Kaczyński szczerze o Kukizie i o tym, czy chciałby zostać premierem. ZOBACZ WIDEO

Ponad cztery godziny. Tyle trwało spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z Warszawiakami w kultowym klubie Ronina.

youtube.com
Ponad cztery godziny. Tyle trwało spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z Warszawiakami w kultowym klubie Ronina. Prezes Prawa i Sprawiedliwości najpierw miał wystąpienie, następnie długo odpowiadał na pytania zgromadzonych. Były premier krytykował system wyborczy JOW, jednak przyznał, że chętnie spotkałby się z Pawłem Kukizem i nie wykluczył zawarcie z nim porozumienia.

W poniedziałek w warszawskim klubie dyskusyjnym, imienia Ronina odbyło się spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim. Rozmowa trwała od 18 do 22, na końcu spotkania były premier podpisywał książki swojego autorstwa. W trakcie spotkania zasugerował, że niedługo zostaną również wydane jego osobiste wspomnienia. Nie zabrakło tematów bieżących.

"Być może jakieś porozumienie uda się osiągnąć. Nie ukrywam, że pan Kukiz bardzo mnie zainteresował jako polityk i chciałbym go poznać. W tym cały ambaras by dwóch chciało naraz" - tak na pytanie z sali o to, czy możliwe jest spotkanie z Pawłem Kukizem odpowiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński.

Jednocześnie o pomyśle jednomandatowych okręgów wyborczych wypowiedział się krytycznie. - JOW i rezygnacja finansowania partii z budżetu to znakomity pomysł na to jak umocnić ten system. To jest niepokojące - stwierdził Kaczyński, przekonując, że alternatywą braku finansowania partii z budżetu są "reklamówki lub worki z cementem pełne pieniędzy", do czego jak stwierdził dochodziło na początku polskiej transformacji.

Na pytanie reportera "Gazety Polskiej Codziennie" o to, czy po ewentualnej wygranej PiS w nadchodzących wyborach parlamentarnych chce być premierem od jesieni 2015 r. - Kaczyński żartobliwie zasugerował, że największą skuteczność może przynieść inny wariant.

Na pytanie "czy chciałby Pan zostać premierem czy nie?" Kaczyński odpowiedział: "Chciałaby dusza do raju, ale grzechy nie pozwalają". Prezes PiS zadeklarował, że taka deklaracja "padnie w odpowiednim momencie", a kluczowe będzie to czy taka osoba, przyszły premier "jest w stanie poprowadzić do zwycięstwa".

W trakcie swojego wystąpienia Jarosław Kaczyński ujawnił, że prowadzone są zaawansowane rozmowy ws. pojawienia się na lipcowym kongresie PiS dwóch noblistów. Ich tożsamości nie ujawnił. Powiedział jedynie, że program przygotowany zostanie w trzech głównych egzemplarzach: oryginał, wersja skrócona i wersja bardzo uproszczona.

Transmisję na żywo z całego wydarzenia zapewniał portal blogpress.pl. ZOBACZ WIDEO:

 Źródło: niezalezna.pl

 

sp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo