Partia bankierów robi zrzutkę. NowoczesnaPL chciałaby zebrać od Polaków 12 milionów

  

To się nazywa tupet. Stowarzyszenie ekonomistów NowoczesnaPL, ze swym liderem Ryszardem Petru, zaapelowało do Polaków o wpłaty, które mają pomóc w działalności powstającej partii. Petru przyznał, że liczy na zebranie ponad 12 milionów złotych.

Widząc informację na portalu fakt.pl pod tytułem: "NowoczesnaPL rozpoczyna zbiórkę" początkowo sądziliśmy, że to jakiś żart. Ale dzisiaj 26 czerwca, a nie 1 kwietnia. Zresztą jest tam cytowana wypowiedź Ryszarda Petru

"Dzisiejsze uruchomienie procesu mikrowpłat pokazuje, że można w sposób rozproszony, niezależny od wielkiego biznesu, finansować ugrupowania polityczne w sposób nowoczesny i bezpieczny" - powiedział dla portalu money.pl.

Jakichkolwiek wątpliwości zostaliśmy pozbawieni wchodząc na stronę nowoczesnapl.org i zakładkę "wspomóż". Tam zobaczyliśmy taki obrazek:Petru przyznaje wprost ile jego partia chce zebrać.
"Bo ekonomista, który chce wejść do polityki i wystartować już w nadchodzących wyborach do Sejmu planuje zebrać aż 12,5 mln" - pisze fakt.pl

I tak to jest... Bankowcy i ekonomiści nawet jak chcą pobawić się w politykę, to zaglądają do kieszeni przysłowiowego Kowalskiego.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter,niezalezna.pl,fakt.pl


Wczytuję komentarze...


Bezpieczna sala zabaw dla upośledzonych dzieci

/ https://uml.lodz.pl/

  

Nową tzw. salę polisensoryczną dla dzieci z niepełnosprawnościami intelektualnymi utworzono w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sierakowskiego. Sala podczas pandemii spełnia rolę bezpiecznego placu zabaw, ponieważ podopieczni DPS nie mogą praktycznie wychodzić na zewnątrz - poinformowały służby prasowe łódzkiego magistratu.

W Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie przy ul. Sierakowskiego w Łodzi utworzono nową salę zabaw, tzw. salę polisensoryczną.

Będzie to nie tylko miejsce odpoczynku, ale też i rehabilitacji - zapewnili urzędnicy.

Sala, podczas pandemii, pełnić będzie również funkcję bezpiecznego placu zabaw, ponieważ dzieci i młodzież praktycznie nie wychodzą na zewnątrz.

Pracownicy DPS na salę polisensoryczną wykorzystali starą, nieużywaną pralnię, którą wyremontowano. Koszt modernizacji to ponad 100 tysięcy złotych.

W nowym miejscu zabaw i rehabilitacji dzieci mogą korzystać m.in. z łóżka wodnego i podświetlanego słupa wodnego, lustrzanej kuli, materaców i puf oraz piłki z kolorowymi kulkami wewnątrz - poinformowała Jolanta Baranowska z Urzędu Miasta Łodzi.

Podczas pandemii sala wykorzystywana będzie w sposób ograniczony. Wykorzystane będą tylko urządzenia, które można zdezynfekować po użyciu, a w sali przebywać może tylko jedno dziecko z opiekunem mającym jednorazowe rękawiczki i maseczkę.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts