Muzyczny hołd Żołnierzom Wyklętym

  

Podziemna Armia Powraca to widowisko muzyczne, które w nowatorskiej formie skierowane jest do młodych odbiorców. Mówią o nim gimnazjaliści z polskich miasteczek, ale i Polonia w USA.
 
Na płycie DVD pt. „Podziemna Armia Powraca” znajduje się 17 utworów. Podczas koncertu za sceną umieszczono wielki ekran, na którym wyświetlane były specjalnie nakręcone filmy, będące próbą rekonstrukcji walk Żołnierzy Wyklętych i ich inwigilacji.

Umieszczone na DVD nagranie to zapis koncertu, który odbył się w Katowicach 18 grudnia 2014 r. Autorami słów i muzyki jest Leszek Czajkowski, z wyjątkiem utworu „Dziś do Ciebie, jutro też…”, który powstał na motywach piosenki „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”. Autorem scenariusza i reżyserem widowiska jest Łukasz Kobiela. Wykonawcami są Leszek Czajkowski, Paweł Piekarczyk, Jerzy Zelnik, Robert Bielak i Andrzej Perkman.

Na koncertach organizowanych w całym kraju pojawiali się realni bohaterowie tamtych trudnych czasów. Widowiska często kończyły się owacjami na stojąco. Poważny przekaz w nowoczesnej w formie interpretacji ma dużą wartość edukacyjną.

W liście do redakcji „Gazety Polskiej Codziennie” licealista z Chorzowa Grzegorz Frejno napisał kiedyś: „Poprzez dbałość o szczegóły, nawet tak na pozór błahe jak wygląd posterunku MO, sądu czy choćby wystrój domów, wizualizacja połączona z odsłuchem koncertu przenosi naszą duszę w czas instalowania się komunistycznego aparatu na ziemiach polskich. Dzięki realizmowi wizualizacji możemy poczuć się przez chwilę, jakbyśmy byli wśród tych ludzi, stali obok nich, widzieli, co się dzieje i przeżywali wraz z nimi każdą kolejną historię godną zapamiętania. Cieszmy się z dziedzictwa, które po sobie zostawili nam Żołnierze Wyklęci, czerpmy z ich życia wszystko, co najlepsze; nieustępliwość, honor i odwagę, ale również rozwagę, dyscyplinę i sumienność. Nie dajmy ich wyprzeć z naszej świadomości, bo niewiele narodów może się pochwalić tak piękną historią jak my. Niech z mogił naszych żołnierzy poległych na polach całego świata powstanie Wielka Polska! ”.

Płyta w promocyjnej cenie 32 zł 90 gr + koszty przesyłki, do nabycia na www.pokolenie.org.pl od 27 lutego. Zamówienia telefoniczne (32) 209 00 02. Informacje oraz sprzedaż Michał Szczepański 737 568 597 e-mail: wydawnictwo@pokolenie.org.pl
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Tak się zdenerwował, że odreagowywał... na drzwiach

zdjęcie ilustracyjne / lubelska.policja.gov.pl

  

Policjanci zatrzymali 21-latka, który uszkodził elewację budynku świetlicy na terenie gminy Zamość. Straty oszacowano wstępnie na kwotę prawie 2 tys. zł. Sprawca tłumaczył policjantom, że był nietrzeźwy i zdenerwowany i w ten sposób chciał wyładować swoją złość.

Sołtys wsi, w której doszło do incydentu poinformował, że do uszkodzenia doszło w nocy, a sprawca poza elewacją uszkodził także drzwi wejściowe oraz obudowę instalacji odgromowej.
 
Przedstawiciel właściciela uszkodzonego budynku, wartość poniesionych strat wycenił wstępnie na kwotę prawie 2 tys. zł.
 
Policjanci pracujący nad sprawą jeszcze w poniedziałek zatrzymali 21-letniego mieszkańca gm. Zamość, podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
- informuje policja.
 
Jak się dowiedzieliśmy, usłyszał już zarzuty uszkodzenia elementów budynku świetlicy należącej do Gminy Zamość. Tłumaczył, że był nietrzeźwy i zdenerwowany, a swoją złość postanowił wyładował na budynku świetlicy. Kodeks karny za tego typu przestępstwa przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, lubelska.policja.gov.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl