Pożegnanie Bronisława Komorowskiego

„Bronek, weź kredyt zmień pracę” – pod takim hasłem stowarzyszenie „Stop bankowemu bezprawiu” żegnało prezydenta Bronisława Komorowskiego, dedykując mu na koniec kampanii wyborczej całą serię

Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
„Bronek, weź kredyt zmień pracę” – pod takim hasłem stowarzyszenie „Stop bankowemu bezprawiu” żegnało prezydenta Bronisława Komorowskiego, dedykując mu na koniec kampanii wyborczej całą serię tańców pożegnalnych. „Ta ostatnia niedziela”, „Zamienię cię na lepszy model” – to tylko niektóre z popularnych „goodbye songów” rozbrzmiewających dziś na Krakowskim Przedmieściu pod Pałacem Prezydenckim.

„W czasie swojej kampanii wyborczej na pytanie dotyczące emigracji z powodu braku perspektyw mieszkaniowych, prezydent zaproponował zmianę pracy i zaciągnięcie kredytu (…) proponujemy prezydentowi, by zastosował się do własnych porad” - czytamy w ulotce, którą rozdawali pikietujący pod Pałacem Prezydenckim tzw. „frankowicze” ze stowarzyszenia „Stop bankowemu bezprawiu”.

- Nie damy się podzielić. Część z nas reprezentuje poglądy prawicowe, część lewicowe, ale to nieważne - nie damy się podzielić, bo właśnie oni tego od nas chcą. Wszyscy tak samo nie chcemy być uważani jako maszynka wyborcza uruchamiana co 5 lat. Mamy dość rządów Platformy Obywatelskiej, dość rządów ignorantów, przyszliśmy tutaj trochę pozaklinać rzeczywistość, bo bardzo chcemy, żeby od niedzieli pan prezydent już tu nie mieszkał - mówiła podczas tanecznej pikiety Katarzyna Matuszak.

- Przed panem prezydentem ostatnia niedziela, wyprowadzka już w poniedziałek, 3 miesiące temu nie chciał się z nami spotkać i mimo, że jest wśród nas wielu, którzy głosowali na niego w poprzednich wyborach, dzisiaj mówimy mu – goodbye! To m.in. przez pana prezydenta Polska jest jako jedna z niewielu państw w Europie, rajem dla oszukańczych banków - podkreślał Mariusz Zając. 


(Krzysztof Sitkowski)

-Tańczymy radośnie, bo przepełnia nas radość, że prezydent Bronisław Komorowski przestaje rządzić. Rządził już i tak o 5 lat za dużo, rządził razem z bankierami, których poparł nawet podczas ostatniej debaty telewizyjnej – mówił publicysta i producent filmowy Maciej Pawlicki - W Polsce zaczyna się powstanie, w niedzielę przegonimy stąd Bronisława Komorowskiego, a jesienią pogonimy także resztę Panów z nim współrządzących - podsumował Pawlicki.

Protestujący przynieśli ze sobą transparenty z nazwami banków, przekreślonym wizerunkiem Bronisława Komorowskiego oraz hasłem „Banki. Państwo w Państwie”, a także chusteczki, którymi symbolicznie żegnali rezydenta pałacu. Stowarzyszenie przygotowuje projekt ustawy, która ma według nich przeciwdziałać bankowemu bezprawiu. ”Żądamy uznania kredytów złotowych denominowanych do walut obcych jako opcji spekulacyjnych, jak orzekły już sądy m.in. w Chorwacji u Hiszpanii i przewalutowania ich na złotówki po kursie z dnia zawarcia umowy oraz zabezpieczenia kredytu nieruchomością (jak w USA), co pozwoli osobom niemogącym podołać spłacie zadłużenia – na zwrot bankowi mieszkania i rozwiązania umowy kredytowej” – czytamy w ulotce. Razem z pikietującymy tańczył m.in.  były opozycjonista Adam Borowski. 

ZOBACZ FILM

 

 Źródło: niezalezna.pl

Magdalena Piejko
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo