Jerzy Targalski: ​Nie udało się sfałszować wyborów na taką skalę, jak władza ludowa chciała

  

- Zrobimy całą mapę głosów nieważnych, gdzie pokażemy, które komisje były kontrolowane, a w jakich takiej kontroli nie było. Były całkowicie nie odpowiadające rzeczywistości spisy wyborców. Jeśli ktoś brał zaświadczenie i głosował w jednym miejscu, to nie wykreślano go z wcześniejszego miejsca. Należałoby więc sprawdzić czy ktoś za niego tam nie głosował i czy podano w związku z tym nieprawdziwe dane dotyczące frekwencji – mówi portalowi niezalezna.pl Jerzy Targalski z Ruchu Kontroli Wyborów.

- Nie udało się sfałszować wyborów na taką skalę jak władza ludowa chciała i dlatego zmuszona została do ogłoszenia zwycięstwa Andrzeja Dudy, które w rzeczywistości byłoby o wiele większe. Udało się więc zafałszować wybory częściowo, ale nie obalić woli narodu wyrażonej w tych wyborach - mówi Jerzy Targaski. 

Na czym polegały fałszerstwa? - Zrobimy całą mapę głosów nieważnych, gdzie pokażemy, które komisje były kontrolowane, a w jakich takiej kontroli nie było. Były całkowicie nie odpowiadające rzeczywistości spisy wyborców. Jeśli ktoś brał zaświadczenie i głosował w jednym miejscu, to nie wykreślano go z wcześniejszego miejsca. Należałoby więc sprawdzić, czy ktoś za niego tam nie głosował i czy podano w związku z tym nieprawdziwe dane dotyczące frekwencji – mówi Targalski i dodaje, że wciągano wiele osób na listy wyborcze, gdzie za miejsce zamieszkania wpisywano adres lokalu komisji wyborczej.   

Targalski zaznacza, że na dużą skalę usuwano członków Ruchu Kontroli Wyborów z komisji wyborczych, zwłaszcza ze stanowisk przewodniczącego lub wiceprzewodniczącego. - Były też problemu z kartami i urnami wyborczymi, które nie były dobrze zabezpieczone i pilnowane. Dzięki zdecydowanej postawie członków RKW obawiano się jednak fałszować wybory. Choć zdarzało się, że ktoś podchodził i wrzucał plik kart wyborczych. Pytanie, skąd je miał, jeśli pobrał tylko jedną kartkę. Dokładne śledztwo w tych przypadkach pozwoliłoby nam pokazać, na jaką skalę próbowano sfałszować te wybory - dodaje.

Czy sytuacja śmierci w lokalu wyborczym i przedłużenia ciszy wyborczej mogło mieć tzw. „drugie dno”? – Nie. To mogło być tylko nieszczęśliwe zdarzenie. Nie doszukujmy się tutaj ukrytego dna - uważa Targalski.

- Były natomiast polecenia z Platformy Obywatelskiej do swoich członków, aby postawiony krzyżyk tam, gdzie wychodził za kratkę, aby nie był ważny. Skala oporu społecznego przeciw grupom przestępczym, dla których parawanem był Bronisław Komorowski, okazała się na tyle skuteczna, że nie udało się sfałszować tych wyborów. To zawdzięczamy postawie członków kontrolujących wybory i zwykłych wyborców. Reżimowi członkowie komisji wyborczych byli przerażeni, bo po raz pierwszy nie mogli oszukiwać tak, jak się do tego przyzwyczaili - podsumowuje Targalski.

- Zajmujemy się cały czas rozwijaniem Ruchu Kontroli Wyborów. Rozbudujemy nasze struktury na jesieni. Zamierzamy posadzić fałszerzy do więzienia, również wójtów i burmistrzów, którzy usuwali naszych członków  z komisji wyborczych - dodaje na zakończenie.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Ofensywa dyplomatyczna Polski dała efekty. Tomasz Sakiewicz o niespełnionym zamyśle Putina

Tomasz Sakiewicz / Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

  

- Wygląda na to, że polska ofensywa dyplomatyczna i informacyjna dała rezultaty. Putin nie zdecydował się, przynajmniej w oficjalnym przemówieniu, na atak na Polskę - tak dzisiejsze przemówienia na Światowym Forum Holokaustu komentuje redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz. Według niego, niezwykle istotne było przemówienie wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a.

Uwaga wielu obserwatorów zwrócona była dziś na Jerozolimę i na Światowe Forum Holokaustu, na które nie pojechał prezydent Polski Andrzej Duda. Organizatorzy nie przewidzieli bowiem dopuszczenia polskiego prezydenta do głosu, choć przemawiał prezydent Rosji. Władimir Putin tym razem skupił się na szukaniu współwinnych Holokaustu, wskazując na Litwę czy Ukrainę. Jego przemówienie było oczywiście fałszerstwem historii i gloryfikacją Armii Czerwonej oraz ZSRS.

[polecam:https://niezalezna.pl/307434-putin-atakuje-wspolwinnych-zaglady-litwa-ukraina-holokaustu-nie-byloby-bez-ich-wsparcia]

Oligarcha Mosze Kantor w swoim przemówieniu wychwalał Rosję, jako... "ostoję w walce z antysemityzmem". 

[polecam:https://niezalezna.pl/307431-nazisci-nie-niemcy-a-rosja-ostoja-w-walce-z-antysemityzmem-kantor-przemowil-w-jad-waszem

Bardzo mocne słowa wypowiedział natomiast wiceprezydent USA Mike Pence, który wspomniał o Polsce, jako o jednej z największych ofiar Holokaustu. O mieście Oświęcim, gdzie mieścił się obóz koncentracyjny Auschwitz, mówił:

- Obóz mieścił się w Oświęcimiu, tak nazywało się to miasto. Planem było unicestwić kulturę polską. Naziści nadali polskiemu miastu niemiecką nazwę, dlatego obóz nazywał się obozem w Auschwitz.

O komentarz do dzisiejszych przemówień w instytucie Jad Waszem poprosiliśmy Tomasza Sakiewicza - dziennikarza i publicystę, redaktora naczelnego "Gazety Polskiej". 

- Wygląda na to, że polska ofensywa dyplomatyczna i informacyjna dała rezultaty. Putin nie zdecydował się, przynajmniej w oficjalnym przemówieniu, na atak na Polskę. To, że wybiela siebie i historię Sowietów to raczej nic nadzwyczajnego. Bardzo dobre przemówienie Pence'a, który uświadomił, że to Polacy byli ofiarą i dlatego mordowano Żydów w Polsce, bo Polacy byli jedną z największych ofiar razem z Żydami. To Forum, jeżeli w zamyśle Putina miało uderzyć w Polskę, tego zadania na pewno nie spełniło

- powiedział w rozmowie z Niezalezna.pl.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts