Sąd imienia Amber Gold

  

Afera Amber Gold, zapamiętana jako jedna z wielu afer rządu PO-PSL, która w kraju praworządnym w mig zmiotłaby ekipę Donalda Tuska z areny politycznej, w III RP nie zachwiała jego posadami. Teraz, po trzech latach, gdy ma ruszyć głośny proces twórców oszukańczej piramidy finansowej Marcina P. i jego żony, Sąd Okręgowy w Gdańsku zgłosił wolę wyłączenia się z prowadzenia ich procesu, uznając, że w oczach opinii publicznej trójmiejski wymiar sprawiedliwości stanowi „sitwę”. Zapracował na to po wybuchu afery. Wtedy jego ówczesny prezes Ryszard Milewski udowodnił, że jego sąd w sprawie afery zrobi wszystko na życzenie będących u władzy polityków. A co zrobił Sąd Najwyższy, który rozstrzygał naturalny wniosek gdańskiego sądu? Sędzia Tomasz Artymiuk postanowił wybić wszystkim z głowy młotkiem wiązanie skandalu dotyczącego sędziego Milewskiego ze zdolnością do wiarygodnego osądzania afery Amber Gold. Przecież niewiarygodność tego sądu to tylko krzywdząca opinia powielana w mediach, a media są nierzetelne wobec wymiaru sprawiedliwości – stwierdził. Pozytywne jest jedynie to, że wiarygodność Sądu Najwyższego została tu przeciwstawiona wiarygodności gdańskiego sądu. Z korzyścią dla mediów.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts