Podziemna Armia Powraca to widowisko muzyczne, które w nowatorskiej formie skierowane jest do młodych odbiorców. Mówią o nim gimnazjaliści z polskich miasteczek, ale i Polonia w USA.
 
Na płycie DVD pt. „Podziemna Armia Powraca” znajduje się 17 utworów. Podczas koncertu za sceną umieszczono wielki ekran, na którym wyświetlane były specjalnie nakręcone filmy, będące próbą rekonstrukcji walk Żołnierzy Wyklętych i ich inwigilacji.

Umieszczone na DVD nagranie to zapis koncertu, który odbył się w Katowicach 18 grudnia 2014 r. Autorami słów i muzyki jest Leszek Czajkowski, z wyjątkiem utworu „Dziś do Ciebie, jutro też…”, który powstał na motywach piosenki „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”. Autorem scenariusza i reżyserem widowiska jest Łukasz Kobiela. Wykonawcami są Leszek Czajkowski, Paweł Piekarczyk, Jerzy Zelnik, Robert Bielak i Andrzej Perkman.

Na koncertach organizowanych w całym kraju pojawiali się realni bohaterowie tamtych trudnych czasów. Widowiska często kończyły się owacjami na stojąco. Poważny przekaz w nowoczesnej w formie interpretacji ma dużą wartość edukacyjną.

W liście do redakcji „Gazety Polskiej Codziennie” licealista z Chorzowa Grzegorz Frejno napisał kiedyś: „Poprzez dbałość o szczegóły, nawet tak na pozór błahe jak wygląd posterunku MO, sądu czy choćby wystrój domów, wizualizacja połączona z odsłuchem koncertu przenosi naszą duszę w czas instalowania się komunistycznego aparatu na ziemiach polskich. Dzięki realizmowi wizualizacji możemy poczuć się przez chwilę, jakbyśmy byli wśród tych ludzi, stali obok nich, widzieli, co się dzieje i przeżywali wraz z nimi każdą kolejną historię godną zapamiętania. Cieszmy się z dziedzictwa, które po sobie zostawili nam Żołnierze Wyklęci, czerpmy z ich życia wszystko, co najlepsze; nieustępliwość, honor i odwagę, ale również rozwagę, dyscyplinę i sumienność. Nie dajmy ich wyprzeć z naszej świadomości, bo niewiele narodów może się pochwalić tak piękną historią jak my. Niech z mogił naszych żołnierzy poległych na polach całego świata powstanie Wielka Polska! ”.

Płyta w promocyjnej cenie 32 zł 90 gr + koszty przesyłki, do nabycia na www.pokolenie.org.pl od 27 lutego. Zamówienia telefoniczne (32) 209 00 02. Informacje oraz sprzedaż Michał Szczepański 737 568 597 e-mail: wydawnictwo@pokolenie.org.pl