Prezydent Duda dla "GP" o nowej partii: Balcerowicz nie jest „nową twarzą” w polityce

- Oczywiście każdy ma prawo kolejny raz próbować swoich sił w polityce, ale Leszek Balcerowicz nie jest „nową twarzą” w polityce - mówi "Gazecie Polskiej" prezydent elekt, Andrzej Duda.

youtube.com
- Oczywiście każdy ma prawo kolejny raz próbować swoich sił w polityce, ale Leszek Balcerowicz nie jest „nową twarzą” w polityce - mówi "Gazecie Polskiej" prezydent elekt, Andrzej Duda. Przypomina, że to właśnie były wicepremier i minister finansów w rządzie Tadeusza Mazowieckiego odpowiada za sytuację, w jakiej znajduje się Polska 25 lat po transformacji. Z Andrzejem Dudą rozmawia Samuel Pereira.

W najnowszym numerze "Gazety Polskiej" pojawi się wywiad z nowym prezydentem Andrzejem Dudą. Prezydent elekt, który 6 sierpnia zostanie zaprzysiężony przed Zgromadzeniem Narodowym deklaruje, że będzie chciał swoją prezydenturą przekonać do siebie również tych obywateli, którzy popierają Platformę Obywatelską.

Fragment wywiadu, który od środy będzie dostępny w całości w "Gazecie Polskiej":

Jest Pan również prezydentem tych, którzy – być może w wyniku działań kampanijnych konkurencji – boją się Pana. Jak chce Pan z nimi nawiązać kontakt?

Przede wszystkim chciałbym podkreślić, że ludzie, którzy próbują w polityce budować poparcie społeczne na strachu, są przeciwnikami nasze narodowej wspólnoty i tym samym wzmocnienia potencjału obywatelskiego. Do naprawy kraju niezbędne jest poczucie, że jako obywatele zależymy jeden od drugiego i razem mamy szansę budować lepszą Polskę. Deklaracje dialogu składałem już w trakcie kampanii, teraz chcę to udowodnić moim działaniem. Swoje zapewnienia co do szukania porozumienia już złożyłem, teraz chcę je zrealizować. Przez ostatnie 8 lat działano na siłę, referenda, projekty obywatelskie trafiały do kosza, a ich inicjatorzy byli atakowani.. Jak powstał ruch „Zmielonych”? 750 tysięcy podpisów zwykłych ludzi zostało najnormalniej w świecie przez Platformę Obywatelską zmielone, a ludzie oszukani. Władza zapłaciła w tych wyborach cenę swojej arogancji.


Tę arogancję zauważają również wyborcy PO, którzy piszą kolejne listy otwarte, a ich rozgoryczenie stara się dziś wyborczo zagospodarować były polityk Unii Wolności Ryszard Petru i środowisko Leszka Balcerowicza. Jak Pan ocenia inicjatywę utworzenia partii „Nowoczesna Polska”?

Ryszard Petru i Leszek Balcerowicz na czele „wkurzonych”? Oczywiście każdy ma prawo kolejny raz próbować swoich sił w polityce, ale Balcerowicz nie jest „nową twarzą” i Polacy powinni pamiętać kto – przede wszystkim w sferze gospodarczej – doprowadził nasz kraj do obecnej sytuacji, kto chciał wszystko prywatyzować.


Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny jest również w prenumeracie elektronicznej: LINK

 Źródło: niezalezna.pl

 

sp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo