Z najnowszego sondażu wynika, że przewaga PiS nad PO nadal się utrzymuje, tymczasem pojawiają się również spore zmiany. W porównaniu do poprzedniego badania straci lista wyborcza Pawła Kukiza oraz NowoczesnaPL. Zyskuje natomiast Zjednoczona Lewica.

Sondaż Millward Brown przygotowany dla serwisu 300polityka.pl pokazuje, że gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę zwycięstwo odniosłoby Prawo i Sprawiedliwość, wyprzedzając Platformę Obywatelską o 9 pkt. proc.

Zgodnie z wynikami sondażu PiS może liczyć na 34 proc. poparcia (wzrost o 1 pkt. proc.) chęć oddania głosu na PO deklaruje 25 proc. ankietowanych (wzrost o 2 pkt. proc.). Z kolei na listę Pawła Kukiza głosować chce 16 proc. respondentów (spadek o 2 pkt. proc.). NowoczesnaPL mogłaby liczyć na 6 proc. głosów (spadek o 2 pkt. proc.). Do Sejmu weszłaby jeszcze Zjednoczona Lewica (połączone siły SLD, Twojego Ruchu, Zielonych i Unii Pracy) z poparciem 6 proc. respondentów oraz PSL z poparciem 5 proc.

Poza Sejmem znalazłyby się natomiast ugrupowania: KORWIN 4 proc., Ruch Narodowy 1 proc., Nowa Prawica 1 proc.

Sondaż zrealizowany przez Millward Brown SA w dniach 1-5 lipca 2015 na zlecenie 300POLITYKA, na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku 18+. Wielkość próby N=1001. - informuje serwis 300polityka.pl