Nie żyje filmowy "Winnetou"

W wieku 86 lat zmarł Pierre Brice, francuski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, ale i piosenkarz i autor tekstów.

youtube.com
W wieku 86 lat zmarł Pierre Brice, francuski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, ale i piosenkarz i autor tekstów. Znany jest z roli w legendarnej serii filmów o "Winnetou" reżyserii Haralda Reinla, gdzie Brice odegrał główną rolę.

Pochodzący z rodziny szlacheckiej Pierre Brice urodził się w 1929 roku. Późniejszy aktor grający Winnetou w wieku 15 lat wstąpił do francuskiego ruchu oporu, gdzie podczas II wojny światowej był kurierem. Zagrał w licznych filmach i spektaklach, jednak najbardziej znany jest z serii filmów przygodowych z lat 60., będących adaptacją powieści "Winnetou" Karola May:

"Winnetou: Złoto Apaczów", "Winnetou II: Ostatni renegaci", "Winnetou wśród Sępów", "Winnetou i Old Shatterhand", "Winnetou III: Ostatnia walka", "Winnetou i król nafty", "Winnetou i Old Surehand" i "Winnetou i Apanaczi"

W piątek wieczorem aktora z wysoką gorączką przewieziono do podparyskiego szpitala, gdzie w sobotę przed południem, w objęciach swojej żony zmarł. Przyczyną śmierci było zapalenie płuc.

Posłuchaj muzyki z filmów "Winnetou"

 Źródło: niezalezna.pl

 

sp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo