Grzegorz Braun uniewinniony ws. PKW

Reżyser Grzegorz Braun został uniewinniony ws. akcji okupacyjnej siedziby Państwowej Komisji Wyborczej po wyborach samorządowych w 2014 roku.

Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Reżyser Grzegorz Braun został uniewinniony ws. akcji okupacyjnej siedziby Państwowej Komisji Wyborczej po wyborach samorządowych w 2014 roku. Wcześniej usłyszał on zarzut naruszenia „miru domowego”, jednak sąd zdecydował o uniewinnieniu Brauna. Wyrok jest prawomocny.

Jak wynika z informacji Radia ZET Grzegorz Braun został prawomocnie uniewinniony z zarzutu postawionego w związku z zajęciem wraz z grupą demonstrantów siedziby Państwowej Komisji Wyborczej.

Jak relacjonowaliśmy wówczas na łamach portalu niezalezna.pl, po wyborach samorządowych w listopadzie 2014 roku, kilkadziesiąt osób, po manifestacji, weszło do siedziby Państwowej Komisji Wyborczej w Warszawie przy ul. Wiejskiej 10! Żądali ustąpienia całego składu PKW i rozpisania nowych wyborów samorządowych. Na czele protestujących w siedzibie PKW byli Ewa Stankiewicz i Grzegorz Braun. Po północy policja wyprowadziła Brauna i inne osoby, które zajęły salę w budynku PKW.  Osoby zatrzymane przez policję usłyszały m.in. Zarzut „naruszenia miru domowego”.
 

Nie jesteśmy anarchistami, jesteśmy przeciwko sędziom mianowanym jeszcze w stanie wojennym. Ci ludzi muszą natychmiast opuścić budynek – mówił jeszcze w siedzibie PKW Grzegorz Braun.

 


Źródło: niezalezna.pl,Radio Zet

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo