​UPR w II turze popiera Andrzeja Dudę

Zgodnie z treścią przesłanego do naszej redakcji oświadczenia, Unia Polityki Realnej w II turze wyborów prezydenckich deklaruje poparcie kandydatury Andrzeja Dudy.

arch. GP
Zgodnie z treścią przesłanego do naszej redakcji oświadczenia, Unia Polityki Realnej w II turze wyborów prezydenckich deklaruje poparcie kandydatury Andrzeja Dudy.

- Unia Polityki Realnej oświadcza, iż pomimo różnic programowych dotyczących kształtowania polityki społecznej, gospodarczej oraz międzynarodowej Polski, istniejących między naszą partią, a Prawem i Sprawiedliwością, zdecydowała się w drugiej turze wyborów na Prezydenta Rzeczpospolitej Polski udzielić poparcia Panu dr Andrzejowi Dudzie – czytamy w oświadczeniu.

Prezes UPR Bartosz Jóźwiak wyjaśnia, że kraj potrzebuje natychmiastowej zmiany, ponieważ dalsze rządy Platformy Obywatelskiej nie dają nadziei na naprawę sytuacji w Polsce.

- W związku z nieobecnością w drugiej turze wyborów kandydata popieranego przez UPR, Pana Mariana Kowalskiego, jak również w obliczu bardzo złej sytuacji Polski, do której doprowadziły rządy Platformy Obywatelskiej i wywodzącego się z niej Prezydenta Bronisława Komorowskiego, uznajemy, że nasz kraj potrzebuje dziś natychmiastowej zmiany na fotelu Prezydenta RP jako elementu inicjującego szerszy front dalszych zmian, kończących fatalne rządy obecnej ekipy. 
Unia Polityki Realnej od wielu lat przedstawia zdroworozsądkowy program naprawy Rzeczpospolitej. Program, którego elementy wybrzmiewały także nader często w ustach części kandydatów startujących w tych wyborach prezydenckich. Wyrażamy nadzieję, że tym gestem poparcia zachęcimy Pana dr Andrzeja Dudę, aby po zwycięskich wyborach zechciał w jak najszerszym zakresie korzystać z naszego programu oraz aby jego elementy stały się dla niego częścią twórczej refleksji programowej. Jesteśmy przekonani, że przyczyniłoby się to do wzrostu bogactwa Polaków i potęgi Rzeczpospolitej. Żywimy również nadzieję, iż zgodnie ze swoimi zapowiedziami wyborczymi, Pan dr Andrzej Duda jako Prezydent będzie przed podjęciem decyzji przeprowadzał konsultacje społeczne z uwzględnieniem pomijanych dotychczas ugrupowań i grup społecznych. W przypadku wyboru Pana dr Andrzeja Dudy na Prezydenta RP, Unia Polityki Realnej oferuje swoją gotowość do zaangażowania się w takie działania
– tłumaczy prezes UPR. 

Unia Polityki Realnej wystosowała także apel do swoich członków i sympatyków:

- W świetle powyżej przedstawionej sytuacji, Unia Polityki Realnej zachęca wszystkich swoich członków i sympatyków do wzięcia udziału w nadchodzących wyborach i rekomenduje głosowanie na dr Andrzeja Dudę - czytamy w dokumencie.

 

Źródło: niezalezna.pl,UPR

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo