Powrót Międzymorza

  

Na naszych oczach dzieje się historia. Polityka Polski wkracza na nowe tory, mogące przynieść geopolityczne zmiany, o których jeszcze niedawno nie mogliśmy nawet marzyć. Plan pierwszych podróży zagranicznych Andrzeja Dudy ukazuje strategiczny rozmach, jakiego nie widzieliśmy w Warszawie od dawna, a już na pewno nie za czasów rządów PO, czyli „ciepłej wody w kranie”, „płynięcia w głównym nurcie” i „patriotyzmu zbierania psich kup”.

Już pierwsza wizyta prezydenta – w Estonii – jest niesłychanie doniosła. Nie tylko ze względu na miejsce, lecz także datę: 76. rocznicę paktu Hitler-Stalin, który oznaczał katastrofę nie tylko dla Polski, ale i całej Europy Środkowej. To zatem symbol tego, czego będzie chciał dokonać Andrzej Duda: odwrócić trwające poniekąd do dziś skutki fatalnej zmowy Moskwy i Berlina. Zmowy, która na niemal wiek zniewoliła nasz region.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl