Bitwa w Marijnce - szturm terrorystów, czołgi, artyleria. Zginęli żołnierze i cywile WIDEO

  

Atak terrorystów, wspieranych przez Rosję, na ukraińskie miasta zbiera tragiczne żniwo. W bitwie w miejscowości Marijnka zginęło co najmniej pięciu ukraińskich żołnierzy, a 29 zostało rannych - podał doradca prezydenta Ukrainy Jurij Biriukow.

Wczoraj informowaliśmy, że terroryści wspierani przez Rosjan ruszyli w środę o świcie z potężną ofensywą na wschodzie Ukrainy. W stronę ukraińskich miast jechały długie kolumny czołgów, wyrzutnie rakiet i wozy bojowe.

Zaatakowane zostały miejscowości położone w strefie granicznej – Marinka i Krasnogorowka. Po kilku godzinach nadeszła wiadomość, że szturm terrorystów został powstrzymany, ale zginęło wiele osób.

Dzisiaj Jurij Biriukow podał, że w bitwie w Marijnce zginęło pięciu ukraińskich żołnierzy, a 29 zostało rannych. Z kolei terroryści wspierani przez Rosję twierdzą, że w walkach w Marjince i Krasnogorowce zginęło 15 cywilów i żołnierzy separatystów oraz że kilkunastu innych zostało rannych.
 
"3 czerwca, o godz. 4 rano, rosyjscy terroryści cynicznie zignorowali umowy pokojowe z Mińska i rozpoczęli masową ofensywę na pozycje ukraińskie. Największy cios zadano w rejonie Marjinki i Krasnogorowki w pobliżu Doniecka – informował w środę w komunikacie sztab generalny Sil Zbrojnych Ukrainy".

Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy informowała, że w starciach brało udział około tysiąca separatystów, ponad 10 czołgów i artyleria. Walki trwały około 12 godzin, separatyści wycofali się na swoje pozycje - informuje telewizjarepublika.pl

NAGRANIE Z LINII FRONTU
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tvn24.pl,niezalezna.pl,telewizjarepublika.pl,News-Front


Wczytuję komentarze...

Motorówką do Stoczni Gdańskiej? Wałęsa wciąż milczy, ale odezwał się Miller. „Przepraszam prezydenta”

Leszek Miller/Lech Wałęsa / Fotomag, Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Dziś opublikowano nagranie, na którym Leszek Miller oznajmia, że były prezydent Lech Wałęsa został dowieziony na strajk do Stoczni Gdańskiej. Wałęsa wciąż nie skomentował tych doniesień, ale głos zabrał w końcu Miller. - „Przepraszam Prezydenta Lecha Wałęsę, że w rozmowie z Janem Kulczykiem powtórzyłem fałszywe pogłoski o dowiezieniu go do stoczni” - napisał na Twitterze.

Portal TVP Info ujawnił taśmę, a na nagraniu były premier Leszek Miller stwierdza, że były prezydent Lech Wałęsa został przywieziony na strajk do Stoczni Gdańskiej. Z nagrań, upublicznionych przez tvp.info, na których zarejestrowano rozmowę Leszka Millera z Janem Kulczykiem wynika też, że film Andrzeja Wajdy „Wałęsa. Człowiek z nadziei” miał powstać po to, żeby... wzmocnić pozycję Lecha Wałęsy i uwiarygodnić go w atakach na Jarosława Kaczyńskiego, a końcówka filmu miała zostać zmieniona na wyraźną prośbę Kulczyka.

[polecam:https://niezalezna.pl/311974-miller-zdradzil-wielka-tajemnice-walesy-wyciekly-nagrania-rozmow-bylego-premiera-z-kulczykiem]

Z kolei w portalu Niezalezna.pl przypomnieliśmy nagranie z udziałem śp. Anny Walentynowicz, która tak mówiła o roli Wałęsy w stoczniowym strajku:

-  Wałęsa miał zrobić strajk, nie zrobił. Przyjechał motorówką już później. Zamiast robić strajk, pojechał do dowództwa marynarki wojennej w Gdyni. Po co? Stamtąd przywieźli jego motorówką, kiedy potężny strajk trwał.

[polecam:https://niezalezna.pl/312002-co-anna-walentynowicz-mowila-o-walesie-pojawia-sie-watek-motorowki-wideo]

Tymczasem, głos w tej sprawie zabrał Leszek Miller - jeden z bohaterów upublicznionej dziś rozmowy. Postanowił on... przeprosić Lecha Wałęsę. 

- Przepraszam Prezydenta Lecha Wałęsę, że w rozmowie z Janem Kulczykiem powtórzyłem fałszywe pogłoski o dowiezieniu go do stoczni w celu kierowania strajkiem

- napisał na Twitterze. 

Jak zostały odebrane te przeprosiny? Z komentarzy wynika, że krytycznie. Byłemu premierowi wypominany jest brak konsekwencji i kwestionowanie własnej wiarygodności - a warto podkreślić, że Miller wciąż jest czynnym politykiem, obecnie europosłem. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts