„Kłamczucho Ty” - takimi słowami przywitali Ewę Kopacz we Wrocławiu

  

Ewa Kopacz pojechała do Wrocławia. Na dworcu przywitał ją… protest. Dzień jak co dzień. Po południu premier wzięła udział w spotkaniu ze środowiskami artystycznymi w teatrze Capitol. Zaraz po wyjściu z budynku czekała ją niespodzianka: trudne pytania od mieszkańców i kolejna demonstracja. Powróciły też pytania o Smoleńsk. - Pani kłamie tak, jak przez osiem lat kłamaliście. Widać w Pani oczach, że Pani kłamie – mówił jeden z protestujących mężczyzn.
 
Zaraz po przyjeździe do Wrocławia Ewę Kopacz „przywitali” ludzie niosący transparenty „Kolej na Dolny Śląsk”. Chcieli zwrócić uwagę na potrzebę budowy nowych połączeń kolejowych oraz usprawnienia już istniejących zarówno w stolicy Dolnego Śląska, jak i w całym regionie. 

Po południu we wrocławskim Teatrze Capitol odbyło się spotkanie w ramach przygotowań do Europejskiej Stolicy Kultury (ESK) 2016. W finale konkursu na ESK w Warszawie w czerwcu 2011 r., Wrocław pokonał 4 miasta ubiegające się o ten tytuł: Gdańsk, Katowice, Lublin i Warszawę.


(fot. flickr.com/photos/kancelariapremiera)

Miasta, które otrzymują tytuł ESK, na rok stają się kulturalnymi centrami Europy. Ten czas wypełniony jest festiwalami, koncertami, konferencjami i innymi przedsięwzięciami artystyczno-kulturalnymi, które skupią uwagę nie tylko mieszkańców miasta, regionu i kraju, ale również całego kontynentu.

Premier spotkała się również z prezydentem Wrocławia, Rafałem Dutkiewiczem.


(fot. flickr.com/photos/kancelariapremiera)

W samym teatrze zdawało się, że było miło. Wizerunkowo gorzej było tuż po zakończeniu spotkania. Ewa Kopacz zatrzymała się by porozmawiać z tłumem. Nie mogła ich nie zauważyć, jeden z mężczyzn miał megafon i zapyta, czy Pani Premier może się zatrzymać. I zaczęło się. 

Pani kłamie tak, jak przez osiem lat kłamaliście. Widać w Pani oczach, że Pani kłamie

 – mówił jeden z protestujących mężczyzn.

Pani premier, dlaczego ja mam być dumny jak moje dzieci są za granicą? W Anglii na zmywaku pracują. Ja mam być dumny z tego?

 – pytał inny mieszkaniec niezadowolony z polityki obecnego rządu.

Nie, powinny być tu

– przyznała Ewa Kopacz. Już nie takie zapewnienia słyszeliśmy. „Będę myślała i odnotuję” – mówiła premier pytana o to, jak przeżyć za 343 zł

Pan premier (Donald Tusk – przyp. red.) obiecywał, że zrobi wszystko, żeby w Polsce była zielona wyspa. Jaką mamy zieloną wyspę?

– pytano polityka Platformy Obywatelskiej.
 
Premier dziwiła się, że obecni przed nią ludzie nie są dumni z kraju prowadzonego przez PO.

Nie jesteście wcale dumnie z tego kraju?

– pytała Kopacz.

Jesteśmy, ale nie z was

– odpowiedział mężczyzna.

Ewie Kopacz przypomniano, że Czesław Kiszczak został prawomocnie skazany za wprowadzenie stanu wojennego w grudniu 1981 r. dopiero po 20 latach. A odebrano mu tylko emeryturę…

Odbyła się ostra wymiana zdań. Padły też pytania o Smoleńsk.

- Czy Pani nie jest wstyd jeździć po Polsce i pokazywać się w pociągach, tramwajach i na dworcach?
- A to są polskie pociągi? 
- Tak, ale czy Pani nie jest wstyd?
- Ja jestem Polką i jestem w swoim kraju.
- Proszę Pani, a ten metr przekopanej ziemi w Smoleńsku?
- A Pan tam był?
- Nie.
- A ja byłam.
- Przekopała Pani?
- Nie, byłam w Moskwie. Kiedy Ci ludzie tego potrzebowali, ja tam byłam. Nie życzyłabym tego nikomu.

„Gdzie jest Anna Walentynowicz kłamczucho” – słychać było z tłumu. „Co tam robiłaś w Moskwie kłamczucho. Okłamywałaś, że lekarze robią sekcję, kłamczucho, Ty wstrętna kłamczucho!

Po chwili skandowano: „kłamczucha, kłamczucha, kłamczucha”.

A przed samym teatrem dominowała już tylko jedna nuta. Krzyczano: „złodzieje, złodzieje, złodzieje”. Całość utrwaliły kamery TVN.

Zobacz wideo:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVN24,niezalezna.pl,youtube.com,premier.gov.pl,flickr.com/photos/kancelariapremiera


Wczytuję komentarze...

Radio ZET sprzedane. W tle transakcji „Agora”, skandynawski bank i miliarder George Soros

Zdjęcie ilustracyjne/Georg Soros / By Jeff Ooi - Photo taken by Jeff Ooi., CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1467093

  

Agora poinformowała dzisiaj o zawarciu ze spółką SFS Ventures umowy. Jej przedmiotem jest zakup 100 proc. udziałów Eurozet, do którego należy m.in Radio Zet. Jak informują niektóre media, pośrednio właścicielem akcji obu nabywców Eurozet-u jest amerykański miliarder George Soros.

Agora podała, że transakcja nabycia 40 proc. udziałów w spółce Eurozet została sfinansowana w części ze środków własnych, a w kwocie 75 mln złotych z sublimitu kredytowego w rachunku bieżącym, który zostanie skonwertowany na kredyt nieodnawialny w DNB Bank Polska. Jedynym akcjonariuszem tego ostatniego jest skandynawski Bank DNB.

SFS Ventures i Agora podpisały ponadto "umowę wspólników", regulującą szczegółowe zasady inwestycji w Eurozet przez SFS Ventures, jako wspólnika większościowego, i Agorę, jako wspólnika mniejszościowego, oraz zasady współpracy tych podmiotów. Umowa wspólników przewiduje m.in. zobowiązania Agora i SFS Ventures do niezbywania udziałów Eurozet (lock-up).

W styczniu Agora podała, że wspólnie z czeską spółką SFS Ventures rozpoczęła negocjacje w sprawie potencjalnego nabycia udziałów w spółce Eurozet. Do grupy Eurozet należą Radio ZET, Antyradio, Meloradio (do września ub.r. działające pod nazwą ZET Gold) i Chillizet oraz serwisy internetowe, a także spółka Studio ZET produkująca reklamy radiowe i telewizyjne oraz agencja eventowa Eurozet Live.

SFS Ventures jest spółką prawa czeskiego, której większość udziałów jest własnością spółki zależnej Sourcefabric, oferującej rozwiązania typu open source dla mediów, a udział mniejszościowy posiada spółka Salvatorska Ventures LCC, zarejestrowana w USA spółka zależna Media Development Investment Fund (MDIF).

Jak informuje portal money.pl, Fundusz MDIF finansowo wspierany jest przez miliardera George'a Sorosa. Jego majątek wyceniany jest przez agencję Bloomberg na 7 mld dol. Daje mu to miejsce w trzeciej setce najbogatszych ludzi na świecie.

W komunikacie spółek na temat transakcji nazwisko amerykańskiego finansisty wprawdzie nie pada, ale pośrednio jest właścicielem akcji obu nabywców Radia Zet. Poza tym, zaangażowanie w wykup stacji sprawia, że Soros zainwestuje ok. 200 mln zł.

- informuje money.pl

O tym, kim jest George Soros, pisał Andreas von Rétyi - znany niemiecki politolog i publicysta, autor książki: „George Soros. Najniebezpieczniejszy człowiek świata”.

Wygląda na to, że globalnym cinkciarzem, który dorobił się na gigantycznych spekulacjach walutami. Sam siebie kreuje na wielkiego filantropa, w rzeczywistości jest megazagrożeniem dla świata. Tego świata, w którym żyjemy, który znamy, bowiem Soros wymyślił dla nas wszystkich świat inny, w jego mniemaniu lepszy, bo pozbawiony narodów, tradycji, religii, za to oparty na nieustannych spekulacjach gospodarczych, głównie walutowych, co uczyniło zeń miliardera"

- czytamy w książce Andreasa von Rétyi  

Autor dodaje, że Soros zajmuje się także kształtowaniem opinii na szeroką skalę, za pomocą mediów pozornie niezależnych, które mogą być co prawda niezależne od poszczególnych rządów, ale na pewno nie od imperium Sorosa.

[polecam:https://niezalezna.pl/251050-brytyjski-financial-times-wybral-czlowieka-roku-to-ofiara-nacjonalistow-george-soros][polecam:https://niezalezna.pl/221292-takie-sa-metody-george39a-sorosa-premier-wegier-wyjasnia-mechanizmy-dzialan-lewicowego-biznesmena]


Eurozet był wystawiony na sprzedaż kilka miesięcy po kupnie go przez Czech Media Invest od francuskiego koncernu Lagardere. Czeska firma przejęła Eurozet razem z aktywami radiowymi Lagardere w Czechach, Rumunii i na Słowacji, płacąc 73 mln euro. Transakcję ogłoszono w kwietniu 2018 roku, a w czerwcu zgodę na jej realizację w Polsce wyraził Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Na początku grudnia 2018 r. portal wirtualnemedia. pl poinformował, że ofertę zakupu Eurozetu złożyła Grupa Fratria. Wśród potencjalnie zainteresowanych wymieniano także Agorę, ZPR Media i PMPG Polskie Media.

W połowie stycznia portal money.pl podał, że polski inwestor Zbigniew Jakubas chce kupić od Czech Media Invest Radio ZET.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap, money.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl