W Platformie mogła pić "wódę za darmo"? Kulisy rezygnacji młodej działaczki PO

"Kopaczowa tam będzie, jacyś ministrowie i ja nie mogę jechać, (...) i pomyślałam, że ty i Przemo byście chcieli.

Thiago Felipe Festa (freeimages.com)
"Kopaczowa tam będzie, jacyś ministrowie i ja nie mogę jechać, (...) i pomyślałam, że ty i Przemo byście chcieli. Autokarem, tam masz hotel, imprezę, żarcie i wódę za darmo" - takie słowa miały paść w rozmowie młodej działaczki PO z koleżanką. Po ujawnieniu nagrania aktywistka Platformy, która miała startować w wyborach, zrezygnowała z kandydowania.

Treść nagrania zamieszczono na portalu wykop.pl. Rozmowa miała zostać zarejestrowana w pociągu na trasie Wrocław-Katowice. Podróżująca nim młoda działaczka PO, miała namawiać koleżankę do wybrania się na zjazd Platformy Obywatelskiej w Warszawie.

Podczas rozmowy padły słowa:

Kopaczowa tam będzie, jacyś ministrowie i ja nie mogę jechać, (...) i pomyślałam, że ty i Przemo byście chcieli. Autokarem, tam masz hotel, imprezę, żarcie i wódę za darmo. Tak, za darmo. Tak za darmo, partia płaci. Nie, no tam musisz udawać, że jesteś za Platformą i w ogóle - hahahaha. No, to byś mogła zostać sobie dłużej".


Dziennikarzom nie udało się skontaktować z domniemaną bohaterką nagrania, ale w rozmowie z gazeta.pl opolski działacz PO potwierdził: 

To ona. Widziałem ten materiał jakiś czas temu i dziwię się, skąd ta pani wzięła się na naszej liście.


Młoda działaczka PO po ujawnieniu nagrania zrezygnowała z kandydowania w wyborach. Oficjalnie tłumaczy to wyjazdem na staż do USA.

Znacznie ciekawsze są jednak jej słowa o "wódzie za darmo" nawet dla ludzi, którzy udają, że popierają PO. Jeżeli to prawda, to okazuje się, że ugrupowanie walczące z finansowaniem partii z budżetu wydaje publiczne pieniądze dla zakwaterowanie, wyszynk i alkohol dla wspierających Platformę młodych ludzi, niezwiązanych nawet zupełnie z polityką.

 


Źródło: gazeta.pl,fakt.pl,wykop.pl

wg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo