Dr. Jerzy Targalski: Ubekistan spieszy się z kontratakiem przed 25 października

  

Wyrok zależy od decyzji Polaków. Jeśli 25 października postanowią nadal żyć w Ubekistanie, to ubekistańscy sędziowie - jak dotychczas w takich procesach - będą kierowali się leninowską zasadą celowości – podkreśla w rozmowie z portalem niezalezna.pl dr Jerzy Targalski. To komentarz do żądania, które wnieśli Andrzej i Władysław Derlatkowie. Chcieli, aby sąd nakazał wydawcy książki „Resortowe dzieci. Służby” przeprosić ich, wypłacić po kilkadziesiąt tysięcy złotych tytułem zadośćuczynienia oraz wycofać książkę z dystrybucji.

Jak pisał dziś portal niezalezna.pl, że choć sąd oddalił zabezpieczenie w postaci wycofania książki z obiegu, to można spodziewać się, że Derlatkowie będą dalej nękać wydawców i autorów „Resortowych dzieci” - w trybie karnym lub cywilnym. Ich inicjatywa może też zachęcić innych funkcjonariuszy bądź współpracowników komunistycznych służb specjalnych do zbiorowej akcji, mającej na celu zablokowanie niewygodnej publikacji.
 
Według dr Targalskiego, byli pracownicy służb specjalnych PRL czekali z pozwem przeciwko autorom „Resortowe dzieci. Służby”, do premiery innej książki. - Uważam, że czekano aż ukaże się książka „Most” – pomnikowy obraz komunistycznej bezpieki w pierwsze fazie transformacji i to ta wersja ma być obowiązkowa. Teraz pozostało usunięcie naszej książki, która ukazuje rolę Służby Bezpieczeństwa i Zarządu II Sztabu Generalnego w budowie III RP. Ubekistan spieszy się z kontratakiem przed 25 październikastwierdza historyk.

Podstawowym naszym błędem ma być negowanie, że pan Derlatka dzielnie walczył ze Związkiem Sowieckim przed rozwiązaniem SB w maju 1990 roku. Zapomniał tylko dodać, iż walkę tę prowadził pod światłym kierunkiem Kiszczaka i Jaruzelskiego. Poza tym skoro SB tak zwalczała Sowiety, to po co ją rozwiązano? Zarzuca nam się szereg drobnych błędów, dotyczących np. funkcji Derlatki w SB, ale wszystkie informacje podawaliśmy za aktami personalnymi funkcjonariusza SB Andrzeja Derlatki

wyjaśnia dr Targalski.

Wyrok zależy od decyzji Polaków. Jeśli 25 października postanowią nadal żyć w Ubekistanie, to ubekistańscy sędziowie - jak dotychczas w takich procesach - będą kierowali się leninowską zasadą celowości. Wyrok musi służyć interesom proletariatu czyli komunistycznej bezpieki i agentury. Wtedy ubecko-czerskie trójki będą chodziły po domach i konfiskowały nieprawomyślne książki, a „Most” stanie się z nakazu sądowego lekturą obowiązkową w szkołach. Jeśli natomiast Polacy powiedzą: Dość! Podnosimy się z kolan! – to sądy przestaną ustalać obowiązującą interpretację historii i w Polsce zatriumfuje wolność badań historycznych

– mówi portalowi niezalezna.pl dr Targlski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...


Prezydent o najtrudniejszej chwili po katastrofie smoleńskiej: "To był moment kompletnej pustki"

zdjęcie ilustracyjne, / faktysmolensk.pl

  

Najgorszym dla mnie momentem było, gdy powiedzieli, że wszyscy zginęli; to był moment kompletnej pustki - powiedział w TVP1 prezydent Andrzej Duda, wspominając wydarzenia 10 kwietnia 2010 r. "Dzisiaj nie można powiedzieć, co tam (w Smoleńsku) się stało i dlaczego, między innymi dlatego, że na samym początku podejmowano takie, a nie inne decyzje" - dodał.

Prezydent wspominał w TVP wydarzenia 10 kwietnia 2010 roku. Podkreślił, że tego dnia nie był w delegacji prezydenckiej i pojechał do swojego domu w Krakowie, gdzie tuż przed godziną 9. otrzymał telefon.

"Dzwoniła nasza znajoma, która kiedy usłyszała mój głos, rozpłakała się, ja zacząłem się pytać, co się stało? A ona powiedziała do mnie takim zapłakanym głosem, że spadł samolot z prezydentem. Nigdy tych słów nie zapomnę"

- wspominał prezydent.

Pytany, jakie emocje wtedy nim targały, Andrzej Duda odparł, że przede wszystkim wiedział, kto poleciał do Smoleńska.

"Więc największe emocje dla mnie, to był moment, w którym powiedzieli, że wszyscy zginęli. To był moment kompletnej pustki, takiej bezdennej rozpaczy, która powoduje, że człowiek czuje się jakby był wydrążony w środku"

- powiedział prezydent.

Dodał, że długo nie mógł się z tego otrząsnąć.

"A kto wie, myślę, że dużo z tego i do dzisiaj jest gdzieś tam w mojej głębokiej świadomości, jako po prostu pewien ból"

- zaznaczył Andrzej Duda.

"Dzisiaj nie można powiedzieć, co tam (w Smoleńsku) się stało i dlaczego, między innymi dlatego, że na samym początku podejmowano takie, a nie inne decyzje"

– powiedział prezydent.

Jako przykład prezydent podał "kompletnie niezrozumiałą decyzje o tym, żeby uznać, że lot polskiej delegacji do Smoleńska samolotem wojskowym (...) był lotem cywilnym, że w związku z tym nie będzie stosowana dwustronna umowa pomiędzy Polską a Federacją Rosyjską dotycząca katastrof przy lotach wojskowych, tylko będzie stosowana konwencja chicagowska dotycząca lotów cywilnych".

To - według prezydenta - "znacząco pogorszyło naszą sytuację w całym śledztwie dotyczącym przyczyn katastrofy".

"To między innymi, w moim przekonaniu, spowodowało, że do dzisiaj nie mamy w Polsce czarnych skrzynek, do dzisiaj nie mamy wraku samolotu, tylko wszystko znajduje się w Rosji. To właśnie dlatego, że na początku podjęto takie, a nie inne decyzje. To były decyzje Donalda Tuska, jego rządu, to były bardzo poważne błędy"

– mówił prezydent.

"Ówcześnie rządzącym można za to postawić tylko i wyłącznie ocenę niedostateczną" – oświadczył Andrzej Duda. 

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts