Magazynek to program naładowany opiniami. Będziemy w dynamicznej formie prezentować opinie nie tylko ekspertów i polityków, ale przede wszystkim oddamy antenę naszym widzom i internautom. Zostaliśmy zainspirowani pluralizmem, który panuje w internecie i mnogością opinii – mówi portalowi niezalezna.pl Bartłomiej Graczak, prowadzący program wraz z Sewerynem Szwarockim. 

Chcemy mieć kontakt z widzami poprzez media społecznościowe, będziemy tez nagradzać autorów najciekawszych komentarzy. Prowadzący również będą bronić lub obalać tezy - w każdym odcinku odbędzie się losowanie "stron". Premierowy odcinek poświęcimy młodym ludziom - to oni de facto przesądzili o wynikach wyborów.

Czy Andrzej Duda będzie uosobieniem zmiany pokoleniowej w polityce? Czy jego program będzie korzystny dla młodych? Właśnie na te pytania postaramy się odpowiedzieć. Ale mimo że program rusza dziś, w mediach społecznościowych toczymy dyskusje z internautami na ten temat od kilku dni. Na przykład na Twitterze poprosiliśmy użytkowników, aby w jednym 140-znakowym wpisie spróbowali opisać sytuację młodych ludzi na rynku pracy. Efekty zaprezentujemy dziś na antenie Telewizji Republika – zaprasza Graczak.