Zły homofob, pogodni homoseksualiści - oto książka dla dzieci prosto z Biedronki

  

"Mały słownik ważnych pojęć" - taką książkę przeznaczoną dla dzieci można nabyć w Biedronce. Problem w tym, że jest ona przesyconą homoseksualną propagandą. 

W sieci Biedronka rodzice mogą kupić swoim pociechom książkę "Mały słownik ważnych pojęć". Ale gdy zaczną ze swoimi dziećmi lekturę, mogą się zdziwić. Bo wśród "ważnych pojęć" są np. takie słowa jak "homofob" czy "homoseksualista".

Homofob to oczywiście "ktoś, kto nie lubi homoseksualistów" - obok definicji w książce jest rysunek przedstawiający nieprzyjemnego, czerwonego ze złości człowieczka. Obok narysowano homoseksualistki - uśmiechnięte, spacerujące z budzącym sympatię pieskiem. Jest też definicja homoseksualnego mężczyzny i homoseksualnej kobiety:Oświadczenie w sprawie sprzedawanej w Biedronkach książki wydał już właściciel sieci, portugalska spółka Jeronimo Martins:

Jesteśmy siecią handlową i nie jest naszą rolą propagowanie lub polemika z ideologiami. Stanowczo odrzucamy takie zarzuty. Oczywiście, jako dystrybutor, weryfikujemy oferowane towary, również książki, pod kątem zgodności z polskim prawem i staramy się, aby z perspektywy ogółu odbiorców nie wzbudzały istotnych kontrowersji. 


To kolejna z kontrowersji wokół portugalskiej sieci. 7,2 mln zł - tyle według Instytutu Monitorowania Mediów warta była reklama, jaką zafundowali Portugalczykom z Jeronimo Martins premier Ewa Kopacz i resort spraw zagranicznych. Przypomnijmy: szefowa PO stwierdziła w telewizji publicznej, że „warzywa w Biedronce są super”, natomiast MSZ postanowił wręczyć dyrektorowi organizacyjnemu Jeronimo Martins Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi RP. Wcześniej o tym, że robi zakupy w Biedronce, informował publicznie ówczesny premier Donald Tusk - co, podobnie jak ostatnie wypowiedzi Ewy Kopacz, wywołało protesty Polskiej Izby Handlu.  
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,natemat.pl


Wczytuję komentarze...


43-latek z Ostrowa Wielkopolskiego z zarzutami kilkukrotnego molestowania ośmiolatki

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

43-letni mieszkaniec Ostrowa Wlkp. usłyszał zarzuty moletowania 8-letniej dziewczynki – poinformował w czwartek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

43-letni mieszkaniec Ostrowa Wlkp. usłyszał zarzuty dotyczące molestowania seksualnego 8-letniej dziewczynki.

Podejrzany miał dopuścić się tego czynu sześciokrotnie w ciągu roku wobec dziewczynki, która go znała.

Zebrany podczas prokuratorskiego śledztwa materiał posłużył do przedstawienia zarzutów

– powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts