Edukują seksualnie, biją żony

  

Unijne statystyki demaskują kłamstwa lewicowych propagandystów ws. przemocy wobec kobiet, którzy wszelkich patologii doszukują się w tradycyjnej rodzinie. Okazuje się bowiem, że to właśnie w „nowoczesnych” krajach Europy Zachodniej – a nie w „zacofanej” Polsce – najwięcej kobiet pada ofiarami przemocy.

Z danych przytoczonych przez Instytut na rzecz Kultury Prawnej „Ordo Iuris” jasno wynika, że w rzekomo postępowych krajach europejskich, w których m.in. jest prowadzona przymusowa edukacja seksualna dzieci, odnotowuje się dużo więcej wypadków przemocy wobec kobiet niż w zaścianku nad Wisłą. U nas zjawisko przemocy dotyczy 19 proc. kobiet. Natomiast w wypadku Danii jest to 52 proc., Finlandii 47 proc., Szwecji 46 proc., Holandii 45 proc. i Francji 44 proc. Średnia europejska wynosi 33 proc.

Środowiska lewicowe i genderowe twierdzą, że niższy poziom przemocy występujący w naszym kraju jest wynikiem tego, że Polki nie zgłaszają wymierzonych w nie aktów przemocy. Okazuje się to kolejnym kłamstwem. W Polsce raportowalność wynosi blisko 30 proc. Natomiast w Danii poziom ten wynosi 10–16 proc., w Finlandii 10–15 proc., w Szwecji 14–17 proc., a we Francji 18 proc. Średnia europejska to 19–20 proc.

– Środowiska lewicowe starają się dowieść, że to tradycyjna rodzina jest źródłem przemocy. Tymczasem wszelkie statystyki pokazują, że jest odwrotnie – mówi nam Aleksandra Musiał z Fundacji Pro – Prawo do Życia. – Do jednego worka wrzuca się pełne rodziny, również katolickie, w których przemoc jest znikoma, z konkubinatami, gdzie odsetek przemocy jest dużo wyższy – zauważa Musiał.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Szefowa komisariatu policji Toruń-Śródmieście odwołana. W tle wątek alkoholowej imprezy

/ policja.pl

  

Szefowa Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście została odwołana ze stanowiska przez komendanta miejskiego policji w Toruniu - poinformował dzisiaj komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. W komisariacie miało dojść do imprezy alkoholowej. Sprawę bada biuro kontroli KGP.

Po wydarzeniach w komisariacie Toruń-Śródmieście, gdzie miało dojść do alkoholowej imprezy, podczas której ranny został policjant, szefowa MSWiA Elżbieta Witek w poniedziałek poleciła kontrolę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. KWP w Bydgoszczy potwierdziła, że prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Dziś w TVN24 gen. Szymczyk przekazał, że w poniedziałek do wnikliwego zbadania sprawy skierował funkcjonariuszy biura kontroli Komendy Głównej Policji.

- Wielokrotnie powtarzałem, że nie ma miejsca na patologię w polskiej policji, a szczególnie, kiedy dotyczy to kadry kierowniczej

 - zaznaczył.

- Jeśli te informacje się potwierdzą - bo to chcę podkreślić - te konsekwencje na pewno będą bardzo surowe i osobiście ich dopilnuje

 - dodał.

Komendant poinformował ponadto, że szefowa Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście została odwołana ze stanowiska przez komendanta miejskiego policji w Toruniu.

Z informacji przekazywanych w mediach społecznościowych wynika, że Dorota R. - dotychczasowa komendant komisariatu - miała uczestniczyć w imprezie, podczas której spożywano znaczne ilości alkoholu. Jeden z policjantów miał uderzyć o skrzynkę z wężem strażackim przymocowaną do jednej ze ścian i rozbić głowę. Z nieoficjalnych informacji wynika, że rannym policjantem miał być naczelnik sztabu z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Do rannego miała zostać wezwana karetka pogotowia, ale ten miał reagować agresywnie i nie chcieć pomocy ze strony ratowników.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu Andrzej Kukawski potwierdził w poniedziałek, że prokuratura otrzymała zgłoszenie o uszkodzeniu ciała policjanta na terenie Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście.

- Został zgromadzony materiał w tzw. niezbędnym zakresie. W związku z tym, że dotyczy on policjantów zatrudnionych w tym komisariacie przekazaliśmy sprawę do prokuratora regionalnego w Gdańsku z wnioskiem o wskazanie innej prokuratury do prowadzenia tego postępowania

 - przekazał PAP Andrzej Kukawski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl