Niemiecki dziennikarz Jürgen Roth: „Wszyscy muszą wiedzieć co się wydarzyło w Smoleńsku”

  

Wszyscy muszą wiedzieć co się wydarzyło w Smoleńsku, aby zrozumieć jak Rosja Putina prowadzi swoja politykę kłamstw i manipulacji – mówi w wywiadzie dla telewizji Republika Jürgen Roth, autor książki „Tajne akta. Smoleńsk”, najsłynniejszy dziennikarz śledczy Niemiec.

W swojej publikacji, która niedawno została wydana również w języku polskim, Roth stwierdza, że moskiewski generał FSB Jurij D. „nawiązał kontakt ze stacjonującą w Połtawie grupą operacyjną pod dowództwem Dmytra S.”, która miała przygotować zamach na polski rządowy Tu-154 M. Zaś zlecenie zamachu na TU-154 pochodziło „bezpośrednio” od wysokiego rangą polskiego polityka. Te dane, jak twierdzi Roth, pochodzą z raportu niemieckiej Federalnej Służby Wywiadowczej (BND).

- Bardzo ważne jest to, kim są główne źródła w raporcie BND. Agent BND miał kontakt z dwoma źródłami. Jedno to jest wysokiej rangi polski urzędnik, a drugie to generał FSB ze swoimi współpracownikami w Rosji. Nie znają się nawzajem. Nic o sobie nie wiedzą. To są dwa rożne źródła. Bardzo wiarygodne – stwierdza Roth.

Na zapytanie prowadzącego program „Wolne Głosy” Michała Rachonia „czy faktycznie mogło dojść do zabójstwa prezydenta Lecha Kaczyńskiego przez rosyjskich funkcjonariuszy na zlecenie polskiego polityka?” Roth stwierdza: „Wszystko jest możliwe”. - W latach 2008-2010 między polskim a rosyjskim rządami istniały bardzo dobre relacje. Jest także bardzo wiele dowodów na koordynację działań pomiędzy służbami specjalnymi Polski i Rosji w tym czasie. Rosyjskie służby specjalne działają w Polsce dziś. I nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech i innych krajach. Więc wszystko jest możliwe. Dlatego częścią mojej książki jest to, co działo się w tle wydarzeń smoleńskich. Są pokazane przykłady tego jak Putin kłamał na przykład ws. zastrzelenia nad Donbasem malezyjskiego samolotu MH17. Chociaż wiemy, że został postrzelony przez rosyjski zestaw rakietowy Buk – mówi Roth. Jak wyjaśnia, te inne przykłady kłamstw Kremla mają pokazać m.in. niemieckiemu czytelnikowi jak kłamie i manipuluje Kreml również w stosunkach z Berlinem i innymi stolicami Europy Zachodniej.

Cały wywiad można obejrzeć poniżej

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Odblokowana dk nr 12 między Sulejowem a Opocznem

/ Kondzio1990; https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

  

Droga krajowa nr 12 między Sulejowem a Opocznem została odblokowana po wypadku, w którym pięć osób zostało rannych.

Późnym popołudniem w miejscowości Kozenin zderzyły się dwa samochody osobowe i ciągnik rolniczy. Droga była zablokowana przez ponad 3 godziny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl