Sejm rozpatrzy projekt „Stop aborcji”

  

Obywatelski projekt ustawy całkowicie zakazujący w Polsce aborcji został skierowany do pierwszego czytania w Sejmie. Wcześniej podobne inicjatywy Fundacji Pro-Prawo do Życia były przez polityków bezrefleksyjnie odrzucane.

- Otrzymaliśmy pismo od marszałka Sejmu potwierdzające, że obywatelski projekt ustawy, pod którym podpisało się 400 tys. obywateli, został skierowany do pierwszego czytania w Sejmie – informuje Aleksandra Musiał z Fundacji Pro-Prawo do Życia. Oznacza to, że parlament policzył złożone podpisy i uznał je za ważne dodaje.

To już czwarta inicjatywa ustawodawcza promowana przez Fundację, której celem jest wprowadzenie w Polsce całkowitego zakazu dokonywania aborcji – niezależnie od stanu zdrowia dziecka czy okoliczności jego poczęcia. Poprzednie inicjatywy, mimo poparcia setek tysięcy Polaków, były przez Sejm odrzucane. Obecna ustawa pozwala na zabijanie dzieci chorych, takich, które zostały poczęte w wyniku czynu zabronionego ich ojca bądź też jako ratowanie chorej matki, mimo że podpisana przez setki ginekologów i położników Dublińska Deklaracja o Zdrowym Macierzyństwie stwierdza jasno, że aborcja „nie jest z perspektywy medycznej konieczna, by ocalić życie matki” – podkreśla Musiał.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie,stopaborcji.pl


Wczytuję komentarze...

Oto nowy szef Pentagonu. Kim jest Mark Esper?

Pentagon - zdjęcie ilustracyjne / David Mark; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Amerykański Senat zatwierdził kandydaturę Marka Espera na szefa Pentagonu. Desygnowany przez prezydenta USA Donalda Trumpa na ministra obrony Esper pełnił tę funkcję tymczasowo od czerwca.

Esper został w ubiegłym tygodniu przesłuchany i zarekomendowany przez senacką komisję sił zbrojnych. Od czerwca pełnił funkcję szefa Pentagonu tymczasowo.

Mark Esper pełnił wcześniej, od 2017 roku, funkcję sekretarza ds. sił lądowych w Pentagonie. Wcześniej był m.in. lobbystą wielkiego koncernu zbrojeniowego Raytheon Company.

W czerwcu poprzedni p.o. ministra obrony Patrick Shanahan oznajmił, że nie chce być brany pod uwagę jako szef tego resortu. Jego decyzja przedłużyła i tak już najdłuższy okres, w którym Pentagonem kieruje pełniący obowiązki.

Na czele Pentagonu Shanahan zastąpił Jamesa Mattisa, który w grudniu 2018 roku nieoczekiwanie podał się do dymisji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl