"Stanęliśmy po dobrej stronie" - powiedziała Anita Czerwińska w apelu Klubów Gazety Polskiej

  

Dzisiaj odbyły się obchody 64. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej, jak co miesiąc Anita Czerwińska odczytała apel Klubów Gazety Polskiej, w którym podkreślono, że od lat trwają starania o poznanie prawdy. - Pokazały też na  kogo można liczyć, a kto zawiódł w chwili próby. Jesteśmy wdzięczni Opatrzności za to, że dała nam szansę na dokonanie wyboru, który zapamiętają nasze dzieci i wnuki. Stanęliśmy po dobrej stronie - mówiła szefowa Warszawskiego Klubu Gazety Polskiej, organizatora obchodów.

Po Mszy św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, Marsz Pamięci przeszedł na Krakowskie Przedmieście. Tam głos zabrała, jak każdego miesiąca, Anita Czerwiński, która wygłosił apel Klubów Gazety Polskiej.

"Na  naszych oczach zmienia się historia. Układ władzy, który od lat był przeciwny uczciwemu wyjaśnieniu smoleńskiej tragedii powoli się rozpada. Jednak sama zmiana władzy nie zwalnia nas z zaciągniętego pięć lat temu zobowiązania do trwania tutaj póki przyczyny katastrofy smoleńskiej nie będą ostatecznie zbadane, a pamięć ofiar należycie uczczona. Można się spodziewać, że nowa władza zostanie poddana ogromnej presji by tę sprawę zaniechać" - tłumaczyła szefowa Warszawskiego Klubu Gazety Polskiej.


"My jesteśmy tutaj też po to by tej presji się przeciwstawić. Pokolenie naszych ojców musiało czekać pół wieku na takie zmiany polityczne, które pozwoliły publicznie nazwać zbrodnię katyńską po imieniu. Nam zajęło  to kilka lat" - dodała A. Czerwińska.


fot. Tomasz Hamrat

Te lata pozwoliły nam zorientować się jak silna  i liczna jest formacja patriotyczna w Polsce. Pokazały też na  kogo można liczyć, a kto zawiódł w chwili próby. Jesteśmy wdzięczni Opatrzności za to, że dała nam szansę na dokonanie wyboru, który zapamiętają nasze dzieci i wnuki. Stanęliśmy po dobrej stronie. Historia coraz bardziej przyznaje nam rację - podkreśliła.

(fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska)

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...


W Tarnowie maseczki dla seniorów

/ pixabay.com

  

Władze Tarnowa zakupiły maseczki ochronne, które od dzisiaj dostarczane są do miejsc zamieszkania tarnowskich seniorów. Zgodnie z zapowiedziami, w kolejnych dniach pojawią się następne partie, a maseczki mają trafić do wszystkich mieszkańców miasta.

Pprezydent Tarnowa Roman Ciepiela poinformował, że dotarła pierwsza partia kupionych przez miasto maseczek ochronnych – 13,2 tys. sztuk. Są one przeznaczone dla seniorów 70+, których – według szacunków – jest około 17 tysięcy.

Według prezydenta, maseczki zostały spakowane w odpowiednie partie przez pracowników magistratu i rozpoczęła się ich dystrybucja do miejsc zamieszkania seniorów. W dystrybucji pomagają pracownicy socjalni, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, Miejski Zarząd Budynków, TBS, rady osiedli oraz wolontariusze.

Maseczki, w większości przypadków, będą wkładane do skrzynek pocztowych. W przypadku seniorów mieszkających na osiedlach domów jednorodzinnych maseczki rozprowadzać będą rady osiedli w systemie samoobsługowym, z zachowaniem środków ostrożności. Tysiąc maseczek trafiło do tarnowskich parafii.

"Opinie na temat używania maseczek były różne, jednak ostatnio dominuje na świecie pogląd, iż w znaczącym stopniu mogą się przyczynić do zahamowania pandemi. Nośmy je po to, abyśmy zmniejszyli ryzyko zarażenia innych, jeżeli jesteśmy nosicielami wirusa, a nie mamy objawów. Seniorzy, którzy nie wychodzą, mogą maseczki przekazać osobom, które się nimi opiekują”

- mówił.

Ciepiela zapowiedział, że kolejny pakiet maseczek do zszywania - 17 tys. sztuk - zostanie dostarczony jutro. W środę rozpocznie się ich szycie – do tej pory zgłosiło się do tego 15 przedszkoli, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych oraz Szkoła Podstawowa nr 11.

Uszyte maseczki zostaną poddane sterylizacji w szpitalu im. E. Szczeklika – dziennie szpital może sterylizować ich ok. 1,5 tys. sztuk. Później zacznie się kolejna akcja dystrybucji.

"Planujemy kolejne zakupy pakietów maseczek do zszywania oraz ich produkcję. Zakładając, że zagrożenie szybko nie zniknie, jesteśmy w stanie zaopatrzyć każdego tarnowianina i promować powszechne używanie masek" 

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts