​UPR w II turze popiera Andrzeja Dudę

  

Zgodnie z treścią przesłanego do naszej redakcji oświadczenia, Unia Polityki Realnej w II turze wyborów prezydenckich deklaruje poparcie kandydatury Andrzeja Dudy.

- Unia Polityki Realnej oświadcza, iż pomimo różnic programowych dotyczących kształtowania polityki społecznej, gospodarczej oraz międzynarodowej Polski, istniejących między naszą partią, a Prawem i Sprawiedliwością, zdecydowała się w drugiej turze wyborów na Prezydenta Rzeczpospolitej Polski udzielić poparcia Panu dr Andrzejowi Dudzie – czytamy w oświadczeniu.

Prezes UPR Bartosz Jóźwiak wyjaśnia, że kraj potrzebuje natychmiastowej zmiany, ponieważ dalsze rządy Platformy Obywatelskiej nie dają nadziei na naprawę sytuacji w Polsce.

- W związku z nieobecnością w drugiej turze wyborów kandydata popieranego przez UPR, Pana Mariana Kowalskiego, jak również w obliczu bardzo złej sytuacji Polski, do której doprowadziły rządy Platformy Obywatelskiej i wywodzącego się z niej Prezydenta Bronisława Komorowskiego, uznajemy, że nasz kraj potrzebuje dziś natychmiastowej zmiany na fotelu Prezydenta RP jako elementu inicjującego szerszy front dalszych zmian, kończących fatalne rządy obecnej ekipy. 
Unia Polityki Realnej od wielu lat przedstawia zdroworozsądkowy program naprawy Rzeczpospolitej. Program, którego elementy wybrzmiewały także nader często w ustach części kandydatów startujących w tych wyborach prezydenckich. Wyrażamy nadzieję, że tym gestem poparcia zachęcimy Pana dr Andrzeja Dudę, aby po zwycięskich wyborach zechciał w jak najszerszym zakresie korzystać z naszego programu oraz aby jego elementy stały się dla niego częścią twórczej refleksji programowej. Jesteśmy przekonani, że przyczyniłoby się to do wzrostu bogactwa Polaków i potęgi Rzeczpospolitej. Żywimy również nadzieję, iż zgodnie ze swoimi zapowiedziami wyborczymi, Pan dr Andrzej Duda jako Prezydent będzie przed podjęciem decyzji przeprowadzał konsultacje społeczne z uwzględnieniem pomijanych dotychczas ugrupowań i grup społecznych. W przypadku wyboru Pana dr Andrzeja Dudy na Prezydenta RP, Unia Polityki Realnej oferuje swoją gotowość do zaangażowania się w takie działania
– tłumaczy prezes UPR. 

Unia Polityki Realnej wystosowała także apel do swoich członków i sympatyków:

- W świetle powyżej przedstawionej sytuacji, Unia Polityki Realnej zachęca wszystkich swoich członków i sympatyków do wzięcia udziału w nadchodzących wyborach i rekomenduje głosowanie na dr Andrzeja Dudę - czytamy w dokumencie.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,UPR


Wczytuję komentarze...

Kidawa-Błońska wstydzi się akcji „Silni razem”? Kandydatka na premiera mówi: To nie moje hasło

Małgorzata Kidawa-Błońska / twitter.com/M_K_Blonska

  

Koalicja Obywatelska zainaugurowała akcję „Silni razem”. Od razu w sieci wychwycono, że hasło to było wcześniej używane w internecie przez anty-PiS-owskich hejterów. O sprawę zapytano kandydatkę na premiera z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Małgorzata Kidawa-Błońska dawała do zrozumienia, że nie chce mieć z hasztagiem nic wspólnego. Powiedziała tylko: „To nie moje hasło”.

Małgorzatę Kidawę-Błońską zapytano o rozpoczętą dziś akcje Koalicji Obywatelskiej „Silni razem”. Specjalny bus z Krzysztofem Brejzą ruszył w Polskę. Jest też infolinia. Wszystko to ma zachęcać do wspierania kampanii opozycji. Politycy KO na konferencji apelowali, aby zgłaszać się do nich i wspólnie działać w kampanii.

Dziennikarze TVP Info zauważyli, że hasztag #silnirazem był od pewnego czasu używany przez stosujących dość agresywną retorykę użytkowników Twittera.

[polecam:https://niezalezna.pl/288306-koalicja-obywatelska-rusza-z-akcja-silni-razem-politolog-pyta-czy-to-byla-partyjna-farma-trolli]

Zwrócono uwagę, że #Silnirazem jest to hasło używane przez hejterów związanych z opozycją.

- Czy ten hasztag pozostanie, czy zostanie zmieniony? – zapytał podczas konferencji dziennikarz.
Małgorzata Kidawa-Błońska uciekała z odpowiedzią.

- Ja chciałabym przede wszystkim poprosić przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, żeby na moim bilbordzie, którzy wszyscy znają, nie umieszczali hasztagu #Silnirazem, bo tego hasztagu na moim bilbordzie nie ma, a na konferencji tak został zaprezentowany

– powiedziała.

[polecam:https://niezalezna.pl/288322-ko-przejmuje-hejterskie-haslo-autobus-silni-razem-wyrusza-w-polske-by-siac-nienawisc]

Bardzo proszę o niezmienianie treści i wyglądu mojego bilbordu – dodała.

– A do wszystkich, którzy piszą i chcą nam pomóc w kampanii i używają hasztagu: proszę by uważali na słowa, nie rańmy nikogo, a co najważniejsze nie oszukujmy i mówmy prawdę – dodała.

Dopytywana przez dziennikarza, czy jest to oficjalne hasło Koalicji Obywatelskiej, unikała odpowiedzi.

- Ja bardzo proszę, by nie zmieniać mojego bilbordu i nie dopisywać mi słów, których nie używałam, dziękuję bardzo

– mówiła.

O hasztag zapytał kolejny dziennikarz. Kidawa-Błońska nie wytrzymała.

- PiS zaapelowało, by odcięła się pani od tego hasztagu... – usiłowała pytać reporterka.

- A ja się odcinam od tego, by na moim bilbordzie celowo Prawo i Sprawiedliwość umieszczało hasztag, który tam nie był umieszczony i wmawia ludziom, ze to mój hasztag. To nie jest mój hasztag i ja go na moim bilbordzie nie mam

– powiedziała i ucięła temat.

[polecam:https://niezalezna.pl/288321-ko-ruszyla-z-akcja-silni-razem-i-dostala-z-lewej-strony-to-zawlaszczenie-ponadpartyjnej-akcji]

Z jednej strony Kidawa-Błońska mówi – Krzysztof Brejza jest szefem naszego sztabu (#Silnirazem – to hasztag, którego używa), z drugiej strony mówi: „silni razem” to nie jest moje hasło.

Do takich działań Platformy Obywatelskiej jesteśmy przyzwyczajeni...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl