Komorowski wygrał w... Korei Północnej

Bronisław Komorowski okazał się bezkonkurencyjny w Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej. Zdobył tam prawie 50 proc. głosów.

youtube.com/print screen
Bronisław Komorowski okazał się bezkonkurencyjny w Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej. Zdobył tam prawie 50 proc. głosów. Podobnie było na Białorusi, gdzie kandydat Platformy Obywatelskiej również okazał się najlepszy.

Ambasada RP w Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej poinformowała, że w OKW nr 96 w Pjongjangu, w wyniku głosowania, kandydaci ubiegający się o urząd prezydenta otrzymali łącznie piętnaście głosów. Prawie połowę – bo aż siedem – zgarnął Bronisław Komorowski. Drugi był Paweł Tanajno – trzy głosy, a trzeci Andrzej Duda – dwa głosy. Po jednym głosie otrzymali Paweł Kukiz, Janusz Palikot i Adam Jarubas.

Bronisław Komorowski zwyciężył także na Białorusi, gdzie oddano na niego 96 głosów. Drugie miejsce zajął Andrzej Duda – 74 głosy, a trzecie Paweł Kukiz – 23 głosy.

I na zakończenie taka ciekawostka. Zwycięstwo Bronisława Komorowskiego w Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej przewidywali najwyraźniej jego przeciwnicy, którzy przyszli na spotkanie z kandydatem PO w Kaliszu. Jeden z nich miał transparent z podobizną Komorowskiego i napisem Kim Un Yest...


fot. Nacjonalistka Kaliska

 


Źródło: niezalezna.pl,msz.gov.pl

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo