​UPR w II turze popiera Andrzeja Dudę

  

Zgodnie z treścią przesłanego do naszej redakcji oświadczenia, Unia Polityki Realnej w II turze wyborów prezydenckich deklaruje poparcie kandydatury Andrzeja Dudy.

- Unia Polityki Realnej oświadcza, iż pomimo różnic programowych dotyczących kształtowania polityki społecznej, gospodarczej oraz międzynarodowej Polski, istniejących między naszą partią, a Prawem i Sprawiedliwością, zdecydowała się w drugiej turze wyborów na Prezydenta Rzeczpospolitej Polski udzielić poparcia Panu dr Andrzejowi Dudzie – czytamy w oświadczeniu.

Prezes UPR Bartosz Jóźwiak wyjaśnia, że kraj potrzebuje natychmiastowej zmiany, ponieważ dalsze rządy Platformy Obywatelskiej nie dają nadziei na naprawę sytuacji w Polsce.

- W związku z nieobecnością w drugiej turze wyborów kandydata popieranego przez UPR, Pana Mariana Kowalskiego, jak również w obliczu bardzo złej sytuacji Polski, do której doprowadziły rządy Platformy Obywatelskiej i wywodzącego się z niej Prezydenta Bronisława Komorowskiego, uznajemy, że nasz kraj potrzebuje dziś natychmiastowej zmiany na fotelu Prezydenta RP jako elementu inicjującego szerszy front dalszych zmian, kończących fatalne rządy obecnej ekipy. 
Unia Polityki Realnej od wielu lat przedstawia zdroworozsądkowy program naprawy Rzeczpospolitej. Program, którego elementy wybrzmiewały także nader często w ustach części kandydatów startujących w tych wyborach prezydenckich. Wyrażamy nadzieję, że tym gestem poparcia zachęcimy Pana dr Andrzeja Dudę, aby po zwycięskich wyborach zechciał w jak najszerszym zakresie korzystać z naszego programu oraz aby jego elementy stały się dla niego częścią twórczej refleksji programowej. Jesteśmy przekonani, że przyczyniłoby się to do wzrostu bogactwa Polaków i potęgi Rzeczpospolitej. Żywimy również nadzieję, iż zgodnie ze swoimi zapowiedziami wyborczymi, Pan dr Andrzej Duda jako Prezydent będzie przed podjęciem decyzji przeprowadzał konsultacje społeczne z uwzględnieniem pomijanych dotychczas ugrupowań i grup społecznych. W przypadku wyboru Pana dr Andrzeja Dudy na Prezydenta RP, Unia Polityki Realnej oferuje swoją gotowość do zaangażowania się w takie działania
– tłumaczy prezes UPR. 

Unia Polityki Realnej wystosowała także apel do swoich członków i sympatyków:

- W świetle powyżej przedstawionej sytuacji, Unia Polityki Realnej zachęca wszystkich swoich członków i sympatyków do wzięcia udziału w nadchodzących wyborach i rekomenduje głosowanie na dr Andrzeja Dudę - czytamy w dokumencie.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,UPR


Wczytuję komentarze...

Tomasz Latos: Polska racja stanu jest najważniejsza. W PE reprezentuje się całą Polskę

Tomasz Latos / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

- Wiem i pamiętam, że w europarlamencie reprezentuje się całą Polskę i polska racja stanu jest w tym wszystkim najważniejsza, dziwiłem się różnym dziwnym wystąpieniom naszych konkurentów politycznych, bo możemy się spierać w Polsce, ale nie na arenie międzynarodowej - mówi w rozmowie z portalem Niezalezna.pl poseł Prawa i Sprawiedliwości, Tomasz Latos.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Latos będzie "dwójką" Zjednoczonej Prawicy w Kujawsko-Pomorskiem w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Jedynką" jest tam europoseł Kosma Złotowski.

Skąd decyzja o kandydowaniu do Parlamentu Europejskiego?

Tak się składa, że moi koledzy z partii z okręgu, ale też całego województwa, bo na mój okręg do PE składają się dwa okręgi - bydgoski i toruńsko-włocławski - uznali, że po kampanii w wyborach samorządowych, którą prowadziłem z dużym rozmachem, ale też z racji mojego dorobku, bo jestem posłem czwartą kadencję, uznali, że powinienem kandydować. Byłem nawet rekomendowany na pierwsze miejsce przez moich kolegów ze struktur. Nie uchylam się od tego, jest to coś, czego z pewnością chciałbym spróbować i stąd ta decyzja. Wydaje mi się, że też na tyle duża liczba wyborców obdarzyła mnie zaufaniem, że mój udział w kampanii może być znaczący.

Politycy PiS powtarzają, że potrzebny jest silny głos Polski w UE. W jakich obszarach polityki reprezentowałby pan Polskę najlepiej?

Od lat moją specjalizacją jest ochrona zdrowia, ale również niedaleko ochrony zdrowia są sprawy związane z polityką społeczną i tymi sprawami chętnie bym się zajął. W przeszłości byłem w Sejmie członkiem komisji spraw zagranicznych, więc to również leży w kręgu moich zainteresowań. Wiem i pamiętam, że w europarlamencie reprezentuje się całą Polskę i polska racja stanu jest w tym wszystkim najważniejsza, dziwiłem się różnym dziwnym wystąpieniom naszych konkurentów politycznych, bo możemy się spierać w Polsce, ale nie na arenie międzynarodowej. W ramach tego wszystkiego jestem zdania, że na ile jest to możliwe, należy pamiętać o własnym okręgu wyborczym i własnym regionie. Region kujawsko-pomorski ma ogromny potencjał, który nie do końca jest wykorzystany. Jeśli efektem mojej pracy w PE byłaby też poprawa w tym zakresie to byłoby to wspaniałe, ale tam jest się reprezentantem całej Polski

- mówił.

Kiedy możemy spodziewać się poznania dalszych miejsc na liście z okręgu "kujawsko-pomorskiego" i czy będą to mocne nazwiska?

Życzę sobie, żeby nasza reprezentacja była jak najsilniejsza. Mocna lista to też wewnętrzna większa mobilizacja, ale też więcej głosów dla formacji politycznej. Oczekuję na mocne nazwiska i to więcej niż jedno z Torunia, Włocławka, Grudziądza, Inowrocławia. Lista powinna być zrównoważona i powinno być po pięć osób z okręgu nr 4, pięć osób z okręgu nr 5, a w każdym z tych okręgów powinien być podział na poszczególne powiaty, miasta, większe miejscowości

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl