"Jezus na Stadionie" - na rekolekcje o. Bashobory przyjechało 50 tysięcy ludzi z całej Polski!

Na Stadionie Narodowym trwają całodniowe rekolekcje Jezus na Stadionie. Spotkanie rozpoczęło się różańcem. Po zamknięciu bramek organizatorzy podali, że w rekolekcjach bierze udzial ok.

Magdalena Piejko
Na Stadionie Narodowym trwają całodniowe rekolekcje Jezus na Stadionie. Spotkanie rozpoczęło się różańcem. Po zamknięciu bramek organizatorzy podali, że w rekolekcjach bierze udzial ok. 50 tys. ludzi, którzy przyjechali do Warszawy z całej Polski.

Przed południem konferencję wygłosił charyzmatyczny duszpasterz o. John Baptist Bashobora z Ugandy. Jego fundacja pomaga 6 tysiącom dzieci, których rodzice zginęli podczas wojny lub zmarli na AIDS.

Konferencje ogniskują się wokół hasła przewodniego rekolekcji "Przychodzę, aby dać Ci życie w obfitości".

"Bóg mówi - chcę Ci dać życie obfite, chcę dać Ci wszystko, ale musisz się zmienić, musisz przemienić swoje życie - przemiana oznacza, że musisz sie rozglądnąć dookoła siebie i zastanowić się, czy jestem szczęśliwy w rodzinie, w narodzie, na świecie i czy zadowala mnie to, co się dzieje dookoła, czy przechodzę spokojnie, kiedy obok dzieją sie wojny..."

- mówił o. Bashobora. Rekolekcje uwielbienia rozpoczęły sie aktem wybaczenia sobie, rodzinie i bliskim.

Na spotkaniu obecni są biskupi diecezji warszawsko-praskiej. Wielu ludzi bierze udział w rekolekcjach po raz drugi (pierwsze rekolekcje "Jezus na stadionie" odbyły sie w 2013 r.) i opowiadają o uzdrowieniach, jakie miały wtedy miejsce. Rekolekcje obsługuje ponad 1,5 tys. wolontariuszy.

O godz. 17 odbędzie sie uroczysta Eucharystia, po której nastąpi modlitwa o uzdrowienie. Pełną fotorelacje z wydarzenia zamieścimy wieczorem.

 

Źródło: niezalezna.pl

Magdalena Piejko
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo