Bronisław Komorowski zagrał w „Wiedźmina”. A tam „ch..., dupa i kamieni kupa”

  

W końcówce kampanii prezydenckiej Bronisław Komorowski spotkał się z twórcami trzeciej części jednej z najlepszych polskich gier komputerowych – „Wiedźmina”. W czasie spotkania stwierdził też, że dzięki tej grze wie, co będzie robił w czasie ciszy wyborczej. Ciekawe, czy grając w „Wiedźmina”, natknął się na pewien smakowity szczegół, który jest bezpośrednim odniesieniem do taśm prawdy i słynnych już słów byłego szefa MSW.

W drugiej połowie maja Bronisław Komorowski spotkał się w Belwederze z twórcami trzeciej części gry „Wiedźmin”. Grę słusznie chwalił, mówiąc, że jest dobrym przykładem na to, iż w Polsce można odnosić sukcesy. – Już wiem, co będę robił w czasie ciszy wyborczej – zadeklarował nawet, sugerując, że będzie w tym czasie grał właśnie w najnowszego „Wiedźmina”.

Teraz internauci dopatrzyli się, że twórcy gry przemycili w niej słynne słowa, które na taśmach prawdy wypowiadał Bartłomiej Sienkiewicz. Były szef MSW, mówiąc o Polskich Inwestycjach Rozwojowych stwierdził, że to „ch..., dupa i kamieni kupa”. To również tam opowiadał, że „państwo polskie istnieje jedynie teoretycznie”.

Twórcy gry „Wiedźmin III: Dziki Gon” wykorzystali pierwszy z tych cytatów, a fragment listu pojawiającego się w grze, brzmi następująco: „Wiem, gdzie możesz zdobyć złoto na spłacenie długów – mianowicie w Velen. Ludzie mówią, że te bagna to nic, tylko ch..., dupa i kamieni kupa, ale ty im nie wierz, brachu, gówno tam wiedzą!”.

Jesteśmy ciekawi, jak zareagował Bronisław Komorowski, kiedy – w czasie ciszy wyborczej – grając w „Wiedźmina” natknął się na ten właśnie fragment?

Warto też przypomnieć, że w blasku popularności „Wiedźmina” próbowała się ogrzać także Ewa Kopacz, która niedawno gościła u twórców gry w studiu CD Projekt Red. – Jestem przekonana, że ze swoją kreatywnością i zdolnościami będziecie pierwszymi graczami na tym rynku – mówiła wtedy do nich premier.


fot. wykop.pl/print screen
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,wykop.pl


Wczytuję komentarze...

„500 Plus” na pierwsze dziecko. Rafalska: „To jest społecznie oczekiwane”

zdjęcie ilustracyjne / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Wprowadzenie „500 plus” od pierwszego dziecka było społecznie oczekiwane. Złożenie takiej propozycji to 100 proc. gwarancji finansowania - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

W czasie sobotniej konwencji PiS zaprezentowano pięć nowych propozycji. Jedna z nich - wprowadzenie od 1 lipca „500 plus” od pierwszego dziecka.

Minister Rafalsk oceniła, że propozycja przyznania „500 plus” od pierwszego dziecka była społecznie oczekiwana. 

- Wydatki na cele społeczne trzeba było etapować, znaleźć zabezpieczenie, mieć pewność dalszego finansowania. To wszystko wymagało przemyślenia. Po trzech latach funkcjonowania programu przyszedł kolejny etap. Wcześniej była ta odrobina niedosytu w programie „500 plus” i dzisiaj tego już nie będzie

- podkreśliła minister.

Szefowa Ministerstwa Rodziny zapewniła, że „złożenie takiej propozycji to 100 proc. gwarancji finansowania”. - Proszę zobaczyć, jaką mamy sytuację gospodarczą, w finansach publicznych, mamy też historycznie najlepszą sytuację na rynku pracy. Jesteśmy poważną, odpowiedzialną Zjednoczoną Prawicą, która już dała dowód tego, że to o czym mówi, jest wdrożone - zaznaczyła minister.[polecam:https://niezalezna.pl/260181-szefernaker-deklaruje-znalezlismy-kolejne-srodki-w-budzecie-chcemy-je-oddac-ludziom]

Wskazała, że kolejną społecznie oczekiwaną propozycją jest „trzynastka” w postaci najniższej emerytury - 1100 zł - dla każdego emeryta. - To bardzo ważna propozycja, ponieważ emeryci byli tą grupą, która cierpliwie czekała na większy rodzaj wsparcia. Dzisiaj mamy dla nich tę dodatkową minimalna emeryturę - powiedziała minister. Według sobotniej zapowiedzi prezesa PiS, „trzynastka” ma być wypłacana od maja.

Minister Rafalska podkreśliła, że szczegóły nowych rozwiązań poznamy wkrótce.

Obecnie w ramach programu „Rodzina 500 plus” przysługuje świadczenie wychowawcze w kwocie 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, bez kryterium dochodowego.

Rodziny o niskich dochodach otrzymują wsparcie także dla pierwszego dziecka, jeśli spełniają kryterium przeciętnego miesięcznego dochodu 800 zł netto lub 1200 zł w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego.[polecam:https://niezalezna.pl/260164-obiecal-polakom-po-100-milionow-a-pis-owi-zarzuca-demagogie-medrzec-walesa-w-akcji]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl