Jak działają sądy, czy prokuratura jest skuteczna - na konwencji PiS o wymiarze sprawiedliwości
- Dziołcha nie godej tyla, ino do roboty - stwierdziła na zakończenie Konwencji Programowej PiS Beata Szydło, u której boku stanęło niemal 200 ekspertów różnych dziedzin nauki.


Beata Szydło podsumowała trzy dni Konwencji Programowej Prawa i Sprawiedliwości. Już wczoraj - podczas swojego przemówienia - przedstawiła najważniejsze założenia przyszłego rządu, a dzisiaj podziękowała ludziom, którzy jej w tym pomagali.
Przyszliśmy z gotowymi propozycjami, mamy przygotowane rozwiązania, to zasługa zespołu, który jest ze mną na scenie. Ci ludzi dalej będą tworzyli te rozwiązania, to będzie realizowane. Chcę to robić razem z wami - zapewniał wiceprezes PiS.

fot. twitter PiS
To zespół ludzi, którzy mają pomysł na Polskę. Myśląc Polska myślą o nas wszystkich. W mojej biało-czerwonej drużynie jest miejsce dla każdego Polaka, i dla tych, którzy głosują na PiS i tych, którzy dokonywali innych wyborów i dla tych, którzy nie chodzili na wyborów. Czekam na was! W mojej drużynie jest miejsce dla każdego, kto chce dobrej zmiany. Dziękuję! - zapewniała kandydatka na premiera.
Beata Szydło stwierdził również: "Co prawda, jestem gorolka, ale mieszkam niedaleko, więc powiem: „Dziołcha nie godej tyla, ino do roboty”.
Od piątku w Katowicach trwała Konwencja Programowa Prawa i Sprawiedliwości oraz zjednoczonej prawicy. Dzisiaj trzeci i ostatni dzień spotkania pod hasłem „Myśląc Polska”. W niedzielę zaplanowane są wystąpienia podsumowujące, a przede wszystkim panel poświęcony wymiarowi sprawiedliwości.
Przez dwa dni (sobota i piątek) poruszono wiele ważnych tematy, odbyły się liczne panele, obejmujące m.in.: gospodarkę, politykę energetyczną, rolnictwo, politykę podatkową, system zdrowia, kulturę i media, edukację oraz samorząd.
Wczoraj najważniejszym wydarzeniem było wystąpienie wiceprezes PiS i kandydatki na premiera Beaty Szydło.
- Naszym celem jest dobre życie Polaków: praca, rodzina, zdrowie. Każde nowoczesne państwo dba o zrównoważony rozwój całego kraju, dba o rozwój rodzimych firm. Trzeba to też robić w Polsce. Polskie firmy muszą dostać od nas ogromne wsparcie. Musimy dbać o polskich małych i średnich przedsiębiorców - oni są impulsem dla rozwoju kraju. Musimy pamiętać, że budujemy jedną wspólnotę, która nazywa się Polska. Dbajmy i walczmy o naszą markę - mówiła Beata Szydło.
W niedzielę odbędą się wystąpienia finałowe, a także jeden z najważniejszych paneli, którego temat jest zawsze mocno dyskutowany przez Polaków, zwłaszcza po ostatnich zmianach, które weszły w życie od 1 lipca: system sprawiedliwości.
Moderatorem spotkania będzie były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, a w dyskusji wezmą udział:
prof. dr hab. Kazimierz Marszał (kierownik Katedry Prawa Karnego Procesowego na Wydziale Prawa i
Administracji Uniwersytetu Śląskiego) - "Krytyczna ocena zmian w procedurze karnej"
prof. dr hab. Romuald Kmiecik (prawnik i kryminalistyk, profesor z zakresu prawa karnego procesowego) - "Nowy proces karny"
prof. Beata Bieńkowska (prawnik, doktor docent, autorka licznych publikacji dot. postępowania karnego) - "Reforma wymiaru sprawiedliwości"
prok. Bogdan Święczkowski (prawnik, prokurator, w latach 2006-2007 szef Agencji Bezpieczeństwa
Wewnętrznego) - "Skuteczna prokuratura"
dr adwokat Jacek Czabański (doktor nauk prawnych, adwokat, specjalizuje się w ekonomicznej analizie
prawa a także zagadnieniach polityki karnej) - "Prawo karne materialne"
adw. Marcin Sudnik-Hryniewicz (polski prawnik, prokurator, specjalizuje się w prawie karnym, członek
Izby Adwokackiej we Wrocławiu) - "Sprawny sąd bliżej obywatela"
dr Marcin Warchoł (wiceprezes Fundacji Ius ex Lex) - "Reforma prokuratury"
Zbigniew Ziobro (prawnik, prokurator, b. minister sprawiedliwości i prokurator generalny) - "Podsumowanie. Nowe bezpieczne państwo"
Relację na żywo można oglądać na VOD „Gazeta Polska”

Źródło: niezalezna.pl

