W Warszawie odbył się turniej gejowskiej siatkówki. W… szkole podstawowej

  

Między 5 a 7 czerwca odbywał się w Warszawie gejowski turniej siatkówki Volup Summer Cup 2015. Impreza odbyła się… w jednej ze szkół podstawowych na Ursynowie.

W szkole podstawowej nr 340, gdzie uczą się małe dzieci, doszło po raz kolejny do zadziwiającej sytuacji. Placówka użyczyła miejsca uczestnikom gejowskiego turnieju siatkarskiego.

Gwoli ścisłości trzeba przypomnieć, że Volup Summer Cup odbywał się już w tej szkole w ubiegłym roku, i to pod patronatem ówczesnego burmistrza Ursynowa Piotra Guziała.

W tym roku organizatorzy imprezy oprócz samej rywalizacji sportowej przewidzieli również wspólną zabawę w stołecznym klubie Nowa Jerozolima. Na facebookowym profilu turnieju Volup Summer Cup 2015 zaprasza na nią taki oto gustowny plakat:Cała ta sytuacja nie wymaga chyba komentarza. Zaznaczmy tylko, że na początku marca 2015 r. odbyła się w Polsce międzynarodowa konferencja „Gender and Sexual Diversity in Sport”, w której udział wzięli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Traktowania. Celem spotkania była walka z homofobią w sporcie i promowanie sportowych imprez LGBT. Szkoda tylko, że to promowanie odbywa się w placówkach dla najmłodszych.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,telegraf24.pl


Wczytuję komentarze...

„Czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do 10 lat”. Jest śledztwo ws. „Czajki”

Oczyszczalnia ścieków "Czajka" / Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

- Dziś zostało wszczęte zostało śledztwo ws. niegospodarności przy zajmowaniu się sprawami majątkowymi MPWiK w związku z zarządzaniem Stacją Termicznego Unieszkodliwiania Osadów Ściekowych w oczyszczalni "Czajka" - poinformowała Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

Rzecznik prasowy praskiej prokuratury prok. Marcin Saduś poinformował, że śledztwo dotyczy "niegospodarności przy zajmowaniu się sprawami majątkowymi Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji polegającej na niewłaściwym nadzorze podczas przeprowadzania inwestycji w zakresie modernizacji i rozbudowy oczyszczalni ścieków >>Czajka<<".

Dodał, że chodzi m.in. o prowadzoną do grudnia 2012 roku budowę Stacji Termicznego Unieszkodliwiania Osadów Ściekowych oraz dopuszczenie do niewłaściwej eksploatacji i konserwacji tej Stacji "wskutek czego wyrządzono spółce szkodę w wielkich rozmiarach".

"Czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 10"

- przekazała prokuratura.

[polecam:https://niezalezna.pl/289006-ile-ton-osadu-odbierane-jest-z-czajki-i-gdzie-trafiaja-podano-szczegolowe-informacje]

Do CBA złożono zawiadomienie ws. spalarni osadów ściekowych z oczyszczalni "Czajka", która nie działa od wielu miesięcy. Rzecznik prasowa Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Agnieszka Borowska powiedziała, że "awaria była ukrywana od grudnia". Pismo GIOŚ w sprawie nieprawidłowości dotyczących spalarni osadów ściekowych do CBA wpłynęło 8 września i jest analizowane.

Nie ukrywaliśmy awarii spalarni osadów w "Czajce", wysłaliśmy w tej sprawie pisemną informację do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony środowiska 26 lutego

- przekazała prezes MPWiK Renata Tomusiak.

Dodała, że spółka stara się, aby uruchomić jeden ciąg spalarni do końca roku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl