniałe historie, o których nawet nie pisze się w podręcznikach" – powiedział.

W paczkach znalazły się artykuły spożywcze, chemia gospodarcza, kartki z życzeniami na Boże Narodzenie, a także przedmioty przekazane przez darczyńców. Kombatanci podkreślali wielkie znaczenie, jakie ma dla nich pamięć i przedświąteczne spotkania, wskazując, że nie czują się jak bohaterowie. "Nigdy nie przypuszczałam, że przyjdzie taki moment, że będę honorowana. Jestem szczęśliwa, gdy widzę biało-czerwone barwy. Pamiętajcie, kochajcie Polskę" – mówiła wzruszona Lidia Kessler, sanitariuszka i łączniczka 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty.

"Miałam trzynaście lat, kiedy złożyłam przysięgę. Rozkazy nosiłam w pierścionku, a większe chowałam przy gumce od bielizny, którą uszyła mi siostra. Jeśli chodzi o spotkania, było różnie. Przeważnie miałam ze sobą kredę i jakąś lalkę lub misia. Rysowałam klasy, sprawdzając jednocześnie, czy droga jest wolna"

– opowiadała wolontariuszom.

Akcja "Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera" odbywa się po raz dziewiąty. W całej Polsce paczki otrzyma ponad 2 tys. 100 osób. Ok. 400 wolontariuszy będzie je rozwozić do 22 grudnia.

Przetransportowano także dary na Litwę, w planach było też obdarowanie Polaków na Ukrainie. Około trzystu paczek na początku tygodnia nie pozwolili jednak wwieźć ukraińscy celnicy na przejściu Medyka-Szeginie, ostatecznie większość trafiła do osób potrzebujących z Otwocka i okolic. Jak powiedział PAP Tomasz Sawicki, ponowna zbiórka darów i próba ich przewiezienia na Ukrainę odbędzie się w styczniu lub w lutym.

Stowarzyszenie organizuje także wielkanocną edycję "Paczki" oraz wczasy dla kombatantów – zimą "Ferie dla Bohatera", a latem "Wakacje dla Bohatera"

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl