Komorowski OKŁAMAŁ dziecko: "w Anglii bezrobocie idzie w górę". A tam coraz więcej pracy

  

"A wiesz, że bezrobocie spada w Polsce? A w Anglii idzie w górę" - mówił wczoraj Bronisław Komorowski, doradzając młodemu chłopakowi, by jego siostra zarabiająca 2 tys. zł wzięła kredyt, skoro nie stać ją na mieszkanie. Prezydent znów się skompromitował: według najnowszych danych bezrobocie w Wielkiej Brytanii spada!

Właśnie dziś BBC podało, że liczba bezrobotnych w Wielkiej Brytanii spadła do 1,83 mln osób. Komorowski więc po raz kolejny się skompromitował, a w dodatku wykazał się niewiedzą. Nie jest bowiem tak, że wcześniej bezrobocie na Wyspach rosło:

- 21 stycznia 2015 r. BBC ogłaszała: "liczba ludzi bez pracy w Wielkiej Brytanii obniżyła się o 58 tys. do 1,91 mln - to najniższy poziom od ponad 6 lat"
- 18 lutego 2015 r. ta sama stacja podawała: "bezrobocie w Wielkiej Brytanii wciąż maleje"
- 17 kwietnia 2015 r. BBC informowała, że stopa bezrobocia w Wielkiej Brytanii spadła do najniższego poziomu od 2008 r. 

Albo więc Komorowski świadomie okłamał nastolatka, albo jest ignorantem nieznającym podstawowych wskaźników gospodarczych jednego z największych państw Unii Europejskiej.

ZOBACZ rozmowę Komorowskiego z chłopakiem: 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

"To ogromny sukces ABW"

zdjęcie ilustracyjne / abw.gov.pl

  

Przedstawione komisji ds. służb specjalnych wyniki śledztwa i działań ABW przy zatrzymaniu Polaka i Chińczyka pozwalają ocenić, że ta akcja to ogromny sukces Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - poinformował szef komisji Marek Opioła (PiS) .

Sprawa, która trafiła do prokuratury wynika z własnego śledztwa ABW - podkreślił poseł PiS.

Komisja zapoznała się z informacją ministra sprawiedliwości prokuratora generalnego oraz szefa ABW ws. zatrzymań w styczniu 2019 r. osób podejrzanych o szpiegostwo.

Opioła powiedział, że informacji posłom komisji udzielili: zastępca Prokuratora Generalnego ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Beata Marczak oraz zastępca szefa ABW płk Norbert Loba. Jak dodał, wszystkie udzielone komisji informacje miały klauzulę ściśle tajne.

Poseł podkreślił, że działania w tym kierunku przed złożeniem zawiadomienia były kilkumiesięczne.

W związku z tym ten materiał jest rozbudowany. Świadczy o tym też decyzja prokuratury, a później weryfikacja tego materiału przez sąd, przy decyzji o areszcie dla zatrzymanych. Mówi też o tym decyzja prokuratury o powierzeniu tego śledztwa dalej ABW 

- podkreślił szef komisji.

Opioła zapowiedział, że komisja jeszcze raz spotka się w tej sprawie z prokuratorami i ABW, gdy postępowanie będzie się miało ku końcowi, ponieważ - jak dodał - sprawa jest "bardzo ważna i wielowątkowa".

Dodatkowo komisja zdecydowała, że jedno z posiedzeń jeszcze przed połową roku, poświęcone będzie wyłącznie chińskiej aktywności na terenie Polski.

Będziemy chcieli też przyjąć wnioski dotyczące zarówno sfery cywilnej, jak i wojskowej 

- zapowiedział poseł.

W miniony piątek polskie władze poinformowały o zatrzymaniu przez ABW pod zarzutem szpiegostwa Weijinga W. - jednego z dyrektorów polskiego oddziału Huawei - i Piotra D., byłego oficera ABW, który ostatnio pracował w firmie Orange. Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla obu zatrzymanych. Obaj są podejrzewani o szpiegostwo na szkodę Polski. Grozi im za to od roku do 10 lat więzienia. Firma Huawei wydała oświadczenie w sprawie postępowania ABW, ale nie komentuje jej działań. Zapewniła, że przestrzega praw i przepisów krajów, w których działa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl