Sztuka dla sztuki

  

W parku Bródnowskim zamieszkała artystka i gra bezdomną. Projekt „Zadomowienie” finansuje „pan, pani… społeczeństwo”. Organizatorem performance’u jest Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Kurator przekonuje w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie”, że akcja ma przyciągać publiczność niemuzealną. Że jest wyjściem do ludzi. Że sztuka nie ma polegać na czytaniu napisów na tabliczkach pod obrazami czy rzeźbami. Że ważne jest wniknięcie w tkankę społeczeństwa. Że nawet negatywna reakcja odbiorców też jest reakcją, więc i z niej należy się cieszyć. I tak oto trwają wysiłki, by wytłumaczyć zdziwionemu społeczeństwu, że dobrze, że zapłaciło ponad 4 tys. dziewczynie, która przez dwa tygodnie mieszka w parku. Bez odpowiedzi pozostaje tylko pytanie, dlaczego, skoro sztuka ta ma wychodzić do ludzi i być tak naturalna, trzeba usilnie przekonywać społeczeństwo do tego, że akcja ma sens?
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts