Gorzej od Komorowskiego oceniany jest tylko Jaruzelski. Portal Lisa załamany

Według najnowszego sondażu TNS, ponad połowa Polaków jest niezadowolona ze sposobu, w jaki odchodzący prezydent Bronisław Komorowski sprawował władzę.

youtube.com/print screen
Według najnowszego sondażu TNS, ponad połowa Polaków jest niezadowolona ze sposobu, w jaki odchodzący prezydent Bronisław Komorowski sprawował władzę. W porównaniu z pozostałymi głowami państwa w III RP tylko Wojciech Jaruzelski uzyskał niższe noty niż Komorowski. "Polacy oceniają prezydenturę Komorowskiego prawie tak źle, jak... Jaruzelskiego. Czy oni tak na serio?!" - pyta portal Tomasza Lisa.

Ankietowani w badaniu pytani byli o mijającą kadencję ustępującego prezydenta. 51 proc. ankietowanych wyraziło niezadowolenie ze sposobu, w jaki Bronisław Komorowski wypełniał funkcję głowy państwa, z czego 15 proc. jest "bardzo niezadowolonych", a 36 proc. "raczej niezadowolonych" - pisze "Rzeczpospolita"

Połowa respondentów (50 proc.) pytana "czy Bronisław Komorowski był prezydentem lepszym, gorszym, czy takim, jak się pan(i) spodziewał(a)?" stwierdziła, że był on gorszym prezydentem niż się spodziewali. W tej grupie 40 proc. uważa, że "zdecydowanie gorszym", a 60 proc. - "trochę gorszym". Tylko 13 proc. wszystkich badanych oceniło, że Komorowski był lepszym prezydentem niż się spodziewali.

Respondenci proszeni o ocenę prezydentów Polski po 1989 roku, uznali, że najlepszym prezydentem był w kolejności: Aleksander Kwaśniewski (30 proc.), Lech Kaczyński (15 proc.) i Lech Wałęsa (11 proc.). Na końcu znaleźli się Bronisław Komorowski i Wojciech Jaruzelski. Odchodzącego prezydenta za najlepszego wśród pozostałych uważa jedynie 9 proc. badanych, a nieżyjącego przywódcę PRL-owskiego systemu totalitarnego za takiego uznało 2 proc. ankietowanych.

- 19 proc. badanych oceniło, że żaden z prezydentów po 1989 roku nie wyróżnił się. Z kolei 14 proc. respondentów stwierdziło, że "trudno powiedzieć" - pisze "Rz"

Środowisko Tomasza Lisa nie kryje rozgoryczenia najnowszym sondażem. "Na miarę określonych przez Konstytucję RP możliwości, Bronisław Komorowski sprawował swój urząd nieźle. Oceniany jako prezydent dialogu (...) poprawnie reprezentował państwo na arenie międzynarodowej, gdzie szczególnie dbał o rozwój relacji z zachodnimi partnerami" - pisze portal natemat.pl i cytuje tygodnika Lisa, "Newsweek":

Można mieć pretensję, że był prezentem zbyt mało aktywnym. Nie podejmował zbyt wielu samodzielnych inicjatyw, był jedynie notariuszem rządowych projektów, a z Pałacu Prezydenckiego zwyczajnie wiało nudą. Jego urzędowanie nie było pasmem sukcesów – pełna zgoda, lecz dlaczego ze swoimi wielkimi oczekiwaniami budzimy się dopiero teraz? Nie widzieliśmy tego wcześniej?

Portal Lisa przy tej okazji o Polakach pisze per "oni"

 Źródło: rp,niezalezna.pl

 

sp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo