Polski sportowiec poniżony

  

Krzysztof Głowacki pokonał w walce niemieckiego boksera Marco Hucka. Zabrał mu pas WBO w kategorii junior ciężkiej. Organizatorzy najwyraźniej nie przypuszczali nawet, że Polak może zwyciężyć. Nie przygotowali pasa z wygrawerowanym nazwiskiem Głowackiego. Zamiast tego zaproponowano mu pas z nazwiskiem... Niemca. Zawody na poziomie mistrzostw świata i taka wpadka!
 
Polak zwycięstwo wywalczył  w 11 rundzie, posyłając Marco Hucka dwukrotnie na deski, po czym go znokautował. Niemiec o mało nie przeleciał przez liny. Walka była emocjonująca. Wcześniej, w 6 rundzie liczony był Głowacki.
 
To co stało się na koniec przekroczyło wszelkie granice. Organizatorzy zbyt wielkie nadzieje pokładali w niemieckim bokserze. Nie byli gotowi na wygraną polskiego sportowca, ponieważ nie przygotowali pasa z nazwiskiem naszego rodaka. Zamiast tego zaproponowano mu pas przygotowany dla jego przeciwnika.
 
Polski sportowiec odmówił przyjęcia pasa. Na pas mistrzowski musi więc poczekać.
 
Nasz rodak jest czwartym w historii Polakiem, który założy pas mistrzowski. W rodzinnym Wałczu przywitano go wołając „mistrz”, „mistrz”.

Zobacz końcówkę walki Głowacki-Huck:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,polskaniepodlegla.pl


Wczytuję komentarze...

IMGW ostrzega: na południu Polski intensywne deszcze i burze

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/jplenio

  

Na południu Polski będzie padał intensywny deszcz i wystąpią burze. IMGW wydał ostrzeżenia najwyższego, trzeciego stopnia dla jedenastu powiatów na południowym wschodzie kraju.

Ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia obowiązują na południowym wschodzie Polski w powiatach: buskim i staszowskim (woj. świętokrzyskie), dąbrowskim, Tarnowie i tarnowskim (woj. małopolskie), w powiatach dębickim, ropczycko-sędziszowskim, kolbuszowskim, mieleckim, Tarnobrzegu i powiecie tarnobrzeskim (woj. podkarpackie).

Na tych obszarach nadal będzie padał deszcz okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Łącznie z wtorkowymi opadami, suma opadów do końca ważności ostrzeżenia miejscami może osiągać 130 mm. W trakcie opadów deszczu mogą wystąpić burze z porywami wiatru do 60 km/h.

Ostrzeżenia trzeciego stopnia oznaczają, że przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia.

Ponadto ostrzeżeniem pierwszego i drugiego stopnia objęte są województwa południowe.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują w woj. dolnośląskim, opolskim, śląskim, południowych powiatach woj. łódzkiego i zachodnich powiatach woj. świętokrzyskiego. Ostrzeżenia drugiego stopnia obowiązują w woj. świętokrzyskim w powiatach zachodnich, południowo-wschodnich powiatach woj. śląskiego, woj. małopolskim i woj. podkarpackim.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, że aby być bezpiecznym podczas burzy nie można wychodzić z domu jeśli to nie jest konieczne, należy unikać otwartych przestrzeni, nie stawać pod jedynym w okolic drzewem ani masztem. Należy odłączyć od prądu sprzęt domowy, unikać dotykania metalowych przedmiotów, a w górach jak najszybciej zejść ze szczytu.

W razie zagrożenia należy dzwonić na numer alarmowy 112 i 998.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl