Kompromitacja posłanki PO. Zagłosowała na Bodnara, choć mówiła, że tego nie zrobi

  

"Zawsze jestem katolicka i konserwatywna, nie tylko przed wyborami" - mówiła kilka tygodni temu posłanka PO Urszula Augustyn w rozmowie z "Rzeczpospolitą". I dodawała: "Nie zamierzam głosować na Adama Bodnara". Dzisiaj bez zmrużenia okiem na niego zagłosowała.

Na początku lipca 2015 r. Robert Mazurek rozmawiał z Urszulą Augustyn w "Rzeczpospolitej". Wypominał jej, że mimo deklarowanego konserwatyzmu głosowała za legalnością aborcji eugenicznej. Publicysta zarzucał posłance PO:


"Przy każdej ustawie światopoglądowej głosuje pani jak lewa strona Platformy".


Augustyn w wywiadzie jednak oponowała:

"Nie dostrzegam u siebie żadnej zmiany poglądów. [...] Zawsze jestem katolicka i konserwatywna, nie tylko przed wyborami".


Gdy dziennikarz zapytał posłankę o kandydaturę Adama Bodnara na stanowisko rzecznika praw obywatelskich, Augustyn zdecydowanie odpowiedziała: "Ja na niego nie zamierzam głosować. Czytałam jego wywiad dla pana i bardzo czekam na spotkanie z nim w Klubie Poselskim PO. Jeśli potwierdzi tam to, co mówił, to nie udzielę mu poparcia". Gdy Robert Mazurek zapewnił ją, że jego wywiad z Bodnarem był autoryzowany, Urszula Augustyn odrzekła: "Więc sprawa wydaje się przesądzona".

Trzy tygodnie później "zawsze katolicka i konserwatywna" posłanka Urszula Augustyn zagłosowała za kandydaturą Adama Bodnara.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

W najbliższą niedzielę nie zrobimy zakupów

zdjęcie ilustracyjne / Markus Spiske; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

W niedzielę, 20 października sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W tym miesiącu handlowa niedziela przypadnie 27 października.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku. Zgodnie z nią handel w niedziele w tym roku jest dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Od 2020 r. zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl