Jarosław Kaczyński: "Na pełne zwycięstwo musimy jeszcze zapracować"

Magdalena Piejko

Kierowniczka działu „Kultura” w „Gazecie Polskiej”. Związana także z telewizją Republika, gdzie wydaje m.in. program „10.04.2010. FAKTY”.

Kontakt z autorem

  

- Polacy muszą wiedzieć, że można, że trzeba wierzyć, i że z tej wiary przyjdzie zwycięstwo. To ostateczne - podkreślił w poniedziałek wieczorem Jarosław Kaczyński, podczas wystąpienia z okazji 64. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej.

- Szanowni Państwo, cieszymy się, mamy dzisiaj dni radości. Tu za mną w pałacu znajduje się nowy lokator - powiedział Jarosław Kaczyński, a ludzie zgromadzeni na Krakowskim Przedmieściu zaczęli skandować "Andrzej Duda, Andrzej Duda".

- Cieszymy się i to jest radość w pełni uzasadniona, tak jak te okrzyki, ale pamiętajmy, że tak do końca będziemy się mogli cieszyć wtedy, kiedy władza w naszej ojczyźnie będzie już całkowicie nowa. To się może stać dopiero po 25 października i na to trzeba zapracować, na to potrzebny jest wysiłek. To się samo nie zrobi, musimy o tym pamiętać - apelował prezes PiS.Fot. Tomasz Hamrat

- Przychodzimy tutaj od 64 miesięcy po to, by tajemnica smoleńska została ujawniona, po to, by uczczeni zostali tak jak należy ci, którzy zginęli, by uczczony został prezydent Rzeczpospolitej, mój świętej pamięci brat Lech Kaczyński. Ale to jest możliwe tylko wtedy, kiedy zwyciężymy i dlatego pamiętajmy: te dni, tygodnie i miesiące, które nas dzielą od 25 października, to musi być czas wielkiej mobilizacji całego narodu, wszystkich polskich patriotów - tylko wtedy to zwycięstwo będzie i będzie przekonywujące i pozwoli zmieniać Polskę - tłumaczył


- Ja nie często mówiłem tutaj o tych sprawach, mówiłem głównie o katastrofie u uczczeniu tych, którzy o to walczą, dziękowałem im... Ale dziś trzeba, bo przed narodem najważniejsze decyzje od bardzo wielu lat. Musimy wybrać dobrze - nie gwoli jakiś chwilowych nastrojów, ale gwoli mocnej wiary w to, że Polska może być inna.


fot. Tomasz Hamrat

- Musimy wierzyć, wierzyć w Polskę. Ta wiara jest warunkiem zwycięstwa i tej wiary nie może nam zabraknąć, także po zwycięstwie, bo nie będzie łatwo. Inni, choćby Węgrzy pokazują nam, że można, a są narodem czterokrotnie mniej licznym niż Polacy. Polacy muszą wiedzieć, że można, że trzeba wierzyć i że z tej wiary przyjdzie zwycięstwo. To ostateczne. 

ZOBACZ FILM:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

„Czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do 10 lat”. Jest śledztwo ws. „Czajki”

Oczyszczalnia ścieków "Czajka" / Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

- Dziś zostało wszczęte zostało śledztwo ws. niegospodarności przy zajmowaniu się sprawami majątkowymi MPWiK w związku z zarządzaniem Stacją Termicznego Unieszkodliwiania Osadów Ściekowych w oczyszczalni "Czajka" - poinformowała Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

Rzecznik prasowy praskiej prokuratury prok. Marcin Saduś poinformował, że śledztwo dotyczy "niegospodarności przy zajmowaniu się sprawami majątkowymi Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji polegającej na niewłaściwym nadzorze podczas przeprowadzania inwestycji w zakresie modernizacji i rozbudowy oczyszczalni ścieków >>Czajka<<".

Dodał, że chodzi m.in. o prowadzoną do grudnia 2012 roku budowę Stacji Termicznego Unieszkodliwiania Osadów Ściekowych oraz dopuszczenie do niewłaściwej eksploatacji i konserwacji tej Stacji "wskutek czego wyrządzono spółce szkodę w wielkich rozmiarach".

"Czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 10"

- przekazała prokuratura.

[polecam:https://niezalezna.pl/289006-ile-ton-osadu-odbierane-jest-z-czajki-i-gdzie-trafiaja-podano-szczegolowe-informacje]

Do CBA złożono zawiadomienie ws. spalarni osadów ściekowych z oczyszczalni "Czajka", która nie działa od wielu miesięcy. Rzecznik prasowa Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Agnieszka Borowska powiedziała, że "awaria była ukrywana od grudnia". Pismo GIOŚ w sprawie nieprawidłowości dotyczących spalarni osadów ściekowych do CBA wpłynęło 8 września i jest analizowane.

Nie ukrywaliśmy awarii spalarni osadów w "Czajce", wysłaliśmy w tej sprawie pisemną informację do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony środowiska 26 lutego

- przekazała prezes MPWiK Renata Tomusiak.

Dodała, że spółka stara się, aby uruchomić jeden ciąg spalarni do końca roku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl