Sejm rozpatrzy projekt „Stop aborcji”

  

Obywatelski projekt ustawy całkowicie zakazujący w Polsce aborcji został skierowany do pierwszego czytania w Sejmie. Wcześniej podobne inicjatywy Fundacji Pro-Prawo do Życia były przez polityków bezrefleksyjnie odrzucane.

- Otrzymaliśmy pismo od marszałka Sejmu potwierdzające, że obywatelski projekt ustawy, pod którym podpisało się 400 tys. obywateli, został skierowany do pierwszego czytania w Sejmie – informuje Aleksandra Musiał z Fundacji Pro-Prawo do Życia. Oznacza to, że parlament policzył złożone podpisy i uznał je za ważne dodaje.

To już czwarta inicjatywa ustawodawcza promowana przez Fundację, której celem jest wprowadzenie w Polsce całkowitego zakazu dokonywania aborcji – niezależnie od stanu zdrowia dziecka czy okoliczności jego poczęcia. Poprzednie inicjatywy, mimo poparcia setek tysięcy Polaków, były przez Sejm odrzucane. Obecna ustawa pozwala na zabijanie dzieci chorych, takich, które zostały poczęte w wyniku czynu zabronionego ich ojca bądź też jako ratowanie chorej matki, mimo że podpisana przez setki ginekologów i położników Dublińska Deklaracja o Zdrowym Macierzyństwie stwierdza jasno, że aborcja „nie jest z perspektywy medycznej konieczna, by ocalić życie matki” – podkreśla Musiał.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie,stopaborcji.pl


Wczytuję komentarze...

W Rzymie zmarł Piero Terracina. "Był niezmordowanym świadkiem pamięci o Shoah"

Piero Terracina / Di Pigr8 - Opera propria, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9666997

  

W wieku 91 lat w Rzymie zmarł w niedzielę jeden z ostatnich Włochów ocalałych z Holokaustu, były więzień Auschwitz Piero Terracina. Przez kilkadziesiąt lat prowadził działalność edukacyjną jako świadek Zagłady. Hołd oddają mu władze Włoch i politycy.

W 1938 roku na mocy włoskich ustaw rasowych Piero Terracina razem z innymi żydowskimi uczniami został wyrzucony z publicznej szkoły w Wiecznym Mieście. Kontynuował edukację w żydowskiej szkole. W październiku 1943 roku zdołał uniknąć łapanki w stołecznym getcie. W kwietniu 1944 roku w rezultacie donosu został aresztowany przez hitlerowców z całą siedmioosobową rodziną. Wszystkich wywieziono do Auschwitz. Tylko on ocalał z całej rodziny i wrócił do Rzymu.

O tragedii Holokaustu jako jej świadek opowiadał niemal do końca życia.

Prezydent Włoch Sergio Mattarella oddając hołd Terracinie nazwał go "niezmordowanym świadkiem pamięci o Shoah".

Premier Giuseppe Conte podkreślił, że jego pamięć jest dziedzictwem dla następnych pokoleń

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl