Stonoga blefował ws. aneksu do raportu z likwidacji WSI? „To jedna wielka prowokacja”

  

Zbigniew Stonoga powiedział, że jest w posiadaniu XIII załącznika aneksu do raportu z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Napisał, że umieści go „na wielu portalach społecznościowych”. Jednak do tej pory się tak nie stało. – Widać, że to jest jedna wielka prowokacja. Mam duże wątpliwości, czy pan Stonoga mógłby dysponować tego typu materiałem – powiedział portalowi fronda.pl Bartosz Kownacki, poseł PiS, przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. skutków działalności komisji weryfikacyjnej.
 
Stonoga napisał w środę na Facebooku, że „umieści na wielu portalach społecznościowych post zawierający załącznik XIII (aneks) do Raportu o działaniach żołnierzy i pracowników WSI oraz wojskowych jednostek organizacyjnych realizujących zadania w zakresie wywiadu i kontrwywiadu wojskowego”. Później zaznaczył, że „zaniesie do Prokuratury załącznik XIII czyli tzw. aneks do raportu WSI” i zapyta, czy publikacja wydruku aneksu może stanowić naruszenie tajemnicy państwowej.
 
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartosz Kownacki, były członekkomisji weryfikacyjnej WSI, twierdzi, że jest to prowokacja.
 

Widać, że to jest jedna wielka prowokacja. Mam duże wątpliwości, czy pan Stonoga mógłby dysponować tego typu materiałem, chyba, że w ciągu ostatnich pięciu lat coś dziwnego działo się z aneksem i trafił w przypadkowe – a może właśnie nieprzypadkowe? – ręce. Cowięcej twierdzenie, że będzie pytał prokuratury czy może ujawnić ten dokument, jest absurdalne. Wiadomo, że prokuratura ani nie może wyrazić takiej zgody i nie może w tym zakresie opiniować. Jest odpowiedni tryb ujawnienia aneksu i na pewno nie bierze on pod uwagę decyzji prokuratury.

Parlamentarzysta zaznacza, że prowokacja mogłaby służyć spotęgowaniu zainteresowania, jak również uderzeniu w członków komisji weryfikacyjnej.
 

Najprawdopodobniej to pomysł ludzi, którzy podpowiadają panu Stonodze różne rzeczy i tym razem podpowiedzieli mu próbę zagrania aneksem, licząc na to, że po raz kolejny będzie budziło to zainteresowanie – mówi Kownacki. Dodaje, że może być to bardziej „przemyślana akcja”.
 

Kownacki przypomina, kto osiem lat temu rozpętał aferę marszałka Komorowskiego i przypuszcza, że próbuje się teraz wykorzystać Zbigniewa Stonogę.
 

Wiadomo, kto osiem lat temu rozpętał aferę marszałka Komorowskiego, czyli aferę aneksową; kto próbował wówczas przekupić czy zwerbować członków Komisji Weryfikacyjnej, co się nie udało. Takie próby podejmowali byli oficerowie Wojsk Służb Informacyjnych. W tę gręwłączył się pan prezydent Bronisław Komorowski. Teraz znaleziono być może inny obiekt zainteresowania i próbuje się wykorzystać pana Stonogę – powiedział Kownacki.

Co do możliwości ujawnienia aneksu, poseł powiedział:
 

Znamy wyrok Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie. Są określone warunki, w których aneks mógłby zostać opublikowany. To kwestia możliwości jego ujawnienia zgodnych z prawem i orzeczeniem TK. Decyzja należy do pana prezydenta. Są określone zasady i określony tryb ewentualnej decyzji w tym zakresie - powiedział poseł PiS.

 
Zbigniew Stonoga zaapelował w czwartek do Bronisława Komorowskiego, aby „w trybie pilnym opublikował załącznik XIII z raportu WSI. – Nie Zbigniew Stonoga jest w posiadaniu raportu, ktoś ten raport mu dał. Sprawa jest niebezpieczna dla Polski. Ja tej odpowiedzialności na siebie nie wezmę, a pan jak już wiem, wie, że ja nie blefuję – mówi Stonoga w opublikowanym na Facebooku filmie. 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,fronda.pl,facebook.com


Wczytuję komentarze...

Cenzura prewencyjna?!! Kolporter obsługujący Empik żąda wizualizacji nalepki "Gazety Polskiej"

/ Misiarz [Public domain]

  

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Empik chce ocenzurować naklejki "Gazety Polskiej" dołączone do najnowszego numeru tygodnika. Kolporter dostarczający sieci prasę zażądał bowiem od wydawcy "GP" pełnej wizualizacji naklejki.

Jak już informowaliśmy, do kolejnego wydania tygodnika "Gazeta Polska", który ukaże się w środę 28 sierpnia, dołączony będzie dodatek w formie naklejki, KTÓREJ ZŁO PRZESTRASZY SIĘ NAPRAWDĘ! O tym, jak wyglądać będzie naklejka, dowiemy się dopiero w dniu ukazania się pisma w kioskach.

Tymczasem Polperfect - kolporter dostarczający prasę do sieci Empik - zażądał dzisiaj od wydawcy "Gazety Polskiej"... przedstawienia wizualizacji naklejki, która ma być dołączona do najnowszego numeru. Może to świadczyć o tym, że sieć uzależnia sprzedaż tygodnika z nalepką od jej wyglądu.

[polecam:https://niezalezna.pl/281035-dzis-mozna-uderzyc-w-gazete-polska-a-jutro-w-inne-media-gosiewska-komentuje-blokade-empiku]

Czyżby Empik po raz kolejny próbował zastosować cenzurę prewencyjną? Przypomnijmy, że w lipcu w sklepach Empiku nie można było kupić wydania „Gazety Polskiej” z naklejką o LGBT, o czym poinformowała na Twitterze rzecznik sieci, Monika Marianowicz, pisząc:

Potwierdzam. W Empiku nie będzie można kupić wydania „Gazety Polskiej” z naklejką „Strefa wolna od LGBT”. Nie ma u nas miejsca na jawną dyskryminację i na treści łamiące prawo. Empik jest strefą pełną tolerancji, każdy jest u nas mile widziany wszystkich traktujemy z szacunkiem.

Do sprawy odniosło się wówczas Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (CMWP SDP), które uznało działania Empiku za naruszenia zasady wolności słowa. 

[polecam:https://niezalezna.pl/280931-w-empiku-nie-kupisz-gazety-polskiej-z-naklejka-sakiewicz-odpowiada-mielismy-racje-w-100-procentach]

Czy i tym razem "Gazeta Polska" nie zostanie dopuszczona do sprzedaży? O to, dlaczego kolporter (Polperfect) dostarczający prasę do Empiku zażądał przedstawienia wyglądu i treści naklejki, która ma być dołączona do najbliższego numeru tygodnika "Gazeta Polska" i czy od przedstawienia tych informacji Empik uzależnia przyjęcie najbliższego numeru "GP" do sprzedaży chcieliśmy zapytać rzecznik Empiku Monikę Marianowicz. Niestety, nie odbierała telefonu. Gdy tylko uda nam się skontaktować z biurem prasowym sieci, przedstawimy jej stanowisko.

[polecam:https://niezalezna.pl/281162-trwa-zmasowany-atak-na-tygodnik-gazeta-polska-nie-dajmy-sie-zastraszyc]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl