Zerwana flaga z kopca Piłsudskiego

Stało się to, co można było, niestety, przewidzieć, chociaż miałem nadzieję, że do tego jednak nie dojdzie: zawieszona 12 maja na stałe wielka flaga państwowa na szczycie kopca Józefa Piłsudsk

Krzysztof Sitkowski
Stało się to, co można było, niestety, przewidzieć, chociaż miałem nadzieję, że do tego jednak nie dojdzie: zawieszona 12 maja na stałe wielka flaga państwowa na szczycie kopca Józefa Piłsudskiego na krakowskim Sowińcu została w miniony weekend zerwana przez nieznanych sprawców.

Aby dokonać tego świętokradczego czynu wandale musieli przeciąć stalową linkę i urwać kłódkę, w której była ona na dole zamocowana. Policja zapewne jeszcze dzisiaj rozpocznie śledztwo, ale nie sądzę, żeby zdołała schwytać sprawców.

Mamy jeszcze w Komitecie Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego rezerwową flagę o nieco większych wymiarach (4 metry długości, ponad 2 szerokości), ale zawiesimy ją dopiero tuż przed planowanym na 4 sierpnia capstrzykiem patriotycznym pod polską Mogiłą Mogił z okazji 101. rocznicy wymarszu z Oleandrów Pierwszej Kompanii Kadrowej.

 

Źródło: niezalezna.pl

Jerzy Bukowski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo