Platforma głosowała przeciw rozstrzyganiu wątpliwości na rzecz podatnika. I przegrała!

Sejm zdecydował, że wątpliwości rozstrzygane będą na korzyść podatników. Jedyną partią, która głosowała przeciwko mówiącej o tym poprawce PSL, była... Platforma Obywatelska!

I, Kpalion
Sejm zdecydował, że wątpliwości rozstrzygane będą na korzyść podatników. Jedyną partią, która głosowała przeciwko mówiącej o tym poprawce PSL, była... Platforma Obywatelska! Mimo to głosami opozycji i ludowców udało się przeforsować zmiany korzystne dla obywateli.

PO głosowała więc przeciw Bronisławowi Komorowskiemu (który był inicjatorem tych zmian), przeciwko poprawce PSL mówiącej "niedające się usunąć wątpliwości co do treści przepisów prawa podatkowego rozstrzyga się na korzyść podatnika" i w końcu przeciwko własnym wyborcom oraz innym obywatelom.

Ludowcy zapronowali by zapis brzmiał "niedające się usunąć wątpliwości co do treści przepisów prawa podatkowego rozstrzyga się na korzyść podatnika" zamiast mętnej propozycji komisji finansów o brzmieniu "w przypadku różnych wyników wykładni przepisów prawa podatkowego organ podatkowy przyjmuje wykładnię korzystną dla strony postępowania". Rozkład głosów nie pozostawia wątpliwości, kto dba o podatników, a kto o aparat urzędniczy. Tak wyglądało głosowanie nad poprawką zgłoszoną przez Waldemara Pawlaka z PSL:Za uchwaleniem nowelizacji ustawy w całości Platforma jednak już zagłosowała.

Co najśmieszniejsze - kwestia, którą dziś rozstrzygnęli posłowie, jest zawarta w jednym z pytań wrześniowego referendum. Trzecie pytanie, które ma być zadane obywatelom 6 września, brzmi mianowicie: "Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?"

Referendum Bronisława Komorowskiego stało się już więc częściowo... nieaktualne.

 

Źródło: niezalezna.pl

wg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo