Platforma zatopiona! W najnowszym sondażu prowadzi PiS, a partia Kukiza wyprzedza PO

Sondaż dla "Newsweeka" jest bezlitosny dla Platformy Obywatelskiej. Prowadzi w nim PiS z poparciem 36 procent, na drugim miejscu jest Lista Kukiza, na którą głosować chce 25 procent Polaków.

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Sondaż dla "Newsweeka" jest bezlitosny dla Platformy Obywatelskiej. Prowadzi w nim PiS z poparciem 36 procent, na drugim miejscu jest Lista Kukiza, na którą głosować chce 25 procent Polaków. Wynik PO to jedynie 20 procent...

Rewolucja na polskiej scenie politycznej zbliża się wielkimi krokami. W sondażu rządzi niepodzielnie Prawo i Sprawiedliwość, na które chciałoby oddać głos 36 proc. obywateli (wraz ze Zjednoczoną Prawicą i Prawicą RP). Natomiast ugrupowanie Pawła Kukiza, które jeszcze de facto nie istnieje, ma już 25 proc. poparcia, a PO po raz pierwszy od niepamiętnych czasów jest dopiero na trzecim miejscu. 

A trzeba dodać, że to może być początek końca PO, bo w przyszłości rozpad tej partii mogą przyspieszyć odpływ wyborców do SLD (w sondażu "Newsweeka" z 5-procentowym poparciem) i partii Leszka Balcerowicza Nowoczesna.pl (4 proc.).

Wyniki innych partii: PSL - 4 proc., KORWiN - 2 proc., Twój Ruch i Ruch Narodowy - po 1 proc.

Badanie przeprowadziła pracownia Estymator 27 i 28 maja 2015 r.

 

 Źródło: newsweek.pl,niezalezna.pl

wg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo