Nowy "antysystemowiec" wchodzi do polityki. Zbigniew Stonoga zakłada partię

Pawłowi Kukizowi rośnie "antysystemowa" konkurencja. Zbigniew Stonoga zakłada partię pod nazwą Stonoga Partia Polska.

youtube.com/print screen
Pawłowi Kukizowi rośnie "antysystemowa" konkurencja. Zbigniew Stonoga zakłada partię pod nazwą Stonoga Partia Polska. Informacja o tym, kto i na jakich warunkach może zostać członkiem partii, znajduje się na jego stronie internetowej. "Kieruje mną poczucie sprawiedliwości społecznej" - mówi dziś były doradca Andrzeja Leppera w opublikowanym "oświadczeniu" wzywając Polaków, by w wyborach parlamentarnych wydali swój "osąd". Jak ustaliła niezalezna.pl, Stonoga dalej współpracuje z Piotrem Tymochowiczem.

"Zbigniew Stonoga zakłada partię Stonoga Partia Polska. (...). W ostatnich dniach Zbigniew Stonoga zrezygnował z kandydowania na urząd prezydenta RP, ale nie zrezygnował z założenia partii" - taka informacja pojawiła się na stronie Stonogi 28 grudnia 2014 r. Biznesmen - który jak przypomniał były szef ABW, Bogdan Święczkowski pojawia się w kontekście kilku postępowań karnych, w tym m. in. aferze gruntowej - dziś również wspominał o swojej działalności w kontekście wyborów parlamentarnych.

"Proszę państwa: co mną kieruje? Ano, poczucie praworządności i sprawiedliwości, przede wszystkim sprawiedliwości społecznej" - oświadczył Stonoga, zachęcając Polaków do wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych.Na jego stronie internetowej pojawia się dokładna informacja o tym, kto może do jego partii przystąpić. "Członkami partii mogą być jedynie ci, którzy do tej pory nie funkcjonowali w życiu politycznym, że żadnych znanych z pierwszych stron gazet nazwisk politycznych w tej partii nie będzie. Zgodne z zapowiedziami statut Stonoga Partia Polska uniemożliwia przyjęcia do partii osoby, która była w KNP lub RN. Zakaz ten obowiązuje do 2018 roku."

Jak ustalił portal niezalezna.pl, Zbigniew Stonoga nadal współpracuje z Piotrem Tymochowiczem, który wcześniej doradzał śp. Andrzejowi Lepperowi, później Januszowi Palikotowi, a ostatnio miał pracować dla Bronisława Komorowskiego. Stonoga i Tymochowicz znają się od wielu lat, jeszcze z czasów gdy Stonoga był asystentem i dyrektorem Pionu Prawnego Biura Poselskiego poseł Samoobrony Wandy Łyżwińskiej oraz doradcą Danuty Hojarskiej, Kazimierza Wójcika i asystentem senatora tej partii Sławomira Izdebskiego.

Konferencja prasowa Piotra Tymochowicza i Zbigniewa Stonogi z listopada 2012 r.


Ostatnio było głośno o Stonodze również w końcówce kampanii prezydenckiej, gdy spotkał się z Andrzejem Hadaczem (również niedawno współpracującym z ludźmi Samoobrony). Biznesmen nagrał film z tego spotkania, a pytał na nim "Andrzejka", dla których służb pracuje.

 Źródło: niezalezna.pl

 

sp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo